Skocz do zawartości

1-2 wrzesień Małopolski Piknik Lotniczy


rapier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

byłem od 11:30. Jako pierwszy wystartował model RWD-6. Potem był Mi-2, następnie wiatrakowiec i jakieś 4 samoloty ultralekkie lądowały. Na tym się skończyły chwilowo "pokazy", ponieważ znowu zaczęło padać. Zebrałem się do domu po 13, ponieważ nie było już za bardzo co oglądać. Nakręciłem jakieś filmy może potem uda się wrzucić. Miejmy nadzieję, że jutro pogoda dopisze i pokazy odbędą się w całości :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto się wcześniej zwinął niech żałuje :) Koło 14 wystartował Jurgis Kairys, a po nim Aerobatic Yakkers na Jak-ach 52. Niestety przez pogodę i chyba zaostrzone przepisy akrobacje były trochę marne. Kajris oczywiście pokazał klasę była kobra i zadymianie pasa, ale o jego sławnych niskich trawersach i przelotach plecowych można zapomnieć. Za to Jaki pięknie wystartowały w szyku (niestety tylko 2 ) a przelot dwóch maszyn w odstępie 2 metrów zaraz nad pasem robi wrażenie, aż wszystko człowiekowi w środku drży :P Stałem od strony Opolskiej koło wału więc wszystkie akrobacje miałem nad głową. Kairys wychodził z pętli dosłownie 10 m nade mną, polecam to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli TA prognoza się sprawdzi, to jutro powinno być całkiem znośnie w porównaniu do dnia dzisiejszego :)

 

PS. Można wiedzieć gdzie jest ta miejscówka od opolskiej koło wału? to tam gdzie jest sektor 1 dla reporterów i sektor dla pilotów?

PS 2. Wie ktoś może jak to jest z tym sektorem dla pilotów, bo przed wejściem pisało "sektor dla pilotów i gości" czy zwykli, przeciętni ludzie tacy jak ja mają szansę tam wejść jako goście pikniku :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja dodam że ten kto został do 17-19 ten mógł zobaczyć:

- RWD 5

- Żelaznych (numer 5 i 6)

- Air Bandits z Jurgisem (start para na Jurgisa, lot nożowy + inne bajery)

 

Było co ogladac. Ale to juz dla hardkorowców co zostali do zachodu slonca :)

 

Jutro ma być znacznie lepiej. Zapraszam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co wróciłem ;) Dzisiaj to było coś w porównaniu do wczorajszego dnia. Wszystko punktualnie, zgodnie z planem ;) Świetny pokaz Air Bandits i Jurgisa Kairysa oraz wspaniały układ Żelaznych i Jerzego Makuli ;) Trawersy, żyletki i loty plecowe były dziś normą. Było co oglądać, a pogoda dopisała ;) Jak przejrzę wszystkie zdjęcia i pooglądam filmy to może podzielę się paroma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.