Skocz do zawartości

Latanie w Limanowej


Gość Columb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, sruby z poliamidu jak najbardziej. A przy stalowych urwiesz cale mocowanie i kto wie co jeszcze. Ogolnie wieksze szkody.

Akurat Funtana ma tak skonstruowane mocowanie fabryczne podwozia, że wyrywa się tylko płytka do której mocowane jest podwozie,reszta zostaje nietknięta

Jeśli ktoś przed oblotem powzmacnia/wyklei wokół tej płytki to faktycznie można wyrwać trochę więcej.

Generalnie trzeba nauczyć się lądować bez opcji wyrywania podwozia ;) ,w końcu model duży,pięknie,przewidywalnie ląduje...

Głównym problemem jest zwykle nierówne lotnisko.

I dokładnie jak piszesz można zastosować śruby z poliamidu :) .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 U Ciebie Rafał podpatrzyłem takie rozwiązanie:

 

Krzysiu ,nie zauważyłem Twojego pytania.

Te laminatowe dżwignie są seryjne w każdym zestawie Pilota czy Goldwing .

Jeśli zdecydowałbyś się na aluminiowe dżwignie które zasugerował Ci Konrad to ok,są też w MM takie same jak te laminatowe tylko z aluminium i stosunkowo tanie  http://www.modelemax.pl/product_info.php?products_id=10677

.Są też jednocześnie bardziej kłopotliwe w zakładaniu..trzeba je przykręcić 4-ma śrubkami do plastikowego okrągłego orczyka ,z czasem powstaje luz na tak długim ramieniu co może objawić się np.flaterem lotki jak u mnie.

Zdecydowanie polecam dzwignię aluminiową mocowaną na wieloklin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

pociesze Cie bo moja niebieska extra w styczniu wyglądała podobnie niestety moja wina bo zapomniałem zakręcić śrub w skrzydłach i po 3min lotu jedno po prostu sie rozsuneło

nie mam fotek bo byłem taki zły na siebie ze szok i szybko ją naprawiłem

po tygodniu pojechałem polatac i znowu pech w prawej lotce zablokowało sie serwo 40 stopni w góre i cudem udało mi sie "wylądowac"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich a szczególnie ciebie Krzysztof   :) . Mnie również było miło ciebie poznać i twoją ładną górską okolicę :) dzięki tobie pierwszy raz w życiu mogłem się napatrzeć i nasłuchać jak pracuje benzynka w powietrzu :D i wszystko by było suuuper gdyby nie ten mały błąd... :( Ale ja wierzę w ciebie i twoje zaparcie do modelarstwa :) i wiem że będziemy pewno jeszcze w tym sezonie oblatywać coś ciekawego :D . Także wszystkim forumowiczom polecam do wspólnych lotów Krzysztofa bo to bardzo pomocny, koleżeński i życiowy człowiek :) życzę sobie i wszystkim takich ludzi na swojej drodze  a będzie dużo lepiej :) dziękuję i do zobaczenia w najbliższym czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

 

silnik został mi z Funtany

Do Funtany też za słaby, więc myślę, że warto i tak i tak coś pomyśleć nad jakimś np dle 30.

 

Przełożyłem silnik z Extry z powrotem do Funtany- oblatałem jakieś dwa tygodnie temu, ale to już nie to samo co Extra z Pilot-rc.

Mam w niej DLA 32 i  brakuje mi mocy do mojego latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No Krzysiu,Funtana jak z pudełka, pięknie odbudowana  a Wicherek o, to prawdziwy zabytek.

Może nagracie próby z jego lotu :) .

 

W te wakacje jechałem autem ze dwa razy przez Limanową i wspominałem żonce że tu mieszka i lata kolega z forum.

Jak to zawsze bywa ,szybko,szybko i brakło czasu na kontakt,latanie.

Ty też miałeś zaglądnąć do nas ,do Kęt ,zaproszenie nadal ,w zasadzie non stop aktualne :) .

Jakby Janek się do Ciebie kiedyś wybierał to być może zajedziemy we dwóch :D ( no chyba już nie w tym sezonie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, jeśli okleiłeś owiewkę jednym kawałkiem folii to chylę czoła do samej trawy lotniska :o . Forum jest po to by sobie pomagać. Spełniliśmy z Rafałem tylko swój obowiązek :D . Funtana trafiła do doświadczonego modelarza spaliniaka, więc na pewno będzie z niej zadowolony. Może dostanę film z jej lotów. Poprosimy o oblot Twojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Krzysztof, gratuluję oblotu :) . Nówka Pewex :D . Niestety dziś się dowiedziałem od Jurka, że już 8 razy lądował moim modelem. Lata bardzo ładnie, ale jest problem z silnikiem, który nie chce schodzić na wole obroty. Dlatego kilka razy lądował na wyłączonym. Ale dla Funtanki to nie problem. Apropos Madriana. Jurek właśnie zamówił u Pana Stefana z Wistmodel, makietę szybowca.... 6 m rozpiętości :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to gratulacje z okazji nabycia nowego nabytku :D .

 

Piękne pierwsze lądowanie do nogi,widać lekkość i doskonałość tego modelu.

Bardzo fajny teren do latania  !  a Ty piszesz że nie ma gdzie u Ciebie polatać ;)

 

Myślę że na Żarze dacie pokaz dwoma Mandarynami naraz :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.