Skocz do zawartości

CAFE TILT


jasiekbrej

Rekomendowane odpowiedzi

Majstrowalem.Zachcialo mi sie obiektywu ,,szerokokatnego"

Tak ja pisalem,na stole jako tako-przy dobrym swietle

Tutaj wczorajsza probka(kamera CMOS)

http://www.stage6.com/user/Kamera_Petera/video/1954545/test

 

W praniu wyszlo inaczej.Jak pech to tylko taki jak ja mam.

Umarl bym w nieswiadomosci ze mam ,,inna'' w systemie kamerke.

Wszystko gotowe-musze kupic teraz PAL-owska

 

Przy okazji mozna zobaczyc (i uslyszec) jak przelacza Oracle-bo to obraz (CMOS) juz za laczem radiowym i nagrany i po wszystkich konwersjach/kompresjach -czyli nie jest zle!!

I takiej jakosci spodziewalem sie na zewnatrz :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie przesadzaj z tym szerokim kętem. Zniekształca perpektywę. Cholera, taki ładny i długi post napisałem do Ciebie i mi się skasował. Będę musiał pisać w notatniku i potem wklejać. Pisałem o mojej idealnej kamerce do filmowania z powietrza. No cóż trudno, mam kolejna nauczkę, ze jak się nie umie szybko pisać na klawiaturze to klęska w erze komunikatorów internetowych, chyba że Skype, gdzie mówię i widzę. Wysyłam naprędce, póli jeszcze istnieje ten tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.., idealna to taka, która zapisuje dobry obraz, najlepiej 3 przetwornikowa, bez wielkiego i ciężkiego obiektywu typu zoom, bez dźwięku i innych bajerów typu sepia, negatyw itp. Bez ruchomych elementów czyli zapisująca na kartach pamięci. To tak w przybliżeniu. No taki Medion ale z 3 przetwornikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Miałem chwilę oryginał ten USB na testach :wink:

W sumie to powinno być do każdego odbiornika z mikroprocesorem na pokładzie tak po prawdzie. Podobno taki sam odbiornik Hiteca jak 7 czy 9 DS Synth IPD już nie można programować a to w sumie jedna grupa kapitałowa :wink:

 

Skleiłem sobie ze schematu z sieci i nie chcę działać - podejrzewam problem dopasowania napięć na porcie szeregowym z moim "lapatopem".

 

Będę musiał sie posiłkowac jakimś zaprzyjaźnionym elektronikiem bo cena jest mocno wygórowana za oryginał - jak za każdy kabelek MPX zresztą :(

No tyle dobrze, że można sobie do MC 4000 dorobić samemu i powpinać jak sobie kto życzy :wink:

 

normalne używanie - humm to kwestja też wielkości modelu prawie 4 m górnopłat wydawało się że lata blisko a średnia średnica "jaja" po jakim latał miała 1 km - jak się okazało po analizie danych z GPS logującego na pokładzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S granice mojego wzroku:D a tak serio to ta granica jest bardzo subiektywna, ja mówię o lotach w lecie gdzie gdy łapie komin wlatuje na wysokość około 400-500m, i odlatuje km od siebie-norma a czasem zdarza sie że jest to ponad 1,5km i ja nie jestem żadnym wyjątkiem.

hmm wiesz co ja zrobiłem sobie ten kabelek ze schematu znalezionego w internecie i na stacjonarnym komputerze działa bez problemowo, a w laptopie na razie nie mam portu com.

Jeśli użyłeś tego schematu co ja to może machnołes sie w tym samym miejscu co ja sprawdz kolejność pinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla zainteresowanych RC CAM mam wiadomosc.

Powstanie (chyba?) nasza mala odmiana gieldy.Ale na calkowicie innych zasadach.

Dotyczyc bedzie tylko i wylacznie sprzetu do latania FVP.

z POMINIECIEM CALEGO WYPOSARZENIA RC.

od tego mamy gielde.

Ja proponuje jako nazwe tego dzialu MAGAZYN RC-CAM

 

Moze ktos ma inna propozycje,nie kolidujaca z nazwy z nasza gielda.

Zasady beda dosc przyjazne-ogloszenie moze wisiec do skutku lub po miesiacu,po uzgodnieniu bedzie zdjete-po akceptacji.

Niestety,takie cechy ogloszenia jak , cena,zdjecia,dokladny opis , stan,wiek itd beda musialy byc b. szczegolowo opisane.Bez tych danych ogloszenie bedzie zdjete.

Ta inicjatywa jest podyktowana tym, ze wielu chcialoby zaczac te przygode,ale ceny i dostepnosc tego sprzetu jest ograniczona.Ci starsi stazem,maja juz po kilka rx-tx,anteny, kamerki,zupelnie im zbedne,a chetnie by sie pozbyli.

N anaszej gieldzie takie ogloszenie ginie w gaszczu innych,tutaj bedzie jak w domku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się też dział ARCHIWUM RC-CAM, w którym zamieszczałoby się nasze projekty (tylko do oglądania), coś na wzór działu "Moje modele".

 

Kolejny dział jaki mógłby powstać to PRACOWNIA RC-CAM, w którym poruszałoby się różne problemy natury technicznej i konstrukcyjnej, a także materiałowe naszych platform.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można też zamieszczać ogłoszenia kto co chce wtedy może wyjdzie taniej

Nie widze problemu.

Przydałby się też dział ARCHIWUM RC-CAM, w którym zamieszczałoby się nasze projekty (tylko do oglądania), coś na wzór działu "Moje modele".

 

Kolejny dział jaki mógłby powstać to PRACOWNIA RC-CAM, w którym poruszałoby się różne problemy natury technicznej i konstrukcyjnej, a także materiałowe naszych platform.

Moze w przyszlosci,na razie raczkujemy i tak na dobra sprawe nie mamy czego archwizowac,bo i osiagniec nie mamy zadnych.Typu projekt od A-Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a PRACOWNIA RC-CAM też za wcześnie ?

To by było coś na wzór działu "Warsztat".

No skoro nalegasz...

To zrobmy tak.Zaloz taki temat i napisz +/- 3-5 stron warsztatowych porad RC-CAM

czy tez co robi sie w PRACOWNI RC-CAM.

Jesli bedzie merytoryczny,pelen porad i przydatnych wiadomosci,ktorych np. jeszcze nie ma w RC-CAM, osobiscie wystapie do zarzadu o utworzenie takiego dzialu pod Twoja opieka.Miejsce (na razie) tematu ABC. No to dziela :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o dział z wypracowaniami technicznymi tylko o taki, w którym każdy mógłby się pytać o różne rzeczy jak czegoś nie będzie wiedział i otrzymać poradę. Narazie ja daje tylko propozycję różnych nazw działów i tego co można w nich robić, celem stopniowej rozbubowy tego potrzebnego i wspaniałego działu RC-CAM jako całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok. dzięki

Monstera chyba zdemontuję i zbuduję coś konkretniejszego. Po niewielkiej kraksie w sierpniu widzę że był bez sensu zbudowany i trudno go naprawić nie rozbierając do cna. No miał to być eksperyment i był. Parę rzeczy przetestował.

Ale na razie to tradycyjnie zero czasu na takie ekstrawagancje. Dzieci małe chorują na przemian jedno potem drugie. Żona zgrzyta zębami. Wystarczyło że polatałem Wilgą dosłownie kilka razy (po 5 miesięcznej przerwie), a do repertuaru weszło "bo ty to sobie idziesz polatać samolotem i nic cię nie obchodzi" (co z tego, że idę na łączkę za dom na 15 minut). Więc generalnie muszę trochę przyczółków zdobyć na froncie domowym przed jakimś bardziej zmasowanym atakiem na budowę samolotów.

Planuję zbudować sobie maszynę do fotografii lotniczej z podglądem video wyjścia z aparatu i dodatkową kamerką do lotu FPV (z przełącznikiem na pokładzie). Do tego by mi się OSD właśnie przydał. Ale cóż zrobić, kiedy czasu brak.

Sorry za off-topic - jak chcesz to przeczytaj, a potem wywal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.