Skocz do zawartości

CAFE TILT


jasiekbrej

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No i powstanie chyba pierwszy sklep RC-CAM w Polsce.

Czas najwyzszy,choc lataczy goglach jeszcze nie ma wielu.

Po cichu moge powiedziec ze bedzie na tyle rozwojowy,ze nie poprzestanie na gotowych

rozwiazaniach-innych (tych zza wody) .W tym sensie , ze bedzie popierac rozwoj rodzimych konstrukcji,a po testach prawdopodobnie wprowadzi do sprzedazy najlepsze rozwiazania.To takze szansa na stworzenie pewnych ukladow w/g. Naszych oczekiwan i potrzeb.

W sumie doczekalem sie :D czasu, ze nie trzeba bedzie kupowac tylko za oceanem,bo tylko tam potrafia cos dobrego ulepic.

A to dzieki temu miejscu - PFMRC i Wam,mamy chyba najbardziej rozwiniety tego rodzaju dzial sposrod for w Polsce (a moze nie tylko).

Dzieki temu forum,ta forma latania zaczyna sie powoli upowszechniac.

Zreszta , co tu pisac.Krotko-kto raz pilotowal w goglach-nie bedzie juz latal ,,normalnie''

krecac glowa i patrzac sie na model z dolu.Przeciez mozna odwrotnie :*

Czego i Wam zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pięknie to wygląda, ale kurcze nie daj nam czekać wstaw fotki twojej platformy, jak ty to wszystko wykombinowałeś !!

 

Dołączam się do prośby Killerusa !

 

jaka kamera jest w modelu

 

 

Peter czytaj posty i odpowiedz jak ktoś prosi :)

 

Moje pytania :

czyli normalnie tego Full Hd - "Parol" nie tnie ? znaczy materiał surowy ?

a z czego wynika zacinanie w filmie dv-avi ?

 

w modelu są 2 kamery czy ta full Hd w trakcie nagrywania HD moze miec na wyjsciu AV i go przesyłasz na ziemie ?

Ta kamera HD zapisuje na kartach pamieci obraz ? SDHC ? jak tak to która klasa predkości ?

 

 

moja sugestia : dodaj do filmu - konfiguracje video i modelu itd itp czyli to co nas oglądających najbardziej interesuje

 

A przede wszystkim to gratulacje !!

Peter tak trzymaj bo tobie należą się wielkie brawa za to że mimo wielu nie powodzeń

i przeciwnych - złych opinni dążysz do celu , ta wytrwałość po osiągniętym celu i sukcesie ci to wynagradza :)

 

Jeszcze raz Gratuluje !

 

PS

Mnie tez nie zadowala moja jakość :)

narazie bede dążył do poprawy i zmiany zapisu tak zeby zapisac pełen PAL

a kiedys moze przyjdzie poora na HD ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czuje sie przyparty do muru :shock:

 

Zrozumcie mnie tez troche,ze wiaza mnie czasem niepisane prawa,dyskrecji,poufnosci.Slowem zaufanie.

Moge na dzien dzisiejszy powiedziec tylko tyle.

 

Jak wiecie na bratnim portalu rozpoczal sie projekt OSD.

Do niego jest/bedzie dedykowany modul high resolution camera-czyli sama matryca/przetwornik,czyli w skrocie nasze oczy.

Z uwagi na to ze nie da sie przeslac droga radiowa takiego sygnalu,w goglach zobaczymy tylko b. dobrej jakosci obraz w rozdzielczosci D1 lub 640x480.Jakosc jego bedzie raczej nieporownywalna do tej z kamerek ccd .I w takiej tez rozdzielczosci bedziemy mieli osd na ekranie.Czyli tu zostanie po staremu.Natomiast modul osd bedzie mial gniazdo na karty sd i caly lot,bez wskazan osd , jest nagrywany niejako osobno w module osd w rozdzielczosci HD.Na ziemi bedzie mozna nagrac sygnal (jesli sie zmiesci w pasmie) o rozdzielczosci D1

czyli cos ok. 720x580. razem z sygnalem /nakadka osd.Jesli mamy tak kamerke dv lub nagrywarke zdolna nagrac to.Juz samo to rozwiazanie dyskredytuje kamrki ccd ze wzgledu na jakosc obrazu,nawet po radiu.Kamerki ccd powyzej kilkuset $$$ dopiero zblizaja sie do tego poziomu.

Beda do wyboru albo 720p,1080p lub 1280p.To bedzie czysty plik w takiej rozdzielczosci-czyli full HD,bez zadnych naciagan :jupi: .

W planie jest dodatkowo,albo wyswietlacz (kolorowy) albo dolaczany -na ziemi,albo cale menu bedzie na ekranie gogli w formie osd.Tu jeszce nie ma koncepcji.

 

Calosc- kamerka czyli matryca i osd bedzie wazyc bez obudowy ok 150-250g (wlacznie z OSD i antena do gps)-czyli full komplet.Sama kamerka to bezuzyteczny element /przetwornik /matryca bez odpowiedniej sfery obok.Ale w standarcie powinno sie udac zmiescic modul osd w pudeleczko 5x7cmx2,kamerka bedzie na przewodzie tak jak to mamy dotychczas w ccd.

Z uwagi na to ,ze nikt jeszcze tego nie zrobil (przynajmniej ja nie widzialem) testowanie prototypow zajmie mi pare minut :lol: ,ale wszystko na to wskazuje ze pierwszy egzemplarz ujrzy swiatlo takze na tym forum za 3 tygodnie.

Dodam ze te wiadomosci nie sa autoryzowane,wiec nie moga byc podstawa do zadnych planow.Calosc jest w procesie.

 

 

Zapewne najbardziej interesuje Was cena ?

Z kosztorysu,wynika ze na pewno bedzie to koszt dwoch-trzech dobrych kamerek ccd,czyli takich jak uzywamy.

za calosc oczywiscie-czyli OSD HD

 

Tyle moge w tej chwili powiedziec :devil:

 

Czyli tak jak mowilem,idzie nowe.....

No i spelnilo sie moje skryte marzenie,ze nie kupie tego za oceanem....

No i ostatnie,ze ktos,czyli Marek zechcial urzeczywistnic moje fantastyczne wizje,pomysly.

Wczesniej zrobil juz to Zbyszek (Zbig) robiac dla mnie OSD.I tez dolaczyl do nas,forum ww.rc-cam.pl

Jesli uda sie polaczyc te wszystkie sily i pomysly,to zza oceanu zaczna zagladac na nasze forum...co juz niektorzy robia,proszac o tlumaczenia postow :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką Kamerke użyłeś to bodajrze na innym wątku podałeś jaka to jest ...... wiec czemu teraz nie możesz tego zrobić ?

 

a Ja i inni nie pytamy przecież o żadne szczegóły OSD o których piszesz .

 

zadaliśmy pytania które na tym forum są na początku dziennym,

więc jak ktoś coś wystawia i daje do pokazania innym to chyba po to aby innych zainteresować ! i cieszyć się z tego jak ktoś zapyta : jak to zrobiłeś , albo jak tamto ?

 

czyż nie o to chodzi ?

bo ja uważam ze właśnie takie są prawa tego forum !

 

Wiec Peter przemyśl to, bo powinieneś sobie to cenić że masz widownie !

i jest ktoś kto o coś pyta ..... kiedyś może tego zabraknąć......

 

mnie tez zastanawia jak wygląda twój model ... a widze ze zaczołeś robić z tego komercje.

Fajnie ze ktoś się podioł OSD HD :) ale bez przesady,

 

 

Z góry dzieki jeśli odpowiesz na wczesniejsze moje i innych pytania!

a jeśli już na jakieś nie możesz to to napisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez zastanawia jak wygląda twój model ... a widze ze zaczołeś robić z tego komercje

Tak,to rozwiazanie komercyjne,wiec nie moge podac wiecej informacji jako beta tester.

Z góry dzieki jeśli odpowiesz na wczesniejsze moje i innych pytania!

a jeśli już na jakieś nie możesz to to napisz

To co moglem ,napisalem,a nawet wiecej.

zadaliśmy pytania które na tym forum są na początku dziennym,

więc jak ktoś coś wystawia i daje do pokazania innym to chyba po to aby innych zainteresować ! i cieszyć się z tego jak ktoś zapyta : jak to zrobiłeś , albo jak tamto ?

Pokazujac film,nie obligowalem sie do tego,ze bedzie opis.

To tylko sygnal,ze nadchodzi nowa technologia i tak nalezy go odebrac i rozumiec,takze na podstawie moich reakcji w postaci braku detali.

Wiec Peter przemyśl to, bo powinieneś sobie to cenić że masz widownie !

i jest ktoś kto o coś pyta ..... kiedyś może tego zabraknąć......

To najbardziej cenie,ale jestem rowniez zobligowany do dyskrecji.Zaznaczam , kolejny raz,to tylko testy, a filmiki sa tylko pokazem nowych mozliwosci.

Jaką Kamerke użyłeś to bodajrze na innym wątku podałeś jaka to jest ...... wiec czemu teraz nie możesz tego zrobić ?

Ostatnimi czasy,to juz ktoras z koleji,byc moze.Skoro tak jest widac mozna bylo.

 

I na koniec,podsuma.

Podobnie bylo z kontrolerem li-po.

Jesli ja czy ktos dostaje cos do testow a nie ma wyraznych delegacji aby pisac cokolwiek wiecej niz np. wlasna opinia nt. uzytkowania,to chyba to normalne (moje) zachowanie).

 

Z koleji zwrot - przemysl to - ,sklania mnie do tego,ze moze bledem jest pisac cokolwiek

z nowinek,by nie byc ocenianym z tego tytulu .Po co mi to ?.

 

Wobec powyzszego,nastepne informacje po wykonaniu prototypu beda do wgladu na stronie sklepu.Tak bezpieczniej dla mnie.Nie bede oceniany, dobrze lub zle,takze moje postepowanie.W cieniu chlodniej i bezpieczniej,wszak sloneczko mocno prazy...

Ide latac.

 

Ponoc nazywa sie to zaufanie, czy jakos tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tak powiem szkolny bład marketingu - beta tester tylko "rozmawia" z producentem czy zespołem wdrożeniowym, dopiero po testach jak jest tuż przed wprowadzeniem na rynek produktu kształtuje trend. :wink:

 

Dla mnie to normalne że są informacje pufne, ale internet i fora gdzie się przyzwyczajają ludzie do tego, że wiedza nic nie kosztuje powoduje takie zderzenie jeśli napiszesz

"poufne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, rozumiem , wycofuje , ale Peter powinieneś z góry na początku napisać , nie pytajcie o nic bo nie moge powiedziec

 

Ja myślałem ze kamerke masz tą co wczesniej próbowałeś robić próby HD i dziwiło mnie ze raz piszesz bo możesz a tu nagle nie możesz .. także trzeba od razu i bardziej jasno się określić żeby nie było nieporozumień

 

życze dalszej owocnej pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter szczerość i zaufanie w wielu sprawach to podstawa, zwłaszcza w tak wąskim gronie jak RC-CAM. Przynajmniej ja tak uważam.

Czyli zgodnie z moimi zasadami.

A moj podniesiony kciuk oznacza , ze cos sie czasem udaje, a efektem nie sa opinie negujace innych,ale konstruktywne dzialania,przynoszace wymierne efekty dla innych.

 

http://www.uav.home.pl/fo...c.php?p=762#762

 

Ta informacja powinno chyba rozwiac wiekszosc watpliwosci.

 

Jednym slowem,nadchodzi nowe,takze i w tej dziedzinie.Efektem tego,jest organ reprezentujacy w jakis sposob pilotow FPV nie jako zbieranine lataczy,ale dodatkowo ich wspiera (nie tylko sprzetowo/finasowo).Powstalo cos o czym pisalem (wrecz marzylem) juz rok wczesniej,aby stworzyc takie miejsce , ktore skupi ludzi majacych pasje i potrafiacych to urzeczywistnic.Abysmy nie musieli kupowac tylko ,,od nich'' za oceanem

ale zrobili to sami,tu na miejscu, w Polsce.

 

I to sie juz stalo fizycznie

 

Bede wdzieczny za Wasze opinie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.