Skocz do zawartości

Faun


kr3cik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zaprezentować mój nowy szybowiec. Jest to Faun ze stajni Blejzyka w wersji elektro

 

post-1115-0-50470200-1339850359_thumb.jpg

post-1115-0-81468300-1339850396_thumb.jpg

 

Model wyposażony jest w:

silnik: Emax cf2822

regulator: mag8 20A

śmigło: składane 10x4

serwa motylka: 2 x HXT900

serwa lotek: 2 x Hitec HS65MG

pakiet: 1300mAh

 

Waga do lotu 796g

post-1115-0-76015600-1339850868_thumb.jpg

 

Krótkie filmiki z oblotów być może uda mi się wkrótce dodać (mam jakiś problem z edycją w całość więc spróbuje załączyć surowe filmiki bez obróbki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malker latam nadal za Gorzycami chociaż oblot akurat odbył się w Mchałkowie :)

Model całkiem fajny i przyjemny ale po dwóch lotach to niewiele w sumie mogę powiedzieć. Kilka rzeczy przy nim zostało mi do zrobienia ale pewnie znajdę na to czas dopiero zimą...

 

tomekmagda3 na razie nie mam w planach zmiany silnika ;) a szybki przelot po zejściu z większej wysokości faktycznie robi wrażenie :)

 

Wstawiam film. Coś chyba w końcu udało mi się skleić.

 

http://vimeo.com/44154437

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też początkowo doważałem fauna. Później zdecydowałem się na odciążenie ogona, zrezygnowałem z demontowalnych stateczników i zmniejszyłem ich powierzchnię. Model lata zdecydowanie lepiej po tych zabiegach.

Wcześniej zbyt łatwo było go przeciągnąć przy małych prędkościach.

kr3cik, Ty nie zauważyłeś takiej tendencji tego modelu? jak wykańczałeś płat, oklejałeś czy malowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam możliwość zarówno doważenia jak i lekkiego odchudzenia tego modelu... Ale na razie nie będę zmieniał jego wagi bo prędkość jaką uzyskuje mnie zadowala. Zobaczę jak będzie się zachowywał przy silniejszym wietrze i wtedy wprowadzę ewentualnie jakieś zmiany.

kkkamil latałem tym modelem dopiero dwa razy i przy drugim locie sprawdzałem jak reaguje na zmniejszanie prędkości. Długo mi pokazywał, że próbuje latać za wolno :) także ciężko było tego nie zauważyć. a przeciągnięcie było dosyć łagodne i model nie wpadł w korkociąg...

Płat jest malowany. Usterzenie zresztą też, z tym, że przed malowaniem było pokryte cienkim laminatem szklanym.

Malker moje latenie jest z reguły mocno nie planowane ;) a i tak muszę chyba przenieść się do Michałkowa albo jeździć kawałek dalej bo na tym odbiorniku zauważyłem zakłócenia przy podejściu do lądowania (za blisko linii wysokiego napięcia) i szkoda modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latacie po tym lotnisku z miejsca na miejsce zamiast latać modelami ;)

Ja i tak wole latać poza lotniskiem. Ale chętnie się dowiem gdzie teraz można tam latać. Sprawdzałem już jakiś czas temu na stronie sekcji modelarskiej i nie znalazłem tam nowej lokalizacji. Jest tylko informacja o nowym miejscu bez podania gdzie ono się znajduje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz właśnie jestem na etapie końcowego uzbrajania kadłuba do Fauna, i może podpowiesz gdzie umieściłeś regulator.

Mnie pasuje wstawić aż za serwami, ale to wiąże się z dość długimi kablami do silnika, żeby umożliwić zdejmowanie dzioba.

Może jakieś zdjęcie ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz właśnie jestem na etapie końcowego uzbrajania kadłuba do Fauna, i może podpowiesz gdzie umieściłeś regulator.

Mnie pasuje wstawić aż za serwami, ale to wiąże się z dość długimi kablami do silnika, żeby umożliwić zdejmowanie dzioba.

Może jakieś zdjęcie ... :)

 

W moim Faunie serwa zamontowane są pod płatem. Wycięty jest otwór w kadlubie i wstawiona półka. Odbiornik jest za serwami a regulator przed. W moim modelu nosek nie jest zdejmowany. Kadlub stanowi jedna całość, wyciąłem w przedniej części kabinke w celu dostępu do akumulatora.

Zdjęcia wstawię ale niestety prawdopodobnie dopiero w okolicach weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie nie mam wielkiego wyboru serwa są już wmontowane z przodu. Pakiet będzie na tyle z przodu - na ile to będzie możliwe - jutro będę wiedział po przymiarce, ołowiu wolałbym raczej uniknąć.

Aczkolwiek zawsze pozostaje jeszcze opcja drugiego kadłuba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest zawsze;-)

U mnie ta cześć w której ty masz zamontowane serwa jest wyciętą (płaska cześć wewnętrznego noska). Na to jest wklejony zewnętrzny nosek z wyciętą kabinką (jej zarys powinien być widoczny na 3 zdjęciu w pierwszym poście)

Niestety samą kabinkę musze zrobić nową albo odsunąć pakiet do tyłu i dołożyć ołowiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.