Skocz do zawartości

Pomoc w ustawieniu 450PRO


sempiternal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w swojej 450-tce mam żyrko Assan GA410 i przy pierwszych obrotach na ogonie było takie same serwo jak na tarczy -MG-90S (o,1s/60* przy 4,8v) i ogon lepiej trzymał niż przy dużo szybszej (według producenta -0,07s) Coronie 919MG, a przy pierwszej opcji był również w pełnie sterowalny.Szybkie serwo czasami nie wystarcza, musi być jeszcze totalny brak luzów na nim, Corona się zbytnio nie popisała, a TowerPro pozytywnie wypadło

Ustawiałem i oblatywałem znajomemu HK450GT PRO z żyroskopem HK401 czy jakoś tak to tanie z HK pewnie kojarzycie.

na ogonie było właśnie Tower pro SG90 i co się okazało w zawisie i powolnych lotach ogon trzymał. natomiast w szybkim locie ogon dryfował jak u rekina !

Regulacja czułością żyroskopu nie pomagała wcale a nawet pogarszała efekt.

Problem znikł po zamontowaniu szybszego serwa właśnie Corony 919MG. W szybkim locie ogon stał jak wmurowany.

Niestety na takim zestawie ogon dalej uciekał jak dało się modelem po gazie.

Jeśli chodzi o zestawy żyroskopów z dedykowanymi serwami, to jak kiedyś takie coś zobaczyłem to byłem zdziwiony. Zestaw na ogon droższy niż sam model :D

 

Niestety za jakość się płaci a swoją drogą polecam oryginalny żyroskop FUTABA GY401 + FUTABA S9257 na ogonek zestaw montujesz raz ustawiasz czułość i zapominasz o uciekającym ogonie do większych modeli dedykowane S9254

 

 

Wróćmy jednak do tych serw TP90 i Corona TP ma tryby plastik dlatego nie ma tak wyczuwalnych luzów a C919 jest na trybach metal i stąd te luzy.

Aczkolwiek jeśli szuka się taniego a dobrego serwa (na początek) na ogon to Corona według mnie spisuje się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie w zawisie nie mam zastrzeżeń. Dziś może pójdę na łąkę i dam trochę gazu... zobaczymy co z tego wyjdzie, oby nie kret :D

 

Kreta nie było ale ustawienia, które są dobre dla normal jeżeli chodzi o żyro w idlu nie mają sensu. Ogon robi co chce. Albo normal albo idleup czy jest jakaś opcja o której nie wiem, gdzie ustawia się dla nich oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przełącznik 3 trybów lotów, normla, idle 1, idle 2. Opcje dla trybów lotu przełączać można na przykład w krzywej gazu czy krzywej tarczy ale dla żyrka takiej możliwości nie ma...dlatego ubolewam nad brakiem przypisania czułości pod jakąś gałką żeby można było wyregulować w zawisie bez lądowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem na innym forum taką wiadomość:

 

- podłączasz oba kabelki żyra pod odbiornik (żyro pod CH4, czułość pod CH5 - zakładam, że masz odbiornik od zestawu)

- w apce WYŁĄCZASZ żyro (menu-settings-gyrosense i tu ma być INH)

- teraz wracasz w menu do pozycji AUX-CH

- wklikujesz się na CH7 i klikasz przewijając opcje aż do PIT TRIM

save&exit

 

Teraz masz podpiętą czułość żyrka pod górną lewą gałkę/pokrętełko (to skierowane w górę jak antenka). Zero masz na godzinie 9, max plus jest na 1, max minus na 4.

jak dasz na minus to masz tryb RATE

jak dasz na plus to masz tryb HH

 

Niestety u mnie po wykonaniu tych czynności nic się nie dzieje, żyro nie świecie po podłączeniu pakietu, mogę kręcić gałką i nic. Dodam, że teraz mam na przełączniku gear opcje HH lub bez , czy to dlatego gałka nie chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ustawieniach zyra zmien wartos rate na hh i juz. jedna poz gear dla normal druga dla idle przelaczanie hh i normal potrzebne Ci jest tylko do programowania zyra. pokretel nie polecam bo nie jestes w stanie upilnowac czy od ostatniego latania sie nie ruszylo a regulacja przy kazdym starcie jest jeszcze gorsza niz teraz start ladowanie zmian i znowu start. ustawisz raz, dobrze i zapomnisz, no prawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam włączony tryb hh i dla hh próbuję właśnie robić te ustawienia. Problem jest taki, że (mając cały czas właczony hh) ustawienia dla normal są złe dla idle up. W normal ogon trzyma i skręca tak szybko jakbym chciał a w idle przy tych ustawieniach ogon jest ospały albo oscyluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.