Skocz do zawartości

Jaki wybrac rodzaj zapisu ?


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam to, czytam , no i patrze, ze bez flaszki tu nie razbieriosz! :jupi: Małolatów tu nie ma,

dlatego proponuje tu jakąś wirtualną flaszkę - po wypiciu to i zrozumienie się pojawia

Tylko kto poleje???

 

PS. to nazywa się chyba "off topic" ale patrzę , że niezbędny w tej sytuacji. Pozdrawiam. Janusz

Mam nadzieję że nikogo nie uraziłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No dobrze,posty przczytalem,ten drugi nawet kilka razy :lol:

 

Nastepny problem.

 

Mam nagranie dvd.Jest ono w pliku o typu vobfile.

zamiana na ,,uzyteczna forme'' czyli mpg 4 jest ok.ale szukam takiego programu gdzie mozna dokonac zmian na materiale filmowym.Chodzi o zmiane jasnosci,saturation i ewentualnie kontrast.Tu pojawia sie problem,gdyz nawet jesli dostarczymy material np. juz z rozjasnionym obrazem,traci sie to przy zamianie na mpg4.Czyli powinien to byc program ktory pracuje na plikach mpg-4,divix i/lub na avi/vobfile

 

Czy ktos moze podac nazwe takiego programu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego zdania nie rozumiem

Tu pojawia sie problem,gdyz nawet jesli dostarczymy material np. juz z rozjasnionym obrazem,traci sie to przy zamianie na mpg4.

 

 

Wątpię w to czy są programy robiące korektę obrazu w pliku mpg2/mpg4 bez dekodowania i ponownego kodowania go (choć z matematycznego punktu widzenia jest to możliwe).

Większość działa tak: dekodowanie -> obróbka -> kodowanie. Ponieważ zamierzasz zmieniać format z mpg2 na mpg4 to możesz takiego programu użyć.

O ile pamiętam były takie programy, jak VirtualDub i TMPGEnc - powinny to umożliwiać. Do VirtualDub (nie pamiętam czy do TMPGEnc też) można doinstalowywać różne pluginy

http://pcwin.com/Multimedia___Design/MSU_Color_Enhancement_VirtualDub_plugin/index.htm

 

Tu skarbnica wszelkiej wiedzy o formatach i ich konwersjach:

http://www.videohelp.com/convert

 

tu jeszcze jakiś guide od tmpgenc:

http://www.afterdawn.com/guides/archive/advanced_tmpgenc_xpress_guide_page_4.cfm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za linki.

Zaraz sie biore do tego.

Martwi mnie tylko to,ze moze sie okazac na samym koncu,jak juz wrzuca sie rozjasniony/polepszony obraz,kodek na serwerze moze i tak sprowadzic go do poziomu jaki mu pasuje.Bo z takim przypadkiem tez chyba trzeba sie liczyc.

Teoretycznie to niemozliwe,ale jak wytlumaczyc to ze obraz dobrej jakosci-zrodlowy,jest potem zbyt ciemny,mowa o tym juz naserwerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FANTASTYCZNY PROGRAMIK

Wiekie dziekuje Mieczotronix

Mowa o tym ostatnim linku

program TMPGEnc 4.0 XPress.

Troche sie procek przy tym poci,ma co robic :lol2:

Edit.

 

No niestety,albo moje umiejetnosci albo sprzety zawodza.

Jestem b. niezadowolony z efektu koncowego.

Czas popytac na swiecie jak robia to zawodowcy....

Efekt koncowy jest po prostu zly.Nawet bardzo :evil: :evil: :evil:

http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=3904

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na to ze to techniczny watek,a ja nie potrafie tego inaczej okreslic,uzywam subiektywno-naocznych okreslen,czyli tak jak to postrzegam.

Chyba sie zgodzisz ze mna,ze koncowy efekt to 4 kopia z kopi nagrania VHS.

Ci starsi, z okresu rozkwitu systemu VHS wiedza o czym mowie 8)

Materialem zrodlowym, byl orginal dobrej jakosci kaseta VHS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale istotne jest pierwsze nagranie (to na SD) nagranie, czyli "co kamera da". Spróbuj wyjść na dach domu, wieży kościelnej a nawet drzewa i zrobiś tą kamerką panoramę (to koniecznie musi być ujęcie w ruchu) iw ten sposób sprawdź czy nagrany obraz Cię zadowala jeśli tak, to zastanów się co dalej. Bowiem każda kompresja będzie Cię pozbawiać szczegółów. Musisz iść na kompromis albo na wydatki na profesjonalny sprzęt. Polak żeby nie wiem jak potrafił nie zrobi z VHS (tu wracam do Twojej nomenklatury) DVPro czy HD. Jak mawiał Kobuszewski w Kabarecie Dudek "...praw fizyki nie przeskoczysz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma do tego Polak,ale z Kobuszewskim sie zgadzam,z tym ze nie bede wlazil na drzewo :lol2: .

Material zrodlowy,jest w jakosci prawie telewizyjnej,czyli dostateczny.

Tu raczej ,mowa o stratach jakosci,trzeba szukac przyczyny w kodekach-obrobce.

Ja uzywam (dla siebie) takich porownan.

Obraz na 42 calach ekranie jest porazka,ale ten sam obraz na 7 cali monitorku jest b. dobry.

Celem jest uzyskanie na duzym ekranie jakosci co najmniej TV.

Juz mam pewna kocepcje,jak to zrobic,wiec kolejny filmik moze bedzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powroce do kamerki z liniami.Wg.sugesti zawodowcow :faja:

Pierwszy powod,waga.

Drugi powod,uzyc inteligentnej kamerki,czyli takiej z lepszym pomyslunkiem i rozumnie reagujacej na zmiany otoczenia-swiatla.

Trzeci powod-odpada jedna przemiana (w aparacie cyfrowym mpg4) ,tu mamy na zywca sygnal PAL po lini AV.Reszta na ziemi.

Czwarty powod-z obserwacji kilku kamerek,liczba lini nie jest wykladnikiem koncowej jakosci obrazu,nawet tansza kamerka moze byc dobra 0 czyli koszty.(o krecie nie wspominajac)

Zgubiony model raczej sie nikomu nie przyda,ale jesli bedzie mial aparat,raczej tak.

 

To tak wstepnie.

Techniczne rozwiniecie,ale w innym dziele.

A filmik wkrotce na ekranach w calej Polsce :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inteligencja kamerki jest równa inteligencji proszku do prania czy oleju do samochodów. Zawodowcy nie używają "inteligentnych" kamer. Ale widzę, że powolisz zmierzasz w kierunku, który Ci radziłem na samym początku. To dobry kierunek. I jesli to możliwe unikaj wszelkich automatów, a zwłaszcza inteligentnych kamer. Zobacz co robi atofokus z modelem na tle nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter wytłumacz mi jedna sprawę nagrywarka sandiska nagrywa materiał juz skompresowany więc po co chcesz go jeszcze raz obrabiać ? jasne jest jedno jesli zwiekszysz stopien kompresji i zmniejszysz bitrate to jakośc filmu musi spaść.

Mozesz zamieścić fragment materiłau surowego bezpośrednio z karty nagrywarki ? w celach porównawczych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter wytłumacz mi jedna sprawę nagrywarka sandiska nagrywa materiał juz skompresowany więc po co chcesz go jeszcze raz obrabiać

Aparat kamerka NV3 ma nawyjsciu AV sygnal PAL.Po radiu SanDisk nagrywa to w mpg4,

Ale to nie jest czysty divix,tylko jakas mutacja.By umiescic filmik,musi byc przetrawiony albo przez Doctor Divix albo Xilisoft-konwersja.

Ta sama sytuacja jest z materialem na karcie.Material nie jest kompatybilny z ,,prawdziwym'' divixem 6.

Atylla,to bylo celne pytanie,bo podobna sytuacja moze byc z innymi kamerkami.kazdy widzi mpg4,i ma banana,ze od razu moze to wrzucic na serwer albo odtworzyc na divix odtwarzaczu-playerze-niestety nie,przynajmniej w tym wypadku.

Zdjecia,material,bezposrednio z karty,czyt.jak ww.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uatawienia byly na Divix theatre i takze recznie na maks-wolna konwersja.To i tak sie samo przestawia,wiec to raczej pod publiczke.

Fotki sa w poscie z opisu Sandisc.

Jezeli cos wydumasz nad tym,to oczywiscie ponaglony ponownie,zamieszcze taki filmik.

Wlasnie koncze polaczenia,bo,,musze'' sprawdzic wszystkie opcje,takze te,gdy przesylamy sygnal przezWi-Fi.Za duzo by mowic,ale zawzialem sie tak troche na to,by efekt finalny byl jednak w najwyzszej z mozliwych jakosci,skutkiem czego zajmujemi to troche czasu.

Nowy uklad juz prawie gotowy,jesli pogoda dopisze,pokaze filmik.Na stole dziala to super,ale niechce zapeszyc,wiec szczegoly po pierwszym filmiku.

Troche mi ciezko poruszc sie w tym temacie,pomocy malo,rece dwie,a na forunm modelarzy to juz chyba nikt sie tym nie zajmowal.

Czy ktos widzial nagrywarke DVD-na plyty z systemem multifunction,czyli taka ktora nagrywa w Divixie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O taką nagrywarkę pytałeś ? nagrywarka thomson

 

Co do parametrów Twojej konwersji to zainstalowałem TMPEg 4.0 i jeśli w projekcie wybrałeś parametry encodera DIVX FILE OUTPUT profil Home Teater to ustawienia są dość niskie bitratena poziomie 780 Kbps mogło to spowodować pogorszenie jakości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.