Skocz do zawartości

loty mieczotronixa


mieczotronix

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się wysłać na lepszy serwer moje filmiki (głównie skręcone z samolotu). Wcześniej je miałem na youtube, ale tam niewiele było widać. Tutaj w wersji o wyższej jakości, ale też dłużej ściągającej się.

http://stage6.divx.com/user/mieczotronix/videos/

 

Większość kręcona była Canonem Ixusem zamontowanym na pokładzie. Jeden filmik z obrazem przesyłanym kamerką, jakość słaba bo to wersja dla youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No filmiki jak filmiki, takie mam również.Może obraz bardziej stabilny, bo model jest większy i nie tańczy jak lisc. Okolica...co tu fajnego tereny zalewowe (może wiosenne roztopy), jakas obora (arcyciekawe), gwizd silniczka w tle..., no może tylko dlatego żeby było wiadomo,ze to model rc a nie gołąb z papieru bezwolnie krązacy w jednym kierunku i bezsilnie poddajacy sie prawom natury (skacze jak ping-pong)...

 

Pozdrawiam Kolege.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, o to chodziło! Moje filmy też są nudne, ale przynajmniej "mniej buja" no i widać tą burą oborę.

Teraz przynajmniej klaruje się, gdzie należałoby polatać - ideałem byłyby niskie przeloty nad plażą w Saint Tropez w szczycie sezonu (powszechny strój topless), moim gliniankom jakoś brakuje "tego czegoś".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mam pomysł a mże zwołać kilku kolegów modelarzy nad glinianki i niech każdy spuści majtki i wypnie d... do góry :mrgreen: może to nie będzie Saint Tropeż ale jaki kraj takie plaże :D jak by co to 2-3 chętnych bym znałazł :D tylko nie lataj za nisko bo d.... są nam potrzebne np do siedzenia przed kompem i pisania głupot :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje kolego meloow za cenne uwagi, ale "buty zostaw przed drzwiami"- bo tak wypada - to powinieneś już wiedziec z racji swojego... Oczywiscie to co jednym się podoba, drugim nie musi i to norma.Zalecam poczytanie wszystkich postów, potem możemy podyskutować.

Jednak wydaje mi się,ze juz pora zamknąc ten temat, bo dyskusja zaczyna nie miec końca a przecież chodzi tylko o opinie, może trochę na odwet ale w sumie nie czynia one żadnych istotnych szkód, pomijam tu Twoją wypowiedz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to remisik

Tak :wink: jakby.

Koncepcje rezyserskie sie nie zgodzily.

Miejmy nadzieje ze dogrywki nie bedzie.

 

Widze ze Stage 6 cieszy sie wzieciem.

A mi sie wydawalo ze filmy z pokladu sa w innym dziale :?:

http://pfmrc.pl/viewforum.php?f=69&sid=2bcfa370faf9734e4979eb9e1f186743

Mieczotronix-te filmiki z tego Ixusa sa super jakosci.No i chyba to nie ta polka-filmy z pokladu :? tutaj :cry:

Pokaz ten aparat,jaki typ - numer,moze w RC-CAM.Tam tez by sie przydal filmik jak wyszlo z jakoscia nagrania ale po radiu.

Dj,czekam na kolejne filmiki z pokladu :D ,moze raczej w dziale RC-CAM,tam jest spokojniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter pytał na PM, ale odpowiem tu aparat to IXUS 700 kupiony na aukcji ze stłuczonym wyświetlaczem. Wszystkie aparaty tej klasy (za porównywalne pieniądze) powinny dawać mniej więcej tą samą jakość obrazu. Jeśli masz mniej szczegółów, to najprawdopodobniej tracisz je w trakcie kompresji (np. do divixa). Głównie po to, żebyś Peter miał jakiś punkt odniesienia wrzuciłem na stage6 te filmiki.

 

Na stage6 wrzuciłem króciutki filmik z kamerki KX-131 nagranej po radiu na low-endowym rekorderku (cavalry mpcośtam). Jakość jest gorsza niz z IXUSA (mniejsza rozdzielczość i silniejsza kompresja). Ale porównaj, czy podobny efekt jest do tego, który ty uzyskujesz.

 

Ja kompresuję do DivXa darmowym Dr. Divx 2.0. On akurat nie łapie formatu z rekorderka (cavalry) więc film z rekorderka musiałem w windows movie maker przekodować na jakiś mało stratny format (w zasadzie do wyboru był tylko DV) i dopiero z niego na DivX-a, gdybym znalazł soft pomijający ten krok i konwertujący dobrze wprost do DivXa, to jakość mogłaby być minimalnie lepsza.

 

Zamontowałem już kamerkę na pokładzie, ale na razie nie mam czym jej sterować. Prace nad sterowaniem w toku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IXUS 700 kupiony na aukcji ze stłuczonym wyświetlaczem

Ja własnie poluje na IXUS 850 (taki posiadam) filmuje lepiej niz najlepsza najdrozsza kamera na karty SD. Model 850 posiada obiektyw 28mm czyli prawie szerokokątny co idealnie nadaje sie do filmowania z powietrza, po rozebraniu obudowy aluminiowej udaje sie zejsc na 117gram bez aku (rozbierałem swojego)

Już sobie podarowałem te pseudo kakerki na karty SD, bo to do niczego się nie nadaje, stracilem tylko kilkaset złoty kupujac 3 modele pod rząd. Balans bieli w każdej działa mocno skokowo i matryca jest duzo gorsza.

Szukam 850 ze zbitym LCD ;-) Jak kogos interesuje filmik bez kompresji chetnie wstawie na serwer, jakość jest lepiej niż zadawalająca! aparat posiada standardowe wyjscie mini jack np do nadajnika wiec nie trzeba kombinowac jak z aparatami ze stacjami dokującymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie! przecież nie siedzę 24h na necie :lol:

 

Film Nr.1

Film Nr.2

 

Niestety kilka sekund filmu zajmuje ponad 22mb...

Naprawdę żałuje pieniędzy na wydane kamerki na karty SD a szczególnie na ostatniego Aipteka, tragedia. Czasami człowiek ma cos pod nosem i tego nie docenia :crazy:

 

Niestety nie ma filmu z lotu ponieważ nie posiadam aktualnie żadnej platformy oprócz extry która wytelepała by ten aparat na częsci pierwsze heh. Na przyszłosc ixus 850 bo ma obiektyw 28mm ogołocić go z aluminiowej obudowy co daje juz 117gram wagi a zasilanie z pakietu głownego przez stabilizator napięcia, i w ten oto sposób będzie urządzenie nagrywające na małe depronowe platformy ale niestty nie tanio bo 850 kosztuje uzywany teraz 900zł a z uszkodzonym lcd to jak loteria. Pozniej można by się pokusić o demontaz wyświetlacza LCD i wyciecie częsciowo niepotrzebnego szkieletu plastikowego który trzyma to wszystko w całosci zyskujac kolejne 20gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na filmiki,uznam ze nic wiecej nie trzeba :lol:

Pozostala jeszcze kwestia-jak szeroko widzi szkielko?

Bo parametr 28mm cba to nie jest.

2 , 8 mm to kat ok 110 stopni- czyli mowimy o rozwarciu, nie zblizeniu.

note-parametr - wide angle

 

Edit.

I jeszcze pytanko?

Filmy sporo waza.

Ile MB zajmuje 1 minuta , tak dla przykladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1minuta= średnio 100MB ale filmy po kompresji do przyzwoitych rozmiarów mają i tak zadawalającą jakośc. Te które wrzuciłem na Youtube zostały okrojone wiec nie ma porównania to co widzieliscie poprzednio w wątku extra 330L. W oryginale z kompresją przez Adobre Premiere 3minutowy film zajmuje 22mb zreszta zobaczcie sami.

 

http://www.dariuszmular.mserwis.pl/pliki%20video/extra330L.wmv

 

Zaznaczam że wybrałem pierwszy lepszy kodek z listy (a jest ich chyba kilkadziesiąt) byle by to mniej zajmowało wiec napewno jakiś fachowiec od obróbki video wybrałby cos lepszego aby nie tracić aż tak dużo na jakości.

Róznica miedzy oryginałem a po kompresji jest dośc duża, traci sie na detalach i ostrości i widac to natychmiast. Musialbym ten krótki kilkusekundowy film skompresowac i wtedy było by jakies lepsze porównanie.

 

Wracajac do samego obiektywu to specjalnie wybralem ixusa 850 poniewaz jako jedyny z rodziny ixusów ma obiektyw 28mm (reszta ixusów 35-37mm) róznica jest ogromna. Na moim 28mm widze pokój od sciany do sciany a na aparacie z obiektywem 35mm jednej sciany w ogole nie widac i fotka jest ucięta jakies 35% ! Co do obliczen w stopniach to nie jestem w stanie odpowiedziec ile to jest stopni, ale ja się zakochałem w szerokich obiektywach kosztem dystorsji beczkowej ale to już jest zależne od klasy obiektywu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok.

Tylko ja tu kombinuje jak by to zrobic ciut taniej .Ale chyba sie to jednak nie uda-trza wybulic ostra kase.Oj,nie bedzie toopcja dla mas :oops:

Bo niby filmik jest w 640x480 ale jakosciowo wygrywa z D1 czyli 720x640.

Tak mnie to wzielo i poszukalem ,czy naprawde nie ma innej opcji.Ba,nawet znalazlem taki ,ktory nagrywa w Divix

http://www.jessops.com/Store/s67931/1-136-236/Home/Cameras--and--Lenses/Digital-Compact-Cameras/Pentax/Optio-S10-Digital-Camera/details.aspx

 

Z opisu wynika ze masz juz ten aparat.

Czy to dokladnie ten na filmiku ?

Pytam bo sa dwa oznaczenia na USA shot d850 i na Europe inne,a co w srodku, to ja nie nadazam za nimi :roll:

 

http://www.cameras.co.uk/videoguides/canon-ixus-850-is.cfm

 

Chyba sie zrujnuje na niego,dlatego prosil bym o jego dokladne oznaczenia i najlepiej fotke z przodu.Bo jak wchodze do sklepu,to nie wiem na co patrzec.a idiota w sklepie odpowie ze sa na polce (tutaj taki zwyczaj-klient nasz wrog)

 

Ale robimy Mieczotronixowi OT,chyba nas nie zbanuje :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika ze masz juz ten aparat.

Czy to dokladnie ten na filmiku ?

 

Tak to dokładnie ten IXUS 850IS ja bym poszukał używanego, zaoszczedzisz troche funciaków ;-) i tak zdejmiesz z niego skalp wiec tracisz automatycznie gwarancję.

Aparat zakupiłem jakies 4miesiace temu, jest na gwarancji tzn był :wink: bo nie mogłem sie powstrzymac i rozkreciłem go całego aby sprawdzić czy będzie sie nadawał do celów modelarskich :lol:

Niestety zdjęcia nie zrobie bo nie mam dwóch aparatów, ale napis na obudowie napewno nie będzie kłamać ;-) 4modele wygladaja niemal identycznie wiec patrz na napis na obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.