Skocz do zawartości

Platforma Kralla


krall

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

GVD-510.

ok, miałem na myśli 510, to i tak przecież dolna granica zadanego wcześniej poziomu ;)

Ale skoro jescze sprawa w ,,lesie'' sledz watek

Śledzę i jestem coraz bardziej przerażony drogą a właściwie kosztami jakie ta zabawa (zdecydowanie chyba juz nie zabawa) pochłania.

Ale ok - działaj - przynajmniej będziemy znali całe spektrum rozwiązań: sprzęt-efekty-koszta :)

 

Marcin:

Podają $290+$12 bateria. Przesyłka $38/kg

Jak wyciągnąć? - chyba po prostu zamówić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę i jestem coraz bardziej przerażony drogą a właściwie kosztami jakie ta zabawa (zdecydowanie chyba juz nie zabawa) pochłania.

 

:shock: Nie,nie,to nie tak.Koszty nie sa az tak duze.

Widzisz,ja juz po prostu minalem pewien etap,latania kolo nogi.Stad takie wrazenie-kosztowna zabawa.

Gogle-250

nadajniki-i odbiornik-50

kamerka-80

 

i juz dziala.

Za 400-450$ mozna miec dobrze dzialajacy komplet vide Killerus.

U mnie wyszlo troche wiecej,no coz,eksperymenty,testy sa/moga byc kosztowne.

Ale po pierwszych lotach ,sam stwierdzisz,tak to jest to :!:

Potem,zgoda,bedzie tylko drozej :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Stad takie wrazenie-kosztowna zabawa...

Spoko, spoko :) - wiem, ze nie musi być aż tak drogo jak Twoje aktualne typy :)

Jak napisałem - dzięki Tobie mamy przegląd: od rozwiązań tańszych a przyzwoitych do tych bardziej wyrafinowanych. Nic tylko śledzić Twoje działania ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter piszesz:

Gogle-250

nadajniki-i odbiornik-50

kamerka-80

Podaj namiary na ten sprzęt. Będzie można wzorować się i ne wyważać otwartych drzwi.

Podobnie Killerus, dajcie nam wzorce, ominiemy błędy a zajmiemy się zastosowaniami.

Wiem zaraz powiesz poczytaj forum, ale przeczytałem chyba wszysto i potrzebuję zwykłej rady, bierz to i to na początek, potem będziemy szukali dalej. Gdzie to kupić i ile kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo.Zrobimy male zamieszanie,mysle ze Krall wybaczy.

Gogle (nie szukalem tanich,tylko pierwsze z brzegu)

https://www.futurehobbies.com/items_detail.asp?item=82

Nadajnik-odbiornik

AWM630 (10mW): US$10

// AWM631 (40mW): US$12

AWM633 (450mW): USD$22

AWM634 (receiver): US$18

// AWM635 (receiver, "diversity"): US$25

Do kupienia tutaj

http://www.intelligentflight.com.au/

Kamerka

https://www.futurehobbies.com/items_detail.asp?id=14&item=64

http://rangevideo.com/index.php?main_page=product_info&cPath=6&products_id=13

Ta ostatnia pozycja niestety o 5 $ jest drozsza od zakladanej.

To sa informacje zawarte w linkowni

czyli stad

http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=3408

Aktualizowane na biezaco.Jesli spedzi sie tam troche czasu i poczyta,mozna znalezc cos tanszego.

 

Darku59-raczej niemozliwe jest ,,dac zwykla rade,bierz to i to"" gdyz wszystkiego nie sposob kupic/sprawdzic/opisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Platforma gotowa :)

 

To teraz kilka słów opisu - od początku:

Po długich poszukiwaniach wybrałem następującą konfigurację do lotów FPV (flight per video):

- model (platforma) Easy Glider Multiplexa w wersji szybowcowej (silnik i regulator firmy Suppo, 3S-1800)

- kamera: Sony CCD 520 linii (https://futurehobbies.com/items_detail.asp?item=134)

- nadajnik 2.4GHz 1W (https://futurehobbies.com/items_detail.asp?id=4&item=107)

- pan-tilt - własna robota

po stronie odbiorczej - na ziemii (jeszcze niekompletne):

- odbiornik 13cm

- antena (https://futurehobbies.com/items_detail.asp?id=16&item=154)

- gogle (http://vuzix.com/iwear/products_av920.html)

- headtracker

Prace rozpocząłem od budowy PAN-TILTu.

 

eg03.jpg

eg04.jpgeg05.jpg

 

Model

Easy Glider z pewnością nie jest idealny do FPV - ale jest jakby to powiedzieć - optymalny.

Stosunkowo nieduży (poręczny), z Elaporu (EPP) i tani

Adaptacja modelu - znaczy zrobienie z niego platformy do FPV - mimo łatwości obróbki epp jest to dość pracochłonne a to głównie za sprawą przeróbek o których się producentowi nie śniło ;) W związku ze tym że na dziobie pojawia się blisko 300g dodatkowego sprzętu pojawia się problem SC - to podstawowy problem do rozwiązania.

 

eg02.jpg

na początku trochę wzmocnień - pręt szklany przez cały ogon

 

eg01.jpg

pręt szklany wzmacniający dziób

 

eg08.jpg

serwa od kierunku i wysokości powędrowały pod skrzydła

 

eg09.jpg

dzięki temu można było powiększyć komorę na dziobie.

Akumulator napędowy poszedł max do tyłu (wydrążony otwór)

Zaraz obok znajduje się odbiornik (trochę przyciężki) oraz samolotowe gyro do lotek

 

eg07.jpg

trochę trwało "oświecenie" w kwestii mocowania silnika ;)

To sztywna plastikowa rurka fi30 wklejona w kadłub

 

eg10.jpg

tak wyglądała pierwsza wersja pylona - porażka ;)

 

eg06.jpg

cały tor video zainstalowany jest w kabince easy glidera

Oczywiście osobny pakiet zasilający (3S-1850) spięty opaską z nadajnikiem

 

eg11.jpg

Tak ostatecznie wygląda rozmieszczenie elektroniki na modelu.

Udało się uniknąć użycia balastu. SC jest 5mm przed zalecanym - do przyjęcia

 

eg12.jpg

 

eg13.jpg

 

Tak to natenczas wygląda.

Nie mam jeszcze wszystkiego po stronie odbiorczej - także choc model gotowy - do oblotu FPV jeszcze chwilka.

Przy okazji - chciałbym podziekować Peterowi - Jego pomoc była i jest BEZCENNA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho, ho, ho - Krzysztof - moje gratulacje. Ciekaw bardzo jestem relacji z oblotów.

A tak na marginesie - aby nie zniweczyć Twoich wysiłków - to proponowałbym (jeszcze przed

pierwszym lotem) potwierdzić brak wpływu transmitera TV na odbiornik RC ( może dokonałeś już tego) - zaoszczędzi Ci to niemiłych niespodzianek. Pozdrawiam Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krall,przeceniasz mnie.Ot kilka sugesti z eksploatacji EG oraz profilaktyka, by uniknac przygod ktore moga spotkac lataczy FVP.Gratuluje konsekwencji w projekcie,krok po kroku powstala bardzo dojrzala ,,pokraka'' czyli platforma wideo ,ktora moze dostarczyc sporo emocji w lotach.

Ma szanse poleciec dosc wysoko i daleko,czego Ci bardzo zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiekbrej:

Takich testów jeszcze nie robiłem ale nie omieszkam. Dzięki.

 

Peter:

Wiesz jak jest. Doświadczenia eksploatacyjne RCCAM różnią się jednak od "czystych" doświadczeń z samolotów/heli. A jest tu parę nowości i o błędy łatwo - a to kosztuje - sam wiesz. Ty bardzo chętnie dzielisz sie swoim doświadczeniem - co pozwala uniknąć wielu błędów. I za to serdecznie dziękuję :)

 

Czarek:

Headtracker

Podłączany pod gniazdo trenera w futabie. Tak mam tylko jeden nadajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easy Glider z pewnością nie jest idealny do FPV - ale jest jakby to powiedzieć - optymalny.

I to byl b. dobry wybor.

Niedawno ktos mnie zapytal , dlaczego nie latamy na ambitniejszych modelach,tylko na tych elaporowych wydmuszkach ?.

Odpowiedz jest chyba prosta-majac do dyspozycji plaski obraz ,dosc waski,znieksztalcony,

pomniejszony i nie majac zadnych innych informacji typu :ass: pilota w modelu , nie jest latwo pilotowac model opierajac sie na powyzszych.

Tu nawet nie chodzi o umiejetnosci pilotazowe,bo to calkowicie inny pilotaz ,niz ten statyczny z ziemi.Z ziemi,obserwujac caly model - wiemy wczesniej o kazdej zmianie, jest to przewidywalne,znamy predkosc,kierunek wiatru,polozenie.Schody zaczynaja sie gdy trafimy na mocnejszy wiatr,turbulencje i gdy musimy wrocic do bazy opierajac sie tylko na tym co widzimy przez dosc waska lunete-przy pierwszym takim powrocie dreszczyk adrenalinki gwarantowany :lol:

Wowczas model samosateczny,latwy w pilotazu raczej pomaga niz zajmuje/frapuje/stresuje pilota.Ciekawe jak czulby sie pilot samolotu/szybowca gdyby mu zaslonic boczne szyby,zabrac zegary i pozbawic odczuc typu przeciazenie,dzwiek inne...

Podejrzewam ,ze nawet z nalotem wielu godzin,mialby problem.A tu dochodzi jeszcze rozdwojenie jazni :crazy: mamy dwa drazki :lol2:

Czekam na pierwsza Twoja relacja-jak to jest (model poza zasiegiem wzroku).

Do pierwszych lotow,stanowczo odradzam uzywanie Head Tracka,latwo sie zamotac :oops: .Jesli juz,to na duzej wysokosci-pozytywne wrazenia gwarantowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarek:

Headtracker

Podłączany pod gniazdo trenera w futabie. Tak mam tylko jeden nadajnik.

Dzięki serdeczne. Kurcze, widzę, że wszystkie systemy są pod Futabe, jeszcze nie widziałem nic pod JR lub MPX :/ Mam nadzieję, że coś się znajdzie i nie będę musiał kupować specjalnie radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że coś się znajdzie i nie będę musiał kupować specjalnie radia

Czarku- wtyki sa pod wszystkie systemy radiowe.W zakladce typ wtyku trzeba tylko wybrac taki rodzaj radia jaki masz.I bedzie dzialac :lol:

Bardziej grymasic mozna na to ,ze nie bedzie poprawnie dzialac z odbiornikiem PCM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

"System video" ciągle jeszcze niegotowy ale Platforma już została oblatana.

Żeby nie zmieniać konfiguracji wyważenia model dostał zamiennik wagowy kamery/tx/aku:

 

0803a.jpg

 

Przesadziłem ze skłonem silnika - model na pełnym gazie ... nurkuje ;) - do poprawki.

Gyro na lotkach działa - choć nie żebym był jakoś pod wrażeniem...

EG mimo prawie 1.3kg lata całkiem poprawnie - na wietrze daje sobie radę, podstawową akrobację wykonuje - choć beczki baaardzo leniwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć z MPX headtracker nie współpracuje za dobrze?

JA w swojej apce rozwiązałem problem sterowania kamerą w taki sposób, że latam na MODE6, czyli (w EasyStarze) na prawym drążku mam kierunek i wysokość, na lewym ruch kamerą góra/dół i lewo/prawo, gaz mam na prawym suwaku, lata mi się bardzo dobrze ;-)

No i pareset zł zaoszczędzone ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.