Skocz do zawartości

Redox Beta- problem


GEX999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów!

Stałem się dzisiaj posiadaczem ładowarki Redox Beta. Pakiety niklowe ładuje bez problemu, natomiast kiedy podłączam Li-pol'e (niezależnie ile celi), to pokazuje się komunikat "CONNECTION BRAKE". Sprawdzałem multimetrem wszystkie połączenia w adapterze balancera i wszytko łączy. Tak więc albo coś jest nie tak wewnątrz ładowarki albo ja robię coś źle. Próbowałem mocniej wkładać wtyczki, zamieniać je ze sobą, ale efektów nie ma żadnych. Nie znalazłem też odpowiedzi w instrukcji. Z tego co wiem to ta ładowarka jest klonem Accucel 6 i prawdopodobnie Redox Alpha i Imax B6. Proszę o Waszą pomoc co jest nie tak. (?)

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość głupie pytanie, ale zawsze warto się upewnić - wiesz, że przy ładowaniu LiPo nie podłącza się samej wtyczki balancera, ale też kable zasilające?

 

Piszesz, że sprawdziłeś balancer, a sprawdziłeś kable zasilające?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze inne pytania. Zdarzyło mi się, że wyłączyłem ładowarkę, kiedy na ekranie miałem parametry ładowania li-pola (napięcie, natężenie; nie chodzi mi o samo ładowanie), a po włączeniu miałem główne menu z napisem "Program Select Lithium Battery". Normalnie włącza się na tym ekranie, na którym została ona wyłączona. Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Dzisiaj ładowałem pakiet 3S 1300mAh prądem 0.8A. Na początku ładowarka szybko zwiększała natężenie aż do 0.8, ale w trakcie ładowania na moment natężenie spadło do 0.0A i po kilku sekundach znów wróciło do normy. Rozumiem, że ładowarka obniża natężenie na początku i na końcu ładowania, ale czy to normalne, że w środku też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeszcze 3 pytania- czy to normalne, że ostatnio po naładowaniu li-pola miałem na jednej celi 4,20V, a na drugiej 4,21V? (ponad 4,2)?

I drugie- kiedyś rozładowywałem pakiet mi-mh 9,6V, ustawiłem 7,5V, a po rozładowaniu ładowarka pokazała 7,45V. Ostatnio rozładowywałem i pokazała 7,5V. Czy to wina ładowarki?

I ostatnie pytanie- kiedy rozładowywałem ten pakiet ni-mh, na początku napięcie szybko spadało, później minimalnie wzrozło, pomimo tego, że ładowarka nie obniżyła prądu do 0A (z ok. 7,92V do ok. 7,97V). Później pakiet rozładował się normalnie. Tak ma być???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Niedawno odsyłałem swoją ładowarkę do serwisu, która została wymieniona na nową (redox beta). Dzisiaj zacząłem rozładowywać pakiet 4S 3000 mAh prądem 1A, ale ładowarka rozładowywała go tylko 0,3A. Po pewnym, krótkim czasie, kiedy się trochę nagrzała, po dotknięciu jej, nagle pojawiły się kwadraty na ekranie. Nic się nie dało zrobić. W drugiej próbie ta sama sytuacja. Spróbowałem od początku ustawić 0,3A. Po kilkudziesięciu minutach, kiedy ładowarka zrobiła się na prawdę ciepła, dotknąłem ją palcem i znów to samo. Co może być przyczyną? Najgorsze jest to, że przypadkowo uszkodziłem plombę. Bardzo proszę, pomóżcie, bo sam nie wiem co mam robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc rozładowywania tej ładowarki, to tylko 5W. Policz, jaki to wyjdzie prąd dla Twego pakietu. A, że gorąca? Te lepsze wydania posiadają wentylatorek poprawiający chłodzenie. Tranzystor, na którym następuje rozładowywanie znajduje się na spodniej części ładowarki-obudowa jest jego radiatorem. Stąd temperatura.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się parę razy zawiesić tę ładowarkę przy dotknięciu palcem. Było to prawdopodobnie spowodowane wyładowaniem od elektryczności statycznej.

 

Mocny jesteś jeśli udało Ci się to przez obudowę na działającym układzie.

Tak jak wspomniał Robert zapewne zimne luty są przyczyną takich przygód.

A o nie w tak szybkim i tanim procesie produkcji nie trudno - trzeba po prostu mieć szczęście i trafić sztukę w która pochodzi najdłużej.

 

Co do rozładowywania to mały ma to sens przy polimerowych akumulatorach a pewnie konstrukcja ładowarki jest taka

że rezystory rozładowujące grzeją wszystko na około w zamkniętej obudowie i włącza się zabezpieczenie termiczne - stąd wyłączenie/zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.