Skocz do zawartości

DHC 2 Beaver


Wojtek I
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witaj

 

Lata bardzo dobrze - ten samolot był tak projektowany aby latał sam więc i model robi to samo, jak wszystkie makiety ma problem z utrzymaniem kierunku przy małej prędkości (dla utrzymania wyglądu ma zbyt mały ster kierunku jak dla modelu).

 

Jak masz zamiar mieć Beaver'a to znalazłem fajne plany http://www.mkbardejo...an_dhc-2_beaver

w ostatniej zakładce o nazwie Súbory na stiahnutie (pliki do pobrania)w prawym dolnym rogu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale głównie dla tego że pewne konstrukcje powstawały dla ludzi którzy musieli latać w ekstremalnie trudnych warunkach i samolot musiał być ich sprzymierzeńcem.

Taki samolocik jak An2 (taki Beaver z naszego podwórka) jest przykładem na to co napisałem wyżej, latałem na nim parę ładnych lat i wiem, że jak mu nie przeszkadzać to "sam dowiezie cię do domu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy takim samolotem kiedyś był Jak-12, którym lądowało się dosłownie za płotem, na polanach w górzystych wioskach. Dzisiaj to nie do pomyślenia bo zaraz będą donosy do ULCu. Więc takich samolotów już się nie projektuje bo i tak nici z tych wymarzonych możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Lata bardzo dobrze - ten samolot był tak projektowany aby latał sam więc i model robi to samo, jak wszystkie makiety ma problem z utrzymaniem kierunku przy małej prędkości (dla utrzymania wyglądu ma zbyt mały ster kierunku jak dla modelu).

 

Jak masz zamiar mieć Beaver'a to znalazłem fajne plany http://www.mkbardejo...an_dhc-2_beaver

w ostatniej zakładce o nazwie Súbory na stiahnutie (pliki do pobrania)w prawym dolnym rogu

 

Pozdrawiam

 

 

Dziękuje za odpowiedź.

 

Tak się zastanawiam, czym sobie urozmaicić moje modelarstwo.

Wiecznie tylko szybowce i elektroszybowce.

 

Na znanym portalu akcyjnym jest w dobrej cenie Bellanca Decathlon i nawet tym modelem latałem. Też świetny.

 

DHC2 podoba mi się jednak bardziej i osobiście nie przepadam za spalinami, bo tłuste wszystko po lataniu ;)

 

 

Zobaczymy co przyniesie przyszły rok.

Na razie mam DHC 2 na celowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Robert, zawsze gotowiec ma jakieś "ale", jak chcesz fajny model to wykonaj go sam.

Zerknij na cenę około 3200 zł to już nie jest fajnie, a ocena - 190 głosów średnia 3 (na 5 mżliwych), to już daje do myślenia.

 

Oto plany Beaver'a i można zawalczyć samemy, dopieścić model jak naeży i nie mieć uwag do wykonawcy :D

 

beaver_144_1.pdf

 

beaver_144_2.pdf

 

beaver_144_3.pdf

 

beaver_144_4.pdf

 

beaver_144_5.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jest zrobiony "po modelarsku" tzn. bardzo porządnie

http://mixmodel.pl/h...-19m-p-287.html

 

Zgadzam się w 100%, to właśnie ten model pokazałem na pływakach, model jest produkowany przez HVP z Czech, właśnie składam drugi dla kolegi. Jeśli chodzi o ESM'a to lata bajecznie. Bardzo się bałem lądowania tak ciężkim modelem, ale klapy spisują się doskonale i można nim dosyć wolno przyziemić. ACH, model z TM to inna bajka:

post-1788-0-96814600-1357595078.jpg

 

Mam nadzieję, że kolega się nie pogniewa za samowolne wstawienie fotki. Tego lata lataliśmy razem. Jego brzmi znacznie lepiej z Saito 170 3 cylindrowym i wydechem Keleo. Mój Zeonah wiadomo, ale z tłumikiem Pitts da się znieść. Ja mam za to rozrusznik, co tylko dodaje atrakcyjności ESM'owi. Czekają również w modelarni pływaki ( już drugi rok :D ), ale w tym już się chyba sprężę i na Narewkę go zabiorę.

 

I jeszcze jedno, Wojtek, E-flite to był mój pierwszy Beaver. Nie udało mi się go tak pięknie waloryzować, ale polatałem nim do bólu, na kołach, nartach i pływakach, raz nawet trafił na okładkę RC Przeglądu. Latałem nim z wody na pakiecie 4S, ale pewnie i na 3S by wyszedł z wody (gdzieś w modelarni mam jeszcze całkiem nowe pływaki E-Flite 25 gdybyś był zainteresowany). A teraz jego miejsce zajął ten z HVP, nieco większy, 1.9m.

post-1788-0-28087500-1357596222.jpg

post-1788-0-70181700-1357596239_thumb.jpg

 

Wybraliśmy się na lotnisko w największe mrozy tej zimy. Było -15 stopni, a mimo tego z pakietu 4500 udało mi się wylatać 4000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O modelach ESM krążą nie najlepsze opinie.

Jeżeli kadłub jest tak cieńkiego i słabego laminatu jak w Ju-87 od nich to nie ryzykował bym. Mają fajne modele ale niezwykle delikatne (trzeba latać perfekcyjnie bo większy kangur już jest grożny dla tej delikatnej konstrukcji). Jedno trochę twardsze lądowanko i więcej napraw jak lotów. Kolega ma to Ju-87 to wiem jak to wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zamieszczajcie opinie o modelach na podstawie własnych doświadczeń. Mój Beaver to naprawdę solidna konstrukcja. Było parę miejsc, gdzie należało trochę żywicy dolać, ale ogólnie ok, laminat wcale nie jest wiodki i podatny na uszkodzenia, a już wykończenie naprawdę ładne. Całość jest malowana, łącznie ze skrzydłami, co w przypadku ich uszkodzenia może być problemem. Modele ESM to dobre półfabrykaty, nad którymi trzeba trochę popracować, ale później potrafią się odwdzięczyć pięknymi lotami, bo jeśli chodzi o mojego DHC2 lata jak złoto.

http://www.youtube.com/watch?v=eKlhUQq8hoQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.