Skocz do zawartości

Jaki fornir


darekkrol1998
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

majula7 jeśli skrzydła tego małęgo 170cm Swifta oklejasz fornirem 1.5mm albo balsą 1.5mm to wołam o pomstę do nieba :P To przerost formy nad treścią bo jak zrobisz dobre kieszenie to żadne lotne przeciążenie nawet nie wygnie skrzydeł pokrytych 1mm, a o 1.5mm nie wspominając. Chyba, że będziesz ich używał jako maczeta do rąbania drzewa w lesie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś jedną z nazw ABACHI choć zniekształconą ale czytelną .

Abachi, wawa, samba to ten sam materiał .Co do fornirów to produkty Blejzyk i Art Hobby kryte są fornirem topolowym lub olchowym -całkowicie spełniają swoją rolę.Problem forniru rozwiązywalny jest w dużych miastach zdecydowanie łatwiej.W Krakowie kupujemy na ul.Zawiłej w hurtowni drewna tropikalnego.Bardzo dobrze spisuje się tzw fornir modyfikowany-jednolity kierunek słojów i brak zafalowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki klej polecicie między fornir, a rdzeń.

Obecnie stosuję soudal lub jego zamienniki, ale wagowo jest kiepsko tzn. uzbrojony rdzeń+poszycie balsowe 1,5mm waga 85g.

Po sklejeniu waga nieobrobionego skrzydła 170x900x100 143g wychodzi więc, że klej waży zbyt dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sklejeniu waga nieobrobionego skrzydła 170x900x100 143g wychodzi więc, że klej waży zbyt dużo.

Podstawową sprawą jest poznanie zależności jakie zachodzą pomiędzy masą bryły skrzydła a jej objętością .Wzór łatwo się wyprowadza samemu... Wnioski same się nasuną.

Kolejna kwestia to określenie tzw zbyt dużej wagi.Ważne jest obciążenie jednostkowe skrzydła dla zastosowanego profilu.I tak po kolei.

Jak na mój gust to podana masa jest ok dla termicznego profilu.Model wyjdzie jakieś 600-700 gr.Oczywiście jak nie uprzesz się na jakieś ekstremalne twardości i wytrzymałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to nie jest takie proste jeszcze dostać ten fornir topolowy lub abachi , na allegro szukałem i nic .

Wiecie co to może jest ten fornir z ''rolki''?

Proszę o konkretną odpowiedź jaki wybrać.

 

Pozdrawiam Kuba

 

Wpisz w wyszukiwarkę słowa obłóg, fornir .Po poczytaniu będziesz wiedział duuuuuużo więcej. Nawet o łuszczarkach się dowiesz. Serio ! Po tej wspaniałej lekturze napisz streszczenie i wszyscy będziemy dużo mądrzejsi bo je oczywiście przeczytamy .Myślę, że do tego stopnia, że zamkniemy ten temat poruszany po raz kolejny w ciągu ostatnich kilku lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po sklejeniu waga nieobrobionego skrzydła 170x900x100 143g wychodzi więc, że klej waży zbyt dużo.

Podstawową sprawą jest poznanie zależności jakie zachodzą pomiędzy masą bryły skrzydła a jej objętością .Wzór łatwo się wyprowadza samemu... Wnioski same się nasuną.

Kolejna kwestia to określenie tzw zbyt dużej wagi.Ważne jest obciążenie jednostkowe skrzydła dla zastosowanego profilu.I tak po kolei.

Jak na mój gust to podana masa jest ok dla termicznego profilu.Model wyjdzie jakieś 600-700 gr.Oczywiście jak nie uprzesz się na jakieś ekstremalne twardości i wytrzymałości

 

 

Mi chodzi oto, że skrzydło po zastosowaniu kleju soudal waży prawie 2 razy tyle.

Wiadomo, że każdy klej waży, ale moim zdaniem spoina powinna stanowić 20-30% wagi reszty.

Profil mocno nie termiczny, tylko akro, bo to HQ 12, a skrzydełka i ich powierzchnia małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi oto, że skrzydło po zastosowaniu kleju soudal waży prawie 2 razy tyle.

Wiadomo, że każdy klej waży, ale moim zdaniem spoina powinna stanowić 20-30% wagi reszty.

Profil mocno nie termiczny, tylko akro, bo to HQ 12, a skrzydełka i ich powierzchnia małe.

 

Jak akro to nie zawracaj sobie głowy z szukaniem wagi tylko z rozkładem masy. Poprzeczny środek ciężkości s a m e g o skrzydła powinien być jak najbliżej osi podłużnej modelu. lepiej model się "obraca". Zresztą w każdym wypadku to jest istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witku - w ofercie jest tylko 0,5mm na flizelinie. Jest coś czego nie ma w ofercie ?

Są przeróżniaste,właśnie wybieram się w sobotę pobuszować po magazynie.Nie mają wszystkiego w ofercie ponieważ niektóre rodzaje sprowadzają na zamówienie ,nieraz na wyrost,tak że przy okazji można coś uszczknąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.