Skocz do zawartości

1-2 wrzesień Małopolski Piknik Lotniczy


rapier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tomyy29 napisał że jedzie do Bielska. Nie dziwię się. Z Tychów do Bielska to przecież „rzut kamieniem” a pikniki w Bielsku też mają wiele uroku i pięknIe położone lotnisko z zabytkowymi budynkami, prawie w takiej samej postaci jak 75 lat temu. Jak na przedwojennych zdjęciach i filmach.(Przy okazji polecam lotniczy film „Dziewczyna szuka miłości” z 1938 roku). Ubiegłoroczny pokaz Kairysa z Rumunami o „zachodzie słońca” w Muzeum też jest raczej niemożliwy. Gdyby nie wrześniowy termin krakowskiego pikniku - czyli gdyby nie Euro 2012, to jutro jak zwykle wsiedlibyśmy do pociągu jadącego do Bielska, a tak jedziemy do Krakowa. Nie mamy wyboru. ;):) :)

ps.Pierwszy piknik w MLP bez Marka... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak, niestety....! Wielka szkoda, że mój Wielki imiennik już nigdy żadnego z pikników swą obecnością nie zaszczyci.... Myślę jednak, że i tak z góry cały czas będzie obserwował nasz piknik i inne, które były Jego udziałem. Niech spoczywa w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jadę do Krakowa. Może to nie będzie to co w poprzednich latach ale mam nadzieję że po zeszłorocznej przerwie piknik powoli odzyska swoją świetność. A co do "polskich F-16" w Bielsku to mogę powiedzieć tyle, że polskie to są ale TS-11 Iskra.

 

Jeśli za coś zapłacę i stanie się to moją własnością to jest to MOJE. Te egzemplarze są Polskie a tłumaczenie tego jak małemu dziecku trochę nie przystaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpiska godzinowa jest już na stronie. Prosiłem organizatorów o przesłanie mi na mailia i wrzucenie na stronkę argumentując zainteresowaniem ewentualnych widzów- efekt jest :)

 

Co do Bielska- w zeszłym roku było bezpłatne, tylko parking na terenie lotniska coś ok. 10zł jeśli mnie pamięć nie myli. Jak ktoś nie chce płacić, to kawałek dalej znajdzie miejsce przy jakimś markecie czy przy drodze.

 

A z tym Krakowem: faktycznie są tam kasy biletowe i kolejki? Jak to było w poprzednich latach? Dużo czasu rezerwować sobie na to ewentualne stanie przed bramką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą objechałem dwa boki terenu jutrzejszego /i niedzielnego/ pikniku i widziałem czynione przygotowania. Tzn: "teleszka" już stoi, namioty różnych sprzedawców są rozbijane, dodatkowy płot od północy , czyli naszej "autostrady północnej W-Z" postawiony, parking od wschodu wyznaczony i żółte tablice informacyjne powieszone. Chyba nawet na górnym drucie linii energetycznej zawisły nowe czerwone i białe kulki. Jechałem oczywiście nie po to , aby sprawdzać stan przygotowań, a "za biznesem". Co do formalnych warunków i możliwości organizowania takiej imprezy, jak ten piknik, na lotnisku w Pobiedniku, to te "oczywiste względy" były tu już ,kiedyś tam, szczegółowo przedstawione i nie mam czasu na ich powtarzanie, a dla chcącego nic trudnego i może sobie "pokopać" w naszym forum i odnaleźć te argumenty. Do zobaczenia jutro. :) A pogoda będzie. Jest zawsze.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem meila do organizatorów z tym samym zapytaniem ale niestety nie dostałem jeszcze odpowiedzi. Mam nadzieję że będą w niedzielę, chociaż wydaje mi się, że i w sobotę i w niedzielę mogłby być w miarę ten sam lub zbliżony program pokazów. Chociaż wiadomo, że taki lot F-16 do tanich nie należy i kto wie czy właśnie nie będzie to ograniczone do jednego z dni pikniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.