Skocz do zawartości

Pomoc w ustawieniu 450PRO


sempiternal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już próbowałem ze strefą regulować, nie wszystko jest jasne dla mnie, heli był kila razy w powietrzu latał całkiem przyzwoicie jak dla mnie. Chodzi o to, że po kilku lotach wiecznie się coś sypie albo rozreguluje. Wiem, że w copterze nie można na przykład ustawiać długości popychaczy zgodnie z instrukcją aligna dla 450pro bo będzie źle- i faktycznie tak było i mam swoje długości. Cały czas mam problem z ogonem... albo dygocze albo jest za słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa copterowe z zestawu, regiel 50A też coptera, odbiornik jak i nadajnik turnigy x9, gyro assan ga250, silnik coptera, pakiety turnigy 25-30C. Mam takie pytanie do właścicieli copterów. Jak puścicie drągi steru heli wam wisi w miejscu? Bo mi na przykład od razu skręca a tarcza wypoziomowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak puścicie drągi steru heli wam wisi w miejscu? Bo mi na przykład od razu skręca a tarcza wypoziomowana...

skręca czy się pochyla/

generalnie w miejscu nie ustoi. pochyli się w którąś stronę przeważnie lewą i zaczyna powoli uciekać. W miejscu stoją 2wirnikowce typu lama.

skreca

brak trybu HH ( niebieska dioda nie swieci) lub jest tryb hh lecz użyłeś trymera lub subtrima co powoduje ciągły skręt.

Ogon słaby- mam na myśli, że jak dodam szybko gazu ogon nie trzyma pozycji, tak samo z nagłą redukcją gazu.

maął czułość trybu HH, wolne serwo ogonowe lub słabe - choć ten fusonic 9257 słaby nie jest. Opory w mechanice ogona lub zbyt duże luzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kontrować i się przede wszystkim nie bać. Strach to najgorsze, co może modelarzowi się przytrafić. Ja się nie boję latać żadnym modelem, w helikach jestem początkujący (11 lotów, z czego tylko 7 moim HK-450), a mimo to nie boję się regulować, oblatywać i latać helikami kolegów. Nie bój się, być może zaliczysz kreta, ale jak się nie boisz, bardziej skupiasz się na samym locie i sterowaniu, więc latasz lepiej :D

P.S.: A mocno ściąga helika czy delikatnie? Bo mojego HK-450 (to samo co CX-450) po porządnej regulacji na ziemi tylko delikatnie się porusza. Jak mocno to spróbuj mojego sposobu na trymowanie: dodajesz powoli obrotów jak do startu -bez podnoszenia modelu z ziemi. Jak helika ściąga na którąś ze stron albo obraca się (ogon) trymujesz, zdejmujesz gaz i jeszcze raz powoli rozkręć wirnik. Powtarzać do skutecznego wytrymowania. Podziałało przy 4-rech oblatanych przeze mnie helikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie napisałeś jakie masz serwo ogonowe w swoim modelu. Do heli zakłada się szybkie serwa na ogon poniżej 0.08s standardowe serwa montowane w modelu mogą okazać się za wolne dlatego nie trzyma ogona i jak pisze że przy dodaniu gazu ogon ucieka. Assan GA250 to tani ale przyjemny żyroskop który w połączeniu z szybkim serwem powinien sobie poradzić z trzymaniem lecz jak praktyka pokazuje zawsze ogon ucieka w prawo o te 5cm i staje przy gwałtownym dodaniu gazu. Problem rozwiązują żyroskopy znanych firm np. FUTABA z dedykowanymi serwami na ogon lecz niestety musisz liczyć się z ceną takiego zestawu na poziomie kilkuset zł. Co do długości popychaczy w tarczy ustaw sobie najlepiej tak abyś orczyki serw miał na płasko czyli 90stopni w stosunku do serwa wtedy ustawiasz padle na 0stopni a kąt łopat głównych też na 0 stopni dzięki takiemu ustawieniu będziesz miał jednakowe wychylenia serw w dół i górę a co za tym idzie jednakowe kąty na + i - ale wiadomo że krzywą gazu musisz zgrać z krzywą łopat inaczej cały układ się bardzo nagrzewa. w szczególności silnik i regulator dostają po 4-rech literach. Ja tak zawsze ustawiałem swoje 450 i nigdy nie miałem problemu. Owszem model po dokładnym wytrymowaniu potrafi stać w miejscu bez ruszania nadajnika ale tylko przez kilka sekund. Jedno wirnikowy heli tak niestety ma i to jest normalne zjawisko iż ucieka on w którąś ze stron nie ma reguły że ucieka na lewo zawsze może uciekać na prawo, przód, tył spowodowane jest to nawet delikatnymi podmuchami wiatru oraz tym iż nigdy nie ustawisz tarczy sterującej tak aby trzymała model w jednej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej 450-tce mam żyrko Assan GA410 i przy pierwszych obrotach na ogonie było takie same serwo jak na tarczy -MG-90S (o,1s/60* przy 4,8v) i ogon lepiej trzymał niż przy dużo szybszej (według producenta -0,07s) Coronie 919MG, a przy pierwszej opcji był również w pełnie sterowalny.Szybkie serwo czasami nie wystarcza, musi być jeszcze totalny brak luzów na nim, Corona się zbytnio nie popisała, a TowerPro pozytywnie wypadło, i to bardzo. Jeśli chodzi o zestawy żyroskopów z dedykowanymi serwami, to jak kiedyś takie coś zobaczyłem to byłem zdziwiony. Zestaw na ogon droższy niż sam model :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogonie jest stockowe serwo coptera z zestawu 450pro v3 - kopia fusonica. Krzywa gazu w apce to 00,45,65,85,100 w normal, a w idlu 100, 95,90,95,100.

 

 

PS jeżeli żyroskop jest podłączony pod 4 i 5 kanał a ja chciałbym na apce turnigy x9 mieć czułość żyra na gałce od czoła po lewej to jak to wykonać? Bo ciągłe lądowanie i wchodzenie w menu apki i ustawianie czułości jest trochę wkurzające no i pakiet szybciej wysiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może podłączyć kabel od czułości żyra (ten pojedynczy) do kanału, który jest sterowany tym pokrętłem? Tylko będziesz musiał uważać w transporcie, przechowywaniu i użytkowaniu aparatury, aby przypadkowo nie przestawić tego pokrętła, albo po prostu zapamiętać jego pozycję, aby nie było potem problemu typu: "Jak to było wcześniej ustawione?'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.