Skocz do zawartości

CAFE TILT


jasiekbrej

Rekomendowane odpowiedzi

Jednakże nie udało mi się ustalić w jakiej odległości od pola wzlotów powstają pierwsze droupt oupty (bo ich po prostu nie ma - zwłaszcza na tym drugim filmiku) a w/g mojej znajomości tematu powinny wystąpić znacznie wcześniej tzn przed utratą łączności RC-bo o takowej piszesz

 

Pierwszy filmik-do 600m-po radiu-zapis na ziemi

Drugi-zapis z kamery na pokladzie

Snieg,dropy pojawiaja sie gdy wlatuje nad glowe i/lub gdy ,,wyjda z pola widzenia anteny'' .

Omni ma mniejszy zysk,wiec sila rzeczy musi tuner chwile ,,pomyslec'' zanim przelaczy na panelowa.

Zasieg przy 500mw ok 5km-czysty sygnal-jesli transmiter nie jest w ruchu.,Antenki (wyrob uboczny w pracy) ale skalowane-strojone na dana czestote.

filmiku gdzie jest koniec zasiegu RC nie mam-jescze bylem na etapie 0-zreszta pisalem ze zaprezentuje film jak bede gotowy.Ten w/w dotyczyl raczej innego zagadnienia i byl jako przyklad jak moznaz zepsuc jakosc filmu.

Poza tym,to caly czas nie jest to o co mi chodzi.

Jak uzyskam jakosc poprawna,bede mogl napisac,o to jest film a nie kolorowa plama.

Wiem,wiem szukam kwadratowych...oIo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Pierwszy filmik-do 600m-po radiu-zapis na ziemi

Drugi-zapis z kamery na pokladzie

Nie doczytałem się - przepraszam
Wiem,wiem szukam kwadratowych...oIo

 

To są Twoje słowa - wybacz ale takie odnoszę wrażenie

Czyli rozumiem że pierwsze droupt oupty w Twoim TV pojawiają się mniej więcej po 600m

Czy tak???? - dot. modelu będącego w ruchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że pierwsze droupt oupty w Twoim TV pojawiają się mniej więcej po 600m

Mozna przyjac ze tak-600m,chwilowe 1-2 s,ale moga sie tez pojawic i po 100m,jesli model wyjdzie z pola widzenia anteny-kwestia doboru anten.

Tak czytam Twoje przymiarki do lotu spalina i ogarniaja mnie pewne watpliwosci.

Otoz moim celem bylo-jest zwiedzanie-lot swobodny w takim rozumieniu ze polece gdzie chce +/- 180st,a jesli sie zgubie,model sam wroci-temat caly czas jest na tapecie-bedzie final - pokaze.Mialem i trenerki spalinowe i szybowce i inne pokraki.Wybralem elaporowe straszydlo,Easy Star ze skrzydlami od Easy Glidera-super kombinacja-lekka i b.nosna.

Do czego zmierzam-do egzotyki w RP nieznanej-INSURANCE-UBEZPIECZENIE.

Moj modelik,musialby miec duzo szczescia zeby kogos ubic,na amen-centralnie.

Spalina podejrzewam latwiej.Czy masz taka pewnosc,ze nieubezpieczony model poleci tam gdzie chcesz powiedzmy 2 km od miejsca startu.

Wiem,wiem,same pola na trasie,ale jesli spadnie to i rownie dobrze moze leciec dalej w strone wsi i miasteczek.Dlatego proponowal bym,przekaze Ci za symboliczna oplata CAP2 najprostszy autopilot ktory skieruje model w razie utraty kontroli do wybranego celu zapisanego wczesniej w pamieci GPS.Czyli w razie W wylaczasz radio i model poleci -rozbije sie w wyznaczonym miejscu lub wroci nad lotnisko-zalezy co wybierzesz.

 

Nie wiem ile kosztuje ubezpieczenie takiego lotu,ale tak rozwazam taka opcje -jesli...

 

 

Moje eleporowe straszydlo-klejone setki razy tasma i CA,na luzaczku przeleci 5km pod calkowita kontrola-moze jednak lepiej zmienic na poczatek model na cos niegodnego.Byla dosc dluga dyskusja-wybor platformy.Wybralem propozycje kolegow z Ladziakiem na czele-za co jestem mu wdzieczny-podpowiedzial dosc obrazowo.Tak tez i ja czynie wstosunku do Twoich planow.Inny model-tanszy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Bezpieczeństwo, bezpieczeństwo i jeszcze raz bezpieczeństwo

 

No to mam dla Was news.Po ktoryms tam locie w okolicach toru wyscigowego-ktos sie tym powaznie zainteresowal.A dowiedzialem sie tego z ...gazety.

To taki lokalny klubowy miesiecznik w formie malej gazetki (klub ma 100 zrzeszonych).

Otoz czeka mnie zmiana insurancu (ubezpieczenia).Bedzie pogadanka na temat tej nowej formy latania-oczywiscie z propozycja :twisted: nowej stawki.Co ciekawe klub nie wymienia szczegolow w gazetce,ale pochwalil sie ze ma jednego takiego ,,member''

Jeszcze nie wiem kto przyjedzie na te pogadanke i prelekcje,ale juz z rozmowy telefonicznej ( z safety officer) ,dowiedzialem sie ze raczej bedzie bardzo ogolna.Po prostu w biurze glownym nie maja pojecia ze tu taki polaczek sobie lata w okularkach.

Uswiadamial mnie juz ,,wodz'' ze takie latanie wymaga zmiany ubezpieczenia,ale pewnie sam nie wiedzial pod co to podpada.

 

Jednak RP to kraj wolnosci-idziesz na laczke i latasz.A tu,okreslone godziny,dni,pulap ,czestotliwosci-inne w roznych miejscach,grafik,gdzie i w jakie dni mozna latac.No szajba.A teraz jeszcze mysla zeby i ta ostatnia forme wolnego latania ulatwic.Pogadanka w sobote-zobaczymy co wymyslili nowego w dziedzinie FPV.

Chyba czas do domu wracac.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem rozczarowanie, ale to normalne jak zaczynasz coś więcej latać niż "parę fikołów" nad lotniskiem. Wcale nie jest w Polsce lepiej jest inaczej po prostu nik tym się nie przejmuje do momentu katastrofy - wtedy wyciągną wszystko co bedzie mozliwe aby dokopać Ci, a Ty masz dość komfortową sytuację ktoś zadba o to abyś wykupił ubezpieczenie, itd. tak aby w sumie maksymalnie Cię ochronić w razie katastrofy.

W Polsce firmy ubezpieczeniowe zrobią "wielkie oczy" i raczej nie wymyslą produktu ubezpieczeniowego.

 

Ciekawy jestem relacji z tego spotkania - jakie dostaniesz wymogi bezpieczeństwa do spełnienia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedna ze stron ,,naszej gazetki''

 

Kiedys juz wspominalem ze latamy majac autostrade A14 za plecami (szukamy nowego miejsca).

Jest tez wzmianka o FPV (srodek strony).

05c19714c48cc732.jpg

Ciekawe co wyniknie z rocznego podsumowania :lol2:

 

Czy w Polsce jest organizacja zajmujaca sie np.ochrona,wspomaganiem modelarzy ?

Aeroklub Polski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Myslalem, ze cafe tilt to jakies specjalistyczne oznaczenia ukladu sterujacego oprogramowaniem ukladu optyczno-dzipiesowego rozbudowanego o funkcje sprzegajace wymiennik ciepla z ladowaniem baterii ukladu podtrzymania zycia okolicznych kretow
-

 

Dokladnie.A my,wydajac ostatnie pieniadze zapewniamy tejze populacji kretow powyzsze ,tudziez inne rozrywki.

Takze i cale konsylium kieruje swoje wysilki na rzecz poprawy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po spotkaniu.

Okazalo sie ze zarzad troszke przekoloryzowal.Skonczylo sie na tym ,ze sami nie bardzo sie orientuja,a z samego FPV lub jak kto woli wideo pilotaz odpytali mnie.Stanelo na tym,ze zarzad ustalil ze:

nie wolno latac poza granica widocznosci wzrokowej

nie wolno latac samemu,by w razie W oddac radio osobie widzacej model

na razie latac nie wolno ??? bo zarzad dopiero WYSLE zapytanie coz takim fantem,czyli mna ,ma zrobic.

Gdyby kogos intereosowal przebieg dyskusji (niestety w wersji nie tlumaczonej)

zamieszcze plik audio z obrad :o:)

 

Zawiodlem sie,kompletnie zaskoczeni sa tym ze takie rzeczy lataja (na ich wlasnym podworku).Nowy insuranc mi zaproteguja,ale z zachowaniem powyzszych.

Chyba sam musze sobie to zalatwic i miec pewnosc ze latam na prawie,bo ich ,,rulez'' nie przekonuje mnie zupelnie-niekompetencja lub niechec do nowego.Czyli zostawmy tak jak jest,mamy swiety spokoj.Ciekawe tylko,kto im odgornie zlecil spotkanie na taki a nie inny temat i dlaczego ?A moze ktos znalazl moj (ten ktory uciekl :lol2: ) model kilka kilometrow dalej i trzeba bylocos z tym zrobic ?

Niestety nie dowiem sie chyba jaki cel byl tego spotkania.90 % (to rozumiem) starszych wiekiem modelarzy,cos tam plotlo o zdjeciach,nie trybiac tego ze pilotuje sie nie patrzac na model tylko na ekran lub gogle.To po prostu nie dotarlo do nich.

Chyba zatrzymali sie w ubieglym tysiacleciu.A ja mam tylko problem teraz.

Zenujace bylo to ze tylko dwie osoby ( na 100) wiedzialy dokladnie o co chodzi z takim latanie w goglach.

Widac nowe dociera w te strony duuuuzo pozniej.

Jednak w Poslce modelarze sa bardziej swiadomi i maja wiekszy zakres wiedzy w tej materii.Rece mi opadly.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garazu nie mam,niestety.

Na latanko trzeba szukac zawsze ,,umyslnego'' co mi bedzie baczyl na model.

Od poniedzialku troche popisze do ich wladz.Moze cos sie zmieni ,bo na klub t juz raczej nie licze-zajmie im topewnie miesiace,zanim dostane polise z napisem ze moge latac FPV.

Czapki sa naprawde troche smieszne.

Plik na rano bedzie,bo to nie mp3 tylko jakis mutant Samsunga, szukam czym to rozkodowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.