Skocz do zawartości

Corona z syntezą ?


TEQ

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

dzis dotarly do mnie odbiorniki Corona RP8DI (8 kanalow z synteza, podwojna przemiana) z UH.

 

Opakowanie "cut,mjut i oszeszki" a za opakowaniem typowy Chiniol :)

 

Jak sie sprawdzi w praniu dam znac za pare/parenascie dni (na pewno nie predzej niz po weekendzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk dla mnie super odbiornik do malych modeli i sam uzywam 2 takich.MAja niestety jedna wade. Nie zeruja dobrze serw. Gubia w jedna strone . Jest to nawet w komentarzu jednym z pierwszych pod tym na 35Mhz. Niestety wersja V2 ma to samo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Latamy na małym 4 kanałowym i większym 8 kanałowym, oba z syntezą - 0 problemów. Mały oprócz hali przeszedł testy w modelu 2m szybowca - nie widzę różnicy do 5 czy 7 MPD czy nawet JR 770. Skrajem naszego "lotniska" przechodzi linia 20kV - nie zaobserwowaliśmy wpływu na działanie tych odbiorników. Aktualnie "8" lata w Algolu - taki EPP-owy, elektryczny akrobacik, czasami z uwagi na kierunek wiatru w bezpośrednim sąsiedztwie owej linii - 0 zakłóceń czy problemów z centrowaniem.

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzis przetestowalismy nawet 2 szt.

 

jednen w rwd'ku "paskudku" by me, niestety on (odbiornik) dzialal ok ale smiglo juz nie bardzo i trzeba remontowac model :P

 

drugi przetestowany zostal w spalince i sprawowal sie b. dobrze.

 

polatamy troche dluzej i znowu cos napisze, czy wystepuja te problemy z centrowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć

mam pytanko jak się sprawdza ten odbiorniczek Corona RP8DI

i czy ktoś latał nim z nadajnikiem FUTABY (zakłucenia zasięg itp)

Wypatrzyłem go w jednym ze sklepów modelarskich i byłby zainstalowany w modelu samolotu rozp. 1200mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 takie odbiorniki i niezauwazylem zadnych zaklucen.Centrują dobrze .Zasiegu niesprawdzalem ale model ledwo co bylo widac .Za ta cene bardzo dobry odbiornik.Moj nawet po oblaniu paliwem sprawuje sie bardzo dobrze 0 problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam 6 kanałową z syntezą latała w 2,5m motoszybowcu do granicy widoczności, przeżyła kreta 2 metrowym szybowcem (100m pionowo w dół w stromej spirali ,włączono drugi nadajnik na tym samym kanale) latała w 3kg spalinie z magnum 52 AR i w usticku na COX 0,8 żadnych zakłóceń ,centruje OK, latam w pobliżu torów kolejowych ,lini wysokiego napięcia ,nad podmokłym terenie w grupie 2kanały dalej. Jedyna uwaga to po włączeni obornika zadrgają serwa ,mój nadajnik to COCKPIT SX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Posiadam taki odbiornik , do nadajnika dostroił się dobrze , zasięgu na razie nie sprawdziłem natomiast dzieje się z nim coś innego . Mój egzemplarz przestaje działać przy temperaturze kilku stopni powyżej zera . Z tego powodu zaliczyłem kreta . Po tym zdarzeniu kilka razy celem testu wkładałem go na kilkanaście minut do lodówki i po wyjęciu gdy był zimny nie działał , jak tylko ogrzał się do temperatury pokojowej wszystko było OK . Nie wiem czy wszystkie te odbiorniki tak mają czy tylko mój egzemplarz ? Może Koledzy którzy posiadają taki odbiornik wypowiedzą się w tej kwestii ? Pozdrawiam . Krzysiek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Występuje gdzieś tzw. "zimny lut". Taką metodą z lodówką sprawdza się montowane układy na poprawność wszystkich lutowań (lub psikanym oziębiaczem). Pozostaje wyjąć płytkę z obudowy i znaleźć wadliwe, źle przylutowane miejsce (sposobów wiele). Radzę to zrobić jak najszybciej. Gdy zimnolutowane miejsce bardziej się w środku utleni, może sie b. utrudnić miejsce znalezienia usterki (bywa wrecz niemożliwe-wyprowadzenie elementu zimnolutowanego na tyle się utleni, że poprawianie spoiny lutownicą nie naprawi niczego). pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.