Skocz do zawartości

Pioneer 1400 obciążenie dodatkowym 100g, SC.


tomyy29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiałem się czy model ten poradzi sobie z dodatkowym obciążeniem (100g), myślałem żeby zainstalować tel kom którego nie używam a jest w nim dobra kamera video. Wiem że są specjalne kamery do takich lotów ale narazie mnie nie stać na taką.

Czy jak umieszczę telefon w miejscu kabinki czy model poradzi sobie z takim obciążeniem? Jak wtedy ustawić SC? Czy przesunięcie pakietu w głąb kadłuba coś pomoże?

Może ktoś z was spotkał się z tak nietypowym rozwiązaniem?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Doczepiłem raz telefon do modelu motoszybowca, trochę większego. Telefon musisz umieścić tak żeby Sc pozostał bez zmian. Możesz też dać telefon z przodu (na kabince) tylko wtedy pakiet musisz dać bardziej z tyłu ( zachowanie poprawnego SC ).

http://www.youtube.com/watch?v=xHRNM7bPZ7k link do filmu nakręconego w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... no tak... ale dodatkowe 100g na dziobie modelu zmienia jego środek ciężkości i wtedy SC taki jak podaje producent się nie sprawdzi bo model jest przeważony na przodzie, wiec chyba trzeba coś pokombinować z SC...

No ale dziękuję za wszystkie posty, będę sam próbował tego i owego w pierwszych lotach po zamontowaniu kamery(komórki z video) , ale nadal ilicze i czekam na wasze propozycje, oblot najwczesniej w piątek 10.08.12 więc mam jeszcze trochę czasu na wasze sugestie i pomysły....

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec chyba trzeba coś pokombinować z SC...

Pozdrawiam.

 

Z SC się nie kombinuje bo samolot nie lata.

Masz poprzestawiać wyposażenie tak aby wyważenie było w tym samym punkcie, Czyli albo dokładasz ciężar (telefon) w punkcie SC, albo jeśli w innym miejscu to przestawiasz wyposażenie (np akumulator, lub doważasz ogon) tak aby wyważenie było w SC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło, myślałem, że jak dołożę telefon w okolice kabinki, to środek ciężkości będzie mniej więcej w tym samym miejscu, zmieni się jedynie waga modelu. Ewentualnie będę coś doważał lub odważał.

Jak zamontuję telefon, to wstawie film z oblotu i zdam sprawozdanie jak sobie radziłem w czasie lotu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci jednak abyś zbadał jak zmieni się wyważenie po dodaniu kamerki.

Po pierwsze przed montażem powinieneś znaleźć punkty na skrzydle pod które podpierając samolot będzie w równowadze. Oczywiście z baterią.

Zaznacz sobie te punkty. Zamontuj kamerkę i i podeprzyj w tych samych punktach. Samolot powinien być w równowadze jak poprzednio. Jeśli nie jest to trzeba przesunąć akumulator do tyłu/do przodu aby wrócił do równowagi.

Montowanie kamerki i oblot bez sprawdzenia wyważenia najpewniej skończy się kraksą a w najlepszy wypadku będziesz walczył z samolotem aby go utrzymać w powietrzu.

 

A i jeszcze jedno. Samolot z dodatkowym obciążeniem będzie gorzej szybował, będziesz musiał latać na większym gazie. Lądowania będą szybsze i twardsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.