Skocz do zawartości

Modyfikacja Serw


Arek Pniewski

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie , odsylam was na stronke gdzie pokazuja i opisuja jak zmodyfikawac co poniektore serwa.....moze komus sie przyda , angielski jest podstawa jest tez dolaczony material zdjeciowy krok po kroku...

 

i link;

 

http://www.kronosrobotics.com/an116/GAN116_hs300.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Serwo to nie jest nic innego jak regulator dwukierunkowy z silnikiem i przekladnią. Posiada też potencjometr który wraz z ruchem orczyka zmienia położenie i impulsy wewnętrznego generatora. Gdy są różne silnik się kręci w lewo lub prawo gdy takie same staje. Na fotka widać że potencjometr zostaje zlikwidowany mechanicznie (brak połączenia z przekładnią) i wtedy silnik się kręci w lewo lub prawo a staje gdy drążek w neutrum. Sterownik taki można zastosować do różnych rzeczy- modele pływające , samochody ,roboty. Mamy 2 w 1. Regulator z przekładnią.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he he mieczotronix

 

nie buduje zadnej maszyny i w sumie nie potrzebuje moich serw podawac przerobkom :mrgreen: temat wzucilem dla ludzikow ktozy lubia sobie pogrzebac i swiezbi ich raczka do roznych przerubek ...takich ludzi jest dosc sporo.....jak sie na forum czyta ze z Mk 17 jest robiony silnik na powietrze lub przerabiac chca na zarowy .... to czemuz ktos sobie nie moglby serw poprzerabiac.....moze "zona" po lotach potrzebuje wilbrator.... :twisted: to tylko temat ,dla tych co by chcieli troche czasu zmitrezyc...a tak nawiasem mowiac serwa po takiej modyfikacji sa szybsze i dokladniejsze w dziallaniu po uprzedniejszej kalibracji ma sie rozumiec...jezeli wiezyc diagramowi i opisowi ktory wstawil piszacy o tym..

zwaz ze digitalne serwa porzeraja dosc sporo pradu, a tu przez usuniecie tylko poti i wlutowaniu dwuch rezystorow... sa prawie "digitalne" bez zwiekszenia poboru pradu..... :wink: jezeli sie myle to moze mnie ktos poprawi, nie jestem elektronikiem ale na logike tak to widze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieczotronix

 

 

dla cieklawosci podam , ze z Pablosem zakupilismy kamerki ktore chcemy zamontowac w modelach do robienia filmow , obiektyw jest na stale, wiec tak znidyfikowane serwo nadawaloby sie do obracania ta kamerka o 360 stopni np. ....

 

dsc00591ip7.jpg

 

kamerka jest naprawde b.mala i lekuchna na razie jestesmy z nimi w probach ich mozliwosci , kiedys napisze o tym ale w przy innej okazji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa prawie "digitalne" bez zwiekszenia poboru pradu..... jezeli sie myle to moze mnie ktos poprawi, nie jestem elektronikiem ale na logike tak to widze..
"Prawie" , jak zwykle, robi dużą różnicę :D . Nie da się tego porównać - po prostu inna zasada działania :D . Żeby o tym pisać, trzeba samemu spróbować paru serw w wersji analog i digital - potem można porównywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja używałem ich do tego:

http://mme.uwaterloo.ca/~me597/miniSumo.html

 

Nasz robot Star-Fighter wygrał mistrzostwa :)

 

W modelarstwie RC w sumie można sterować wieżyczką czołgu lub gąsienicami, bo to nic innego jak właśnie silnik z przekładnią i regulatorem w jednym i w przypadku standardowych serw za bajecznie niska cenę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.