Skocz do zawartości

Jak zaoszczędzić czas kiedy lipolek wypadnie z ESA


krzyś707
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem dzień wolny we wtorek. Myślę pokombinuję w locie z pobijanym pierwszym moim ESA (p-51).

Poklejony "biedaczek" mimo dość silnego wiatru jakoś sobie radził.

Ale teraz najważniejsze (moim zdaniem) . Przy jednym z nawrotów mustang zapikował w trawę. Podchodzę.

Brakuje lipola. Szukam w pobliżu nie ma. W końcu znalazłem. ALE PO 1,5h SZUKANIA.

Okazało się że lipolek wypadł z lecącego samolotka (stąd wyżej opisane pikowanie).

LIPOLKA ZNALAZŁEM JAKIEŚ 6M OD MIEJSCA GDZIE BYŁ MUSTANG.

Trawa byla wysoka około 30-50cm. Dziękuję opatrzności że w ogóle znalazłem czarnego lipolka.

 

Moja rada : -oklejać aku jakąś jaskrawą taśmą

-przywiązywać do przewodów od lipola kawałek taśmy do walki (jakiejś jaskrawej) albo jeszcze lepiej

wstążkę (nie zerwie się ) czerwoną , różową.itp min 0,5m .

 

Kiedy lipolek wypadnie będzie go o wiele łatwiej znależć (wstążka) szczególnie w terenie zarośniętym.

Ja swojego szukałem 1,5h w wysokiej trawie (bez pewności że znajdę), a może znalazł bym w 5-10min jeżeli drogę wskazała by mi jaskrawa wstążka.

Sprawdziłem w praktyce .Dowiązałem jakieś 1m czerwonej taśmy do walki do przewodów lipolka(wstążki nie miałem na lataniu). Nic nie przeszkadzało. Teraz zaopatrzę się w parę metrów czerwonej wstążki(mocniejsza) i dowiąże po metrze do każdego mojego lipolka esa. OJ długo będę pamiętał łażenie na czworakach i grzebanie w trawie przez 90min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie prościej przykleić kawałkiem taśmy li-po do modelu?

Ja przyklejam swoje pakiety i jeszcze się nie zdarzyło aby nawet po kolizji trzeba go było długo szukać. Nie ma możliwości aby sam wypadł w trakcie lotu a po kolizji zawsze go łatwiej znaleźć z kawałkiem pianki.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć po prostu szczęście, aby pakiet wypadł podczas lotu:P

 

Albo źle zabezpieczony pakiet ^_^ . Ja w swoich modelach ESA pakiet mam schowany w środku i od góry zamykany klapką (kabinką), a to mocowane z przodu na węgle do kawałków bowdenu a z tyłu na gumce. Patent niezawodny ;) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent niezawodny ;) .

:D :D :D

Na razie.

Odkąd w 2009 roku, po długich poszukiwaniach znaleźliśmy pakiet Krzyśka Kiermackiego zakopany w śniegu ok 40-50 m od modelu, zawsze wiążemy taśmę od spaliny ( dla tych co nie wiedzą wyjaśniam że jest to włóknina Husqvarna ,stosowana do znakowania terenu) do załącza serwisowego.

Mimo to zdarzało się szukać pakietu z modelu typu EPA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie prawda ;) Czasem nie ma tyle szczęścia. Sebastian pamiętasz, wtedy na Czyżynach zderzyłeś się z Me 109 Pana Mirka :D Pakiet był 30 m od całego zdarzenia. Znaleziony przypadkiem :P Zawsze lepiej zapobiegać i porządnie zabezpieczyć akku przed startem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozdrawiam. WykombinowaŁem coś takiego

Użyłe średniej grubości dratwy z włókna sztucznego. Można zawiązać na pęk i łatwo rozwiązać z uwagi na sztywność dratwy.

Łatwo krępuję wtyczkę z gniazdkiem i może wisieć sobie na kabelkach, a gdyby miała ochotę

lipolka jednak urwać się np z mocno przytwierdzonym reglem to kawałek jaskrawej taśemki

nie zaszkodzi podczas szukania.

Jeżeli chodzi o pakiet umieszczony w kieszeni ESA to jeżeli jest wychudzony owijam go pianką 3mm

białą (podkład pod panele hdf) trochę taśmy samoprzylepnej i wchodzi ciasno. Nie stosoję żadnych blokad (na około kadłuba .

Wiem z doświadczenia że jeżeli pechowo np. wyląduję to przeważnie z kieszeni wyskakuje lipol a kiedy będzie skrępowany to i tak wyskoczy

wyrywając przy okazji Epp.

Zresztą każdy ma swoje doświadczenia i sposób na latanie.

Najważniejsze PRZEZORNY PRAWIE ZAWSZE UBEZPIECZONY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.