Skocz do zawartości

Silnik MVVS 4,5 cm problem z identyfikacją


attyla

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem na aukcji silnik mvvs 4,5 cm wraz z osprzętem , cena była zachęcająca a i sprzedający z samymi pozytywami.Silnik dotarł do mnie wczoraj i troche sie zdziwiłem ze na korpusie ma nabity rozmiar 3,5 cm ? Od sprzedajacego otrzymałem informację że mvvs 3,5 i 4,5 mają ten sam korpus róznią się tylko wysokością i kolorem głowicy( moja jest niebieska). Trochę informacji znalazłem na stronie modelmaking i faktyczie wyglada na to że tak jest nawet części zamienne są te same ale wolałbym aby ktoś potwierdził z własnego doświadczenia iz tak jest faktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stałem się po okazyjnej cenie posiadaczem tego silnika jakieś pół roku temu. I faktycznie jeśli kolor (choć trochę nie chce mi się w to wierzyć) ma być oznaczeniem wielkości głowicy - to mój też ma niebieską i jest to niewątpliwie 4,6. Ale najlepiej było by po prostu porównać "na żywo" jej wielkość z kimś kto już ma 4,6 lub 3,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek już temat został przesuniety do odpowiedniego działu :) a model tez bedzie.

Szczepan moge porównać z silniczkiem 3,5 cm kumpla i tabela wymiarów ze strony modelmaking i według niej 4,5 jest tylko 4mm wyzszy od 3,5 , pytanie mam czy na Twoim silniku na korpusie jest oznaczenie 3,5 czy 4,6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na korpusie (karter poniżej ożebrowania głowicy) jest napisane wyraźnie 4,6. Jeśli zaś chodzi o porównanie wymiarów to aktualnie nie mogę nic zmierzyć - bo zostawiłem go w Warszawie - najwcześniej w poniedziałek... Mogę jedynie fotografie na maila - tylko wyślij mi go na PM. Jeśli zaś wiesz jaki jest przyrost objętości skokowej spowodowany wydłużeniem - to możesz oszacować czy faktycznie jest on o 1ccm większy niż dla silnika 3,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V=PI*D^2/4*H

 

A skąd taki wzór wziąłeś ? Przecież objętość walca to V=PI*R^2*H

 

Oj Adam - ale palnales... Jednen i drugi jest dobry.

Jak wstawisz sobie do pierwszego wzorku zaleznosc D = 2R to wyjdzie Ci dokladnie to co Ty napisales... :jupi: :rotfl: ;D :rotfl: :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, palnąłem :lol: Musiało mi wczoraj zdrowo przygrzać w czółko przy oklejaniu szybola, że coś takiego napisałem :P To 4*H skleiło mi się do kupy. Dużo ładniej wzór wyglądał by tak: V=(PI*D^2/4)*H choć nawet bez nawiasu, zgodnie z zasadą kolejności wykonywania działań, jest poprawny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.