Skocz do zawartości

Jaki wybrac rodzaj zapisu ?


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Potencjometr 1 noga masa 2 sygnal 3 wyjscie 4,7k

Przewody musza byc na dobrym jakosciowo kablu-ekrany polaczone do masy zasilania glownego i rx bateri.Nie uzywam BEC ,od niego jest najwiecej zaklocen-osobny pakiet.

Po zaekranowaniu czego sie da,mozna nawet latac z BEC ,ale przy 6 serwach EG raczej bym nie ufal takiemu rozwiazaniu.Jesli waga pozwoli ferrytowe ringi na kable zasilajace-trzeba dobrac-nie wszystkie przynasza efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie :lol:

 

Caly czas draze temat poprawy jakosci zapisu.

A wiec jest tak.

Wszelkiej masci Archosy i inne nagrywarki na karty odpadaja.Niestety,nie nadaza nigdy za nagraniem na twardy dysk.

Laptop odpada,gdyz uzywajac karty (byc moze nie wszystkie tak reaguja) potrafia przerwac nagranie gdy pojawia sie zaklocenia obrazu.Podobna sytacje mialem na nagrywarce dvd-gdy stracila na chwile sygnal, wylaczala nagrywanie.Ta ktora mam obecnie , jest wolna na szczescie od tej przypadlosci.

Uwage moja skierowalem na nagrywarki HDD, czyli domowe magnetowidy z dyskiem twardym.Nawet jedna popelnilem ,miala dodatkowo nagrywarke dvd.

No i wlasnie jej uzytkowanie (przez 2 dni) sklonilo mnie do zainteresowania sie ta forma zapisu.Dyskwalifikacja jej spowodowana byla tym ze nie posiadala USB.Nie moglem wyciagnac filmu i wgrac go do mojego PC.

 

I tu wlasciwe pytanie.

Szukam takiej nagrywarki HDD (moze byc nawet z dvd, choc niechetnie) ktora ma wejscie

analog- video composite lub scart.To juz prawie norma.

Ale nie znalazlem takiej , gdzie jest mozliwe wyciagniecie filmu z dysku nagrywarki na moj PC.No moze poza jedna,ele uzywa sie do tego Ethernetu

System ZAPISU HDMI lub MPEG 1-2, inne bajery raczej nieistotne.

 

Nagranie z HDD na dvd powoduje jednak utrate jakosci,mimo ze zrobione na integralnej nadrywarce dvd (a mowia ze to cyfrowy zapis-nie tracimy na jakosci :devil: )

 

Sprawa niby z pozoru prosta,ale jak sie blizej przyjrzymy,to chyba jest w tym jakas zmowa producentow,bo czytniki kart,wej USB -podkreslam-wejscie, ma wiele modeli , ale nie znalazlem takiej z ktorej mozna wyciagnac te dane.

 

Prosze o pomoc w znalezieniu takiego urzadzenia.

 

Tu dla przykladu takie urzadzenia

 

http://www.maplin.co.uk/Media/PDFs/a43gw.pdf

 

http://www.mediago.pl/sklep/product_info.php/products_id/2729

 

Ale niech ktos probuje wyciagnac film z tej nagrywarki na dysk twardy swojego PC :lol2:

 

Ot i caly problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie nagrywarki konstruiwane są z myślą o współpracy z TV, nie z PC.

Ponoc sa nagrywarki domowe,ktore mozna podlaczyc pod PC.

Co prawda zapis odbywa sie tam inaczej niz znany nam z PC ,ale to juz calkiem blisko do eksportu tego materialu do naszego PC.

Z laptopem juz probowalem (z dwoma).Kazdy ma te przypadlosc,jesli przerwiemy totalnie transmisje,nagrywanie juz nie wstanie.Podobnie jest z nagrywarkami dvd.

Dlugo szukalem takiej,ktora bez sygnalu nie przerywa pracy (nagrywania)

Niektore laptopy + karta , reaguja nawet tak, ze wystarczy wieksze zaklocenie i juz po zawodach.

 

Jakosciowo najlepiej wychodzi DV kamera z wejsciem AV.

Ale jest to drogie rozwiazanie.

 

Czyli szukamy dalej nagrywarki HDD , ale takiej aby mozna bylo z niej wyciagnac film :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówie o kamerze DV , sprawdziłem ta canon 890 akurta nie ma wejścia av ale znalazłem spis kamer

http://www.sport-cam.co.uk/compatible%20cameras.asp

 

interesuje nas kolumna AV :)

na ebay-u jest sporo kamerek na pewno coś znajdziesz za rozsądna kasę

tab wyglada kusząco

http://cgi.ebay.co.uk/Canon-MV530i-Camcorder_W0QQitemZ110232385132QQihZ001QQcategoryZ11724QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

tylko sprzedający niema zadnych komentarzy ale Tobie chyba łatwiej bybyło złapac z nim jakiś kontakt i potwierdzić czy oferta jest coś warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie zastosować zwykłą nagrywarkę DVD np "DVD Manta 012 Emperor Recorder".

Ja taką kupiłem za 300zł na promocji w Realu. Ma wejście AV i film nagrany od razu na DVD.

No ja mam nagrywarke dvd,ostatnie filmy sa robione wlasnie na niej.

Wady.

Nie reguluje sobie parametru gamma,dlatego filmy wygladaja jak z II wojny swiatowej.

Kilka konwersji.

Jakosc na plycie,nawet bezposrednio nagrane,nie jest taka jaka sie spodziewam.

Bitstream za maly.

Ogolnie nagrywa ok,ale np, filmik z tej samej kamerki,nagrany na nagrywarke HDD

(mialem taka 2 dni) byl po protu zyleta.Co z tego jak nie mozna go bylo wyciagnac z HDD na mojego kompa-brak wyjscia cyfrowego-ie1394,usb inne.A nagranie z HDD na dvd to powtorka z rozrywki,czyli wychodzilo tak samo-zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie,niby to takie proste...

Zbyt duzo czasu spedzilem nad tym,abym nie znal niektorych rozwiazan.

Zrob prosty test z rejestratorem do kompa-wyciagnij na 2 sekundy (w czasie pracy) wtyczki AV ,nie przerywajac nagrania.A potem zobacz co sie nagralo :lol2:

A jesli nawet sie nagralo, to znajdz mi taki program ,ktory przekonweruje ten material.

Wszystkie,powtarzam wszystkie zatrzymaja konwersje wlasnie w tym miejscu :lol2:

 

Nagranie z analogu na cyfre,to nie takie latwe.Pamietaj ze zaniki,znieksztalcony sygnal synchro masz praktycznie caly czas.Tam gdzie jest przystosowana elektronika do takich akcji,czyli wszelkiej masci MPEG-4 nagrywarki itd. mamy kiepski film.

Albo jest to rozwiazanie drogie,np. Archos 500

Poprosze teraz o bramke nr 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosować karty firmy PINNACLE http://www.pinnacle.com.pl

Jest to firma która specjalizuję sie w oprogramowaniu i kartach wysokiej jakości do zgrywania i obróbki obrazu. Kiedyś testowałem takie karty ze średniej półki i nie widziałem lepszego urządzenia (cena też była nie ciekawa)

Na oprogramowaniu i kartach tej firmy były tworzone filmy Gwiezdnej Sagi a napewno pierwszy odcinek "Gwiezdne Wojny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak jest.

Ale ja/My szukamy rozwiazania taniego.Najlepiej prostego.

Ogranicza mnie budzet, a mozliwosci chce wielkie.

Ponoc nie da sie tego pogodzic.

No to przynajmniej zeby bylo lepiej jak jest teraz.

Nie wysle aparatu Ixus za 1000 zl na wycieczke,a na lotnisko moge kupic sprzet do 1000 zl.

W takich widelkach musze operowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter nie sugeruj się ilością pikseli w sensorze kamery , przecież przy nagrywaniu z wejścia AV sensor nie ma raczej znaczenia , kurde najgorsze ze miałem taka kamerkę ale pożyczyłem i mi popsuli :( . Jutro pozycze od kumpla identyczną zrobię nagranie na próbę i wrzucę próbkę sam ocenisz jakość :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobię nagranie na próbę i wrzucę próbkę

O byloby super.Jasne tlo poprosze z kontrastami-jasno ciemno 8)

szukać jakiś nagrywarek HDTV z HDD i z wyjściem do zgrania na zewnątrz.

No i tu panuje zmowa producentow.A wniosek taki jak w tytule tematu.

 

Szukam takiej nagrywarki z HDD zeby wyciagnac z niej film,ale nie udalo mi sie zanlezc.

A to jest wlasnie koszt 500 zl.Ja to widzialem,nagranie,wiec sie napalam jak lysy na grzebien :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.