Skocz do zawartości

Mentor - modyfikacja


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Latam troszkę Mentorem firmy Multiplex z różnymi efektami oraz Pionieer'em już całkiem nieźle ;)

Po małych doświadczeniach z GoPro na pokładzie wpadłem na pomysł, żeby zmodyfikować nieco Mentora, a w asadzie zbudować nową konstrukcję w oparciu o skrzydła i ustarzenie Mentora. Chciałbym wykorzystać te elementy, ponieważ posiadam zapasowe. Chciałbym wykorzystać cechy Mentora i Pioniera w jednym modelu, tylko z uwagi na mizerną wiedzę teoretyczną nie wiem czy taki projekt ma w ogóle szanse powodzenia.

Posiadając skrzydła i usterzenie Mentora chciałbym wykonać z płyty EPP 50mm kadłub (podobnie jak w planach Zuzi), w którym zastosowałbym napęd "pchany" czyli podobnie jak w Pionieerze. Tak sobie koncypuję nieśmiało, że model będzie spokojniejszy w locie (silnik i śmigło robią demona z mojego Mentora oczywiście w odniesieniu do moich umiejętności ;) poza tym byłby lżejszy no i start z ręki a lądowanie na "brzuchu" co jest dla mnie niewątpliwą zaletą. Kolejna sprawa to to, że filmy z Mentora "pływają" mimo wyważenia silnika i smigła przez znajomego "speca". Natomiast problem ten nie występuje w Pionierze.

Proszę o opinie czy taki projekt może się udać. Mam wątpliwości, czy profil skrzydła Mentora nadaje się na taką modyfikację.

Za wszelkie podpowiedzi, uwagi i konstruktywną krytykę z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.