Skocz do zawartości

Jeti REX MPD - opinie - ankieta


mieczotronix

Jeti REX seria MPD - opinie użytkowników  

32 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jeti REX seria MPD - opinie użytkowników

    • tip top, nie mam zastrzeżeń
      15
    • jest okej, choć mam lepszy odbiornik na poj. przemianę niż ten
      4
    • łotewer, trudno powiedzieć czy lepszy od innych, czy nie
      5
    • miałem, był beznadziejny sprzedałem albo zamierzam sprzedać
      3
    • zastanawiałem się nad zakupem i nie kupiłem, bo słyszałem złe opinie
      1
    • zamierzam zakupić wkrótce
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym prosić osoby, które miały do czynienia/rozważały ten odbiornik o podzielenie się swoimi opiniami na jego temat. Ciekawi mnie jakie są rzeczywiście wrażenia na jego temat szerszej grupy modelarzy, bo na podstawie sprzecznych wypowiedzi kilku dyskutantów (w innym topicu) trudno sobie wyrobić zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ze swojej strony mogę dodać, że sam miałem niedawno taki dylemat.

Jednakże w końcu do mefista zdecydowałem się na REX7MPD.

I muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony.

Na złożonej antenie w MC-12 mam sporo ponad 90m zasięgu i jeszcze nawet serwa nie drżą.

Podczas testowania doszliśmy do tej odległości i nie było sensu dalej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem głos na "łotewer, trudno powiedzieć czy lepszy od innych, czy nie" z uwagi na to że tak naprawdę zupełnie inną opinię mam o Rex5 MPD i Rex7 MPD.

Ten pierwszy wg mnie nadaje się tylko do blisko latających elektryków - ma słaby zasięg.

Rex7 to inna klasa - spory zasięg i duża pewność, jednakże obecnie z uwagi na jego cenę wolę kupować odbiorniki z podwójną przemianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat prawdą jest to, żę 7 i 5 to dwie różne klasy. 5 u mnie lata tylko w platformie do testowania (stary poobijany motoszybowiec). Natomiast moja 7 lata w heli i do tej pory jest ok. Niestety 7ki nie są identyczne. Mamy na lotnisku chyba z 5 takich i tylko moja zachowuje się normalnie. Reszta niestety ma albo mały zasięg, albo paskudnie "trzepie" w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem głos na "łotewer, trudno powiedzieć czy lepszy od innych, czy nie" z uwagi na to że tak naprawdę zupełnie inną opinię mam o Rex5 MPD i Rex7 MPD.

Ten pierwszy wg mnie nadaje się tylko do blisko latających elektryków - ma słaby zasięg.

Rex7 to inna klasa - spory zasięg i duża pewność,

Dokładnie jak u mnie. I jak tu wydać obiektywną opinię? Może sprecyzuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Rexa 7 i Rexa 4. O ile na temat pierwszego nie mogę złego słowa powiedzieć, to 4 jest totalną porażką. Kopie po sterach kiedy chce, ma mały zasięg, przez niego rozwaliłem deproniaka z aparatem na pokładzie :?

A to jest REX 7 i 4 MPD ? Bo dokladnie o ta serie chodzi w watku ;):)

 

Ja mam REX 5 MPD i 7 MPD zdanych zastrzezen do jakosci pracy choc mam taka zasade ze

5 MPD daje zawsze do malych depronkow a 7 MPD do wiekszych kalibrow i helikow (elektro).

W porownaniu do uzytkowanych wczesniej Garupnera C19, R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podstawie sprzecznych wypowiedzi kilku dyskutantów (w innym topicu) trudno sobie wyrobić zdanie.

 

Ale po co się męczyć? W takiej samej cenie masz sprawdzony i pewny 8 kanałowy odbiornik hiteca z podwójną przemianą z pełnym zasięgiem. Nie lubię Hiteca, ale odbiorniki mają raczej bez zastrzeżeń i nie ma siły by podwójna przemiana hiteca była bardziej podatna na zakłócenia i bardziej zawodna niż Rex. Jak dla mnie, jeśli masz wątpliwości co do rexa to szkoda czasu na zastanawianie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem o różnicach, jak zakładałem ankietę. Teraz to ankieta jest już nieedytowalna.

Ale wkażdymbądź i tak sporo się można dowiedzieć w takiej postaci, jak teraz.

 

Założyłem tą antkietę, bo kolega w innym wątku napisał

Wystarczy poczytać to forum - inne też można a dojdzie się do wniosku że rex`y to najbardziej wadliwe odbiorniki :) Praktycznie użytkownicy tych odbiorników mają najróżniejsze kłopoty wręcz każdego kalibru. Są i też pozytywne opnie. Dziwne?

Zupełnie nie zgadzało się to z moimi dotychczasowymi odczuciami i chciałem się upewnić, czy nie montuję do modeli "tykającej bomby".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem również dołożyć swoje trzy grosze: mam 3 X 5MPD i 4 X 7MPD. Naprawde żaden z odbiorników mnie nie zawiódł. Latają w różnych modelach, i nigdy nie był problemów typu drgające serwa, mały zasieg (tzn ile to jest mały? 100. 200m?) Niewiem, może zdarzają sie jakies sztuki nie trzymajace parametrów. Mnie nic takiego nie spotkało. Latam co prawda głównie elektrykami ale np. easy glider, z aparatem na pokładzie (7MPD na pokładzie) nigdy mnie nie zawiódł a latam dośc wysoko z analizy filmów wynika,że w linii prostej jakieś 600, 700m plus pułap. To samo dotyczy Twinstara II, równiez wozi aparat, latam nim ciut bliżej, ale i tak te 400,500m to napewno i nigdy nie zawiodłem sie. Dodam jeszcze, że kwarce sa jeti. Poprzednim nadajnikiem który sterował modelami był hitec eclipse 7QPCM, obecnie graupner mx 16... i nic się nie dzieje .Z mojej strony polecam te odbiorniki.

 

Pozdrawiam Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieczotronix nie panikuj z jakimiś bombami. Napisałem to co każdy czytający forum jest w stanie zauważyć. Z Twojej ankiety wynika a także z przedstawianych tu opinii iż Rex 7MPD to całkiem przyzwoity odbiornik w przeciwieństwie do innych modeli tej marki. Należy jeszcze sobie odpowiedzieć co dostajesz za jaką cenę a wyjdzie Ci prawdziwa wartość tych odbiorników. Moim zdaniem jak kupować jakieś 5 to tylko do małych modeli - tyle że tam świetnie spisują się także tańsze odbiorniki E-Sky czy nawet Dynam - to po co mam kupować droższy odbiornik? A jeżeli miałbym kupić 7 to w tej cenie wolałbym Hiteca z podwójną przemianą który gorszy nie będzie nigdy. Ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2x REX5MPD. Oba sprawują się bardzo dobrze. Są bardziej podatne na zakłócenia, mają mniejszy zasięg i mniejszą czułość niż inne odbiorniki z poj. przemianą. Ale co się dziwić? To jest odbiornik mikro. Użytkuje je z zasadą zdrowego rozsądku, tj. do modeli które raczej blisko latają(bo są małe(<=1m roz.)), tak do 100m. Powtórzę ponownie, zero problemów! Czasami jakieś sporadyczne trzepnięcie.

 

Dwóch Kolegów ma REX7MPD. Można powiedzieć że to jest już zwykły odbiornik z MPD. Waży te ponad 10g więcej, ale za to mamy pełen zasięg, większą czułość, no i owe MPD. Są to świetne odbiorniki, które spokojnie można wsadzać do spalinek.

 

MPD ma fajną zaletę. Mina kolegi jak pokażemy że mamy wyłączony nadajnik a model leci - BEZCENNA 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do modeli które raczej blisko latają(bo są małe(<=1m roz.)), tak do 100m.

 

:shock: :lol: Ja moim Micro Elektro (1m) latałem na takiej odległości ,że był kropką na niebie ,i nie było jak ujrzeć w którą stronę leci :roll: Trzeba było chwilę poczekać żeby widzieć gdzie leci (w którą stronę jest obrócony). Ja latam na skraju miasta ,500m od bloków ,100m od osiedla domów. I ANI RAZU nie straciłem zasięgu/kontroli nad modelem ,nie miałem zakłóceń. Osobiście całym sercem polecam REX 5 MPD do małych modeli. Już większym bym się bał tak daleko odlecieć :mrgreen: Chociaż kto wie..... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moim Micro Elektro (1m) latałem na takiej odległości[...]

Nie ma się czym chwalić :-D Model o roz. 1m, kiedy wygląda jak kropka, to w cale nie jest aż taka duża odległość. Zresztą prosisz się o kłopoty, już kilka razy było wyjaśniane dlaczego REX5 ma mniejszy zasięg i czułość. Podsumowując, każdy robi jak chce 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.