Skocz do zawartości

Pierwszy model łodzi wiec i problemy.


Max85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym aby któryś z forumowiczów napisał mi jak w łodziach rozwiazane jest chłodzenie wodne silników. Chodzi mi o to jak sie odbywa przepływ wody w tej aluminiowej rurce owiniętej wokół silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dnie za śrubą zrób chwyt wody

 

Czyli wklej metalową rurkę w dno kadłuba w taki sposób, aby model podczas pływania "nabierał, pobierał" wodę do chłodzenia elementów w kadłubie (silnik, regulator obrotów). Do chłodzenia silnika możesz użyć aluminiowej rurki owiniętej dookoła korpusu, ewentualnie możesz nałożyć kołnierz, który jest bardziej wydajny.

 

post-5095-0-22576000-1387378067.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siemka. Kolejne pytanie urodziło mi sie w głowie :D Zastanawia mnie dlaczego odbiorniki czy tez nadajniki (bo nie wiem od czego to zalezy)w chiskich zabawkach za pare złoty dzialaja szybciej niz moja aparatura na lini "przod - tyl". Chodzi mi o to ze te kanaly przelanczaja sie momentalnie a w aparaturze ktora mam lub odbiorniku zawsze dziala to tak ze jest "przod - przerwa ok.1s-2s - tyl". Teraz nie wiem czy to tak ma byc czy cos z tym jest nietak? Na dwoch roznych regulatorach tak mam. Dlatego takie moje pytanie czy to tak ma byc i czy wy tez tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Takie szybkie pytanie mam: Czy moge bez obaw zamienić dotychczasowy pakiet Ni-Mh 7,2V na Bezobsługowy akumulator żelowy Pb 6V 4,0Ah bez strachu że coś sie uszkodzi? Głównie obawiam się czy nie uszkodzi mi się regulator obrotów, posiadam takowy Regulator Nosram Hawk Power Reverse 15T.

Proszę o szybką i jasna :lol:  odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo niektóre regulatory w opisie maja że pracuja z np.2 do 6 ogniwa Ni-Mh lub 6-7 ogniw LiPo i chodziło mi o to czy to ma jakies znaczenie przy Zelówkach Pb czy jest to tylko istotne stosując pakiety Ni-Mh i Li-Po a przy Pb nie ma znaczenia ile ogniw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator sprawdza jakie ma napięcie podane i rozpoznaje czy to lipo czy  ni-mh i na podstawie tego ustawia poziom napięcia dla odcięcia silnika. Zepsuć się nie zepsuje nic, najwyżej bęzdie problem z automatycznym rozpoznawanie co to za akumulator i trzeba bedzie ustawić ręcznie, oraz pilnować aby napiecie nie spadło poniżej napięcia potrzebnego odbiornikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Fajnie wygląda i ładnie prezentuje się na wodzie. Ja dociążył bym jeszcze rufę, ale zapewne to pierwsze przymiarki.

Trochę hałasuje napęd, czy to Ci odpowiada , czy coś  z tym będziesz robił ?  Wrzuć kilka zdjęć jak wygląda maszynownia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie wodne było ciekawostką do tematu modelarstwa by mieć chodź trochę pojęcia o tym bo myślę że na jednym modelu się nie skończy ale to daleka przyszłość  :P a nie chce do każdego pytania zakładać nowego tematu.


No jest trochę głośno ale z tym to już nie mam pojęcia co zrobić prawdę mówiąc. Piszczy trochę regulator a cały ten hałas emitują koła zębate które z powodu szeregu błędów konstrukcyjnych musiałem zastosować (jedyny plus jest taki że słychać go że jeszcze pracuje :D)

Błędów trochę było:

-wał za długi,

-pakiet za długi,

-silnik za duży,

-mocowanie silnika, (czysta improwizacja)

-koła zębate ze złym przełożeniem, (ale tylko takie znalazłem by pasowały na oś silnika 600 i wał 4.)

-ciasno w łodzi na to wszystko,

 

Rozwiązaniem było by może zastosować przekładnie pasowa ale nie mam tokarki by wytoczyć koła pasowe (choć myślę nad drewnianymi jedyne z którymi mógłbym pokombinować w zaciszu domowym  :D )

 

Cieszy mnie że mimo tylu problemów które z tym modelem miałem i mimo tylu błędów mój pierwszy model pływa ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wcale nie uznałem tego za krytykę absolutnie  :D jak dam rade zrobić jakieś zdjęcia to chętnie zapodam tyle że tam ciasno i mało może być widać.

Fakty sa takie ze popełniłem przy budowie mase błędów no ale człowiek uczy się na błędach wiec nie ma co się przejmować  :P

 

Mimo wszystko jakby ktoś miał jakaś rade jak go wyciszyć to wysłucham dobrego pomysłu z wielka przyjemnością ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.