Skocz do zawartości

Pierwszy model łodzi wiec i problemy.


Max85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To te same ładowarki tylko ta droższa ma wbudowany zasilacz.

 

Ja osobiście poleciłbym wersję bez zasilacza.

Sam zasilacz kupiłbym np. taki http://allegro.pl/za...2555995473.html

 

Raz że taniej wyjdzie.

Dwa, zasilacz komputerowy można wykorzystać do zasilania czegoś innego.

Trzy, ładowarka będzie się mniej grzała.

 

Jedyny minus jest taki że trzeba chwilę posiedzieć i poczytać

jak odpala się taki zasilacz (łatwo!) i że niektóre trzeba obciążyć jakimś odbiornikiem

żeby prawidłowo pracowały.

 

 

edit: link z allegro jest przykładowy.

Najlepiej szukać czegoś z odbiorem osobistym w swojej okolicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość długo to trwało ale znalazłem te Antene o której pisałem kilka postów prędzej. No ale tego odbiornika nieda sie połączyć z tą anteną tak wywnioskowałem no i było by to zbędne.

http://www.modelarski.com/produkt-Antena_do_łodzi_z_mocowaniem_M8_czarna_czerwona_33cm,8748.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie dzisiaj podłączyć wstępnie wszystko do odbiornika kilka testów na sucho i nawet działa wszystko :D mam tylko pytanie odnośnie odbiornika.

Serwo działa i słychać tylko jak pracuje serwo a jak sie steruje silnikiem to nim zakręci sie wał najpierw jest słychać piszczenie potem silnik z małymi obrotami sie kreci piszczy nadal jak wezmie sie do konca mocy to już nie słychać piszczenia. Początkowo myślałem ze to silnik piszczy ale to piszczy odbiornik i czy on ma piszczeć???

czy coś jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma piszczeć po włączeniu napięcia.

W tym czasie gaz ma być na "zero" i nie wolno nim ruszać, bo wejdziesz w tryb programowania i możesz zmienić ustawienia regulatora.

Masz poczekać aż "melodyjka" przestanie piszczeć. Zwykle nie więcej niż 30 sekund.

Potem możesz włączyć silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie bardziej przypomina sprzężenie mikrofonu (siągły pisk) nie melodyjka i to nie po włączeniu zasilania bo po podpięciu bateri nie piszczy tylko jak operuje sie gazem (kanałem przepustnicy)

No więc nie wiem czy tak ma być duzo filmików widziałem z modelami ale zaden nie piszczał jak pływał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie :lol: a mianowicie wyjąłem wszystko ze statku podłaczyłem na sucho na stole i okazało sie że moje pierwsze spostrzezenie było prawdziwe wiec to nie odbiornik piszczy tylko silnik tak robi :P a byłem przkonany po paru próbach ze to odbiornik.

Wiecie może co powoduje ze silnik tak piszczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam taka mała komora, w niej siedzi malutka mrówka z tubą. I jak się włącza napięcie, to w panice krzyczy "Wyłączcie to!".

Ale my słyszymy tylko pisk... :)

 

Albo możesz uwierzyć w to, że piszczą uzwojenia z powodu podania sygnału niskiej częstotliwości (poniżej 16kHz) przez regulator, na silnik.

Wybierz sobie ulubioną wersję. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma piszczeć po włączeniu napięcia.

W tym czasie gaz ma być na "zero" i nie wolno nim ruszać, bo wejdziesz w tryb programowania i możesz zmienić ustawienia regulatora.

Masz poczekać aż "melodyjka" przestanie piszczeć. Zwykle nie więcej niż 30 sekund.

Potem możesz włączyć silnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam Takie może głupie pytanie ale ciekawi mnie ta kwestia a mianowicie jeśli Aparatura FlySky FS-TH9X jest klonem Aparatury Turnigy 9x 2,4Ghz to czy Odbiornik do aparatury Turnigy 2,4GHz będzie działać z aparaturą FlySky???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam prace trwaja nadal ;) ostatnio miałem nawet mozliwość popływania wstępnego i zauwazyłem ze mimo iz mam radiator na silniku to straszczie sie grzeje moze poparzyć a po 30 min pływania spadły mu obroty mozliwe ze to pakiet sie wyładował tego jeszcze nie sprawdziłem ale mam teraz dylemat czy kupić mocniejszy silnik Graupner SPEED 600 8,4V (niestety ciezko o speed 500 7,2V :( ) do przy pracy bezpośredniej bez przekładni czy może lepiej kupić przekładnie Przekładnia 300 STD 4,5:1 MP-JET do tego silnika co mam.Co byście mi radzili? statek ma ok 90cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.