Skocz do zawartości

Jaki wybrac rodzaj zapisu ?


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

W ferworze walki,sporo poszlo do kosza.Wyslij mi swoj adres email.To przesle Ci to w pliku orginalnym (jesli sie da) pewnie jutro po poludniu.

Edit.

Na dzien dzisiejszy potrzebuje takich informacji :

Gdzie kupic nagrywarke na plyty DVD ,nazwa handlowa ,,multisystem'', ktora nagrywa w Divix-ie ,nie tylko w mpg-4 ale rowniez/lub w divix,to prawie to samo.ale prawie robi duza roznice.

Drugie zagadnienie:czy ktos sie zastanawial nad wyslaniem sygnalu 400 Mb/s przez radio ?

Sygnal w takiej formie trawi tylko IEEE 1394.I jak to wlozyc -po radiu- do np. laptopa.

Proby z takim hostem juz byly,ale jakos nikt nie podjal tematu na dluzej (za oceanem)

 

Nowy zestaw dziala jak brzytwa,ale trace ponad polowe jakosci po lini radiowej i kowersji na Divix

Pytanie lamera,ale kombinuje jak by tu przeslac tak duzy sygnal/wiecej informacji bez astronomicznych kosztow.Chyba w dobra strone ,,kombinuje''?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter-paralotnie napisał/a:

 

Drugie zagadnienie:czy ktos sie zastanawial nad wyslaniem sygnalu 400 Mb/s przez radio ?

 

 

Tak. Wojsko.

Prawde mowiac, takiej odpowiedzi oczekiwalem,zmartwiles mnie troche.

 

Zwroce sie chyba ponownie po konsultacje do .p Ryszarda

http://www.autopilot.alicom.pl/index.php?go=styx

Jakies pol roku temu ,w czasie luznej pogawedki,tez przestrzegal mnie,ze moze to byc trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter znowu wracasz na "złą drogę"

Aparat na wyjściu video daję sygnał nie PAL a przetworzony po konwerterze sygnał analogowy jakości 1/2 VHS, następnie zostaje on przetworzony celem przesyłu na ziemię, kolejne przetworzenie na wyjściu z odbiornika, dalej na wejściu do nagrywarki oraz kolejne podczas zapisu na płytę. Teraz Ty chcesz ten zapis jeszcze raz skonwertować do odpowiadającego Ci formatu (DivX). Zastanów się co możesz uzyskać w wyniku?

I nie zmienią tego kolejne zmiany sprzętu chyba że za dziesiątki tysięcy w dowolnej walucie. Nie brnij w to bagno. Omiń je.

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podales o jeden etap za duzo,ale to i tak nic nie zmieni.

Nie chce zrobic mikroskopu,ale porzadny tor wizji.

Na te okazje zakupilem nawet kamere cyfrowa

http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/5632662/Trail/C%24cip%3D1500006538.Photography%3EC%24cip%3D1500006550.Camcorders.htm

jednak po testach, nie jestem happy.

 

Bede tak dlugo drazyl temat,az uzyskam poprawne (wg mnie) parametry.

To nie kwestia tysiecy,tylko prawidlowy dobor elementow i poskladanie w jedna calosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomisław pisze

Peter znowu wracasz na "złą drogę"

Nie wiem czy te uwagi mają sens, mam poczucie, że Peter słyszy tylko to co chce słyszeć.

Może zresztą nie rozumiemy Cię :oops:

Mówiąc wprost chcesz zjeść jabłko i mieć jabłko.

Masz dwa cele dla których potrzebujesz obrazu z kamery na modelu, do sterowania i "pochwalenia się" w dobrym tego słowa znaczeniu. I usiłujesz zrealizować te cele jednocześnie transmisją radiową. I tu jest problem, najpierw zasięg, moc, a teraz ilość danych. Równocześnie podpowiadamy Ci żebyś cele realizował oddzielnie, nagrywał na modelu sygnał HD, a na ziemię przesyłał sygnał do sterowania czyli 640x 480, co już potrafisz. Reszta już była w innych postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Wami.Ja ,owszem.czesciowo rozumiem retoryke moich dzialan.

Ale jak do tej pory nikt sobie nie zadal trudu by poprawic-znaczaco- obraz ,ten w czasie rzeczywistym.Mozna ..pochwalic'' sie obrazem nagranym kamerka na pokladzie. :faja: Zadnych strat :devil:

Ale ja go chce miec na ziemi razem z danymi z OSD.A tego razem (wideo i OSD) nie da sie zapisac na pokladzie,Chyba ze druga nagrywarka.

Tak czy inaczej, sprawdzic ,,musze'' jescze jedna opcje,a potem dam sobie luz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ale jak do tej pory nikt sobie nie zadal trudu by poprawic-znaczaco- obraz ,ten w czasie rzeczywistym.

 

Peter. I to jest w/g mnie zasadniczy problem nad pokonaniem którego należałoby się skupić.

Bo jeżeli nawet uda Ci się pokonać problem konwersji sygnałów to i tak polegniesz na pierwszych droupt ouptach, a tu żadna konwersja nie pomoże. I tu należałoby zadać sobie pytanie zasadnicze : jak daleko chcesz latać?.

Pan Ryszard do którego chcesz zwrócić się z prośbą o konsultacje - wygląda na to że ten problem pokonał. 1 W i piętnaście km. zasięgu - to brzmi optymistycznie!. Tylko ciekawi mnie gdzie w tym przypadku wystąpią pierwsze droupt oupty?? Pozdrawiam Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To obojętne jak daleko wystepują - telemetrii i video jest rozdzielone.

Utraty obrazu nie są krytyczne, nawet utrata telemetrii - autopilot na pokładzie.

Jeśli jest stosowane OSD to robione jest w stacji naziemnej.

Zastosowanie takiego układu nie jest przypadkowe, ale to było już "wałkowane" parokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest w tym (dwa nadajniki) pewna logika.

1W mocy,ale panowie,troszke go podpytalem na ten temat,sporo tego ,,przemielil'' zanim osiagnal poprawne wyniki.

 

U mnie pora na podsumowanie ,moze taki pogladowy material komus pomoze w przyszlosci uniknac kilku bledow-do ktorych sie sam zaraz przyznam.

 

Kamerka NV3 Samsung,opisana tutaj

http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=3457

Nie moge powiedziec ze byla porazka,ale tez i nie spelnila oczekiwan.

test kamerki.Warunki oswietlenia bardzo dobre.

http://stage6.divx.com/user/Kamera_Petera/video/1664709/TEST-KAMERY-NV-3

Droga na skroty,bylo by zapisywanie na karcie SDipo bolu,ale nawet bezposredni zapis nie daje pozadanej (przeze mnie jakosci)

 

Kamera cyfrowa Samsung VP-D371W

No tak,przez chwile mialem iluzoryzne wizje latania z ta cegla na pokladzie 240 g :crazy:

Bedzie czym filmowac kraksy :lol2:

Poza dobra optyka,zadna rewelacja.Moze powodem bylo to ze nie uzywalem kabla DV tylko nagranie szlo po analogu.

http://stage6.divx.com/user/Kamera_Petera/video/1790349/test-camcorder

i uwielbiany srewer google

http://video.google.pl/videoplay?docid=6141128907491705129&hl=pl

Roznice widoczne od razu (chyba)

Na obrone kamery moge dodac ze byly fatalne warunki,praktyczie ciemno i b.pochmurnie.

 

Kamerka Swanson (kopia KX 151) 420 LINI -tak przynajmnie zelgal producent.

http://stage6.divx.com/user/Kamera_Petera/video/1790388/ccd-420lines

Filmowala w mojej kanciapie,przy oswietleniu zarowym.

Tu nie mam wyrobionego zdania,ale pozytywnie ja odbieram.

 

Kamerka Sony 520lini.

Ma zagrywkiz e swiatlem.Od pewnego poziomu swiatla,daje bardzo ciemny obraz.Trzeba bylo pierwsza czesc filmu rozjasnic sztucznie-programem.

http://stage6.divx.com/user/Kamera_Petera/video/1783663/Easy-Star

Jest ja na male wymagania,zupelnie wystarczajaca.

 

I ostatnia kamerka ,najtansza i chyba najlepsza.Cale 420lini za 24 funty

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=6615834980485899781

Tutaj ten sam ale na lepszym serwerze

http://stage6.divx.com/user/Kamera_Petera/video/1790783/420-uk

Warunki oswietleniowe-fatalne.

 

 

 

Zeby wszystkie mialy rowne szanse,nagrywane bylypo radiu na nagrywarke SANdISC.

Wszystkie filmy musialy byc tez skonwertowane do systemu Divix.

Tak jak pisalem,podejme jeszcze jedna ostatnia probe,a potem dam sobie luz,czyli kolorowa plama :oops:

 

Zeby nie bylo podejrzen,ze mam iluzoryczne dazenia,ponizej jest filmik (po konwersji) z kamerki turysty.Czyli mozna umiescic filmik dobrej jakosci.

http://stage6.divx.com/user/tmnJPH/video/1790636/T1-From-Lauterburnnen-to�Kleine-Scheidegg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie laduje sie pozegnalny lot camcordera.

I znow bede na poczatku drogi.Mam nadzieje,ze ta ostatnia opcja poprawi diametralnie sytuacje.Szczegoly wkrotce.

Dyskusja na temat rozwiazan i rozwazan wyzszosci jednej nad druga,pozwolilem sobie przeniesc do Cafe Tilt

http://pfmrc.pl/viewtopic.php?p=52195#52195

Tam przy kawce,mozemy prowadzic rozmowe na kazde pokrewne tematy- :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak by na to nie patrzec,wyniki mam mierne.

Chyba czeka mnie troche nauki.Musze znalezc miejsce,gdzie jest ten hak.Podejrzewam ze szkielko i elektronika jest na duzo wyzszym poziomie,stad roznica w$$$

DJ i Mieczotroniks maja super wyniki,ale bariera jest cena.No i operuja na nizszych rozdzielczosciach 640x480.To jednak sporo +/- tysiac zlotych.No i dla wiekszosci pewna bariera jest puscic tyle kasy w model,ktory moze poleciec na zwiedzanie lub szukac kreta na ladna fotke :wink:

Tematu nie zamykam,az znajde rozwiazanie lub kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i stalo sie,zafundowalem sobie polowe zasilanie 220V na lotnisku.

No rozstap sie ziemio,ale nie uswiadczysz nagrywarki na 12 V.

Byc moze znowu bladze,ale juz nie mam sily ani pieniedzy na kombinacje z aparatami,druga sprawa ze sa za drogie i za ciezkie na latanie kilometrami od bazy.Przy nodze i w zasiegu wzroku,to jest to opcja,ale 2 km od bazy raczej ryzykowna.

Bedzie tak:

zasilacz awaryjny do PC

Nagrywarka DVD

 

Musze sprawdzic tylko ile bedzie dzialac na orginalnej bateri zasilacz ,w koncu bedzie zasilal tylko DVD,ale sama przetwornica 12/220 V moze zjadac sporo pradu.

Podejde teraz do tematu inaczej,mam cala sobote na to.Znajde taka , ktora spelni oczekiwania-czyli tania i dobra.

Z laptopa zrezygnowalem,po probach,no niestety,nie zapisuje to tak jak bym sobie tego zyczyl.

Mysle ze wieczorem zestaw bedzie gotowy.Zrobi sie test kamerki i.....znowu pewnie bedzie lipa :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, teraz zostaly tylko proby w powietrzu.

Bardzo duzo czasu mi zajelo,odnalezienie miejsca gdzie tkwi blad,w pogarszaniu sie jakosci filmu w czasie obrobki/konwersji itd.

Teraz material wejsciowy jest identyczny (juz na serwerze) z tym jaki mam gdybym podlaczyl kamere bezposrednio do TV.

Znalazlem tez przyczyne ,dlaczego tak gwaltownie spada jakosc po laczu radiowym.

I na tym chyba poprzestane.Reszta to juz tylko dobry przetwornik,czyli kamera.

Moj zestaw polowy ,po dzisiejszych zmianach jest taki.

Poprzednie dvd oddalem,kupilem Liteona - LVW 11O6.

Zaleta jest ze jest maly,bez zbednych bajerow (wyswietlacze itp.)

Monitor 7'' dla podgladu dla ciekawych

Inwerter Belkina 400W ,to dla zasilenia nagrywarki.Patrzac na impulsowy zasilacz nagrywarki,odechcialo mi sie kombinacji .

Na razie dziala to jako tako,ale zmuszony bylem uzyc kamerki gorszej.Nowa,ktora przyslali mi z FH,nie podejdzie.Zalosne,ale przyslali mi w NTSC systemie.Na goglach dziala,ale nie nagra sie za wiele (kolor) .

Kombinowalem przez chwile,ale nie udalo mi sie.

Zapewne zastanawiacie sie dlaczego uparlem sie tak na nagrywarke wideo ?

Z jednego powodu-brak duzej kompresji pliku,oraz koszty.

Za wszystko zaplacilem polowe ceny aparatu np. IXUS i to mi nie ucieknie , nie rozbije sie.

Co najwyzej kamerka,ale ja naprawde jest ciezko uszkodzic,jest mala,lekka i ma pancerna obudowe.Nawet uderzenie modelu o ziemie-centralnie/pion nie zagraza-zostaje strefa zgniotu 7 cm elaporu,wiec to raczej niemozliwe.Tylko ucieczka moze pozbawic tego elementu.A z aparatem juz wiem jak jest (znowu w naprawie po spotkaniu z drzewem)

No i cena....

Czyli moze uda mi sie wstawic pierwszy filmik w jakosci takiej jak bym sobie zyczyl,choc przez kamere CMOS :crazy: bedzie bardzo ubogi ten obraz.Ale to mozna rozpoznac-artefakty swoja droga (nie ma ich ) a smuzenie i zagrywki koloru to inna bajka.

Oby pogoda dopisala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.