Skocz do zawartości

Uruchomienie agregatu lodówkowgo


Patryk Sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Czołgiem Panowie ;)

 

Niestety skończył mi się zapas agregatów lodówkowych (chyba z 12 skatowałem*) i musiałem kupić coś nowego.

Tyle, że agregacik który udało mi się okazyjnie kupić, ma sterowanie takie na jakie jeszcze nie trafiłem (wybaczcie jakość zdjęcia, tylko komórkę miałem pod ręką):

Dołączona grafika

I teraz pytanie - co z czym zewrzeć, żeby się nie spalił?

Ja stawiam na konieczność zwarcia czarnego do niebieskiego, ale chcę mieć pewność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na zdjęciu to tylko 2 przewody są podłączone do silnika i żółto-zielony do obudowy.

Podłącz silnik na chwile tak jak jest i jak nie ruszy a będzie buczał to trzeba podać fazę na uzwojenie rozruchowe czyli ten przewód co zostaje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO jednak to nie jest bezpośrednio na uzwojenie rozruchowe.

Tam jest bimetal podpięty przez cewkę, w efekcie gdy się zewrze to powinno załączyć uzwojenie rozruchowe, a później odpuścić.

Gdyby trzeba było kabelkami sterować uzwojeniem rozruchowym to mam spory problem.

 

Ogólnie podpięcie niebieskiego i brązowego powoduje, że jest cisza nic nie buczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimetal przez cewkę?

To pewnie zwykły przekaźnik odłączający uzwojenie rozruchowe automatycznie kiedy silnik ruszy.

Nie pozostaje Ci nic innego jak próbować. No chyba, że gdzieś są jakieś oznaczenia a powinny być.

Ciężko będzie coś popsuć w tym silniku błędnie podłączając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta.

U mnie nie robią za sprężarki, tylko za pompy próżniowe.

A jeśli wziąć pod uwagę, że częste są okresy za codziennie coś się ciśnie w worku to można im wybaczyć ;-)

Jakkolwiek czas chyba już powoli pomyśleć nad normalną pompą próżniową, bo póki agregaty miałem za darmo to miałem, ale już nie mam.

 

 

Bimetal przez cewkę?

To pewnie zwykły przekaźnik odłączający uzwojenie rozruchowe automatycznie kiedy silnik ruszy.

Nie pozostaje Ci nic innego jak próbować. No chyba, że gdzieś są jakieś oznaczenia a powinny być.

Ciężko będzie coś popsuć w tym silniku błędnie podłączając.

 

Tak są oznaczenia. Żółto zielony jest oznaczony jako uziemienie, a pozostałe to 1,2 i 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk niszczysz kompresory z prostej przyczyny - po wyssaniu gazu z worka zaczyna wysysać olej z kompresora .

Tłok idzie na sucho i jest amentowy nastrój ... W zamkniętym układzie olej krąży razem z freonem i jest schładzany w parowniku po czym wraca zimny do sprężarki . Smaruje i jednocześnie chłodzi kompresor

 

edit co do reszty - miernik w dłoń i opisz co jest gdzie ....

często uszkodzeniu ulega termik wtedy kompresor nie ruszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk niszczysz kompresory z prostej przyczyny - po wyssaniu gazu z worka zaczyna wysysać olej z kompresora .

Tłok idzie na sucho i jest amentowy nastrój ... W zamkniętym układzie olej krąży razem z freonem i jest schładzany w parowniku po czym wraca zimny do sprężarki . Smaruje i jednocześnie chłodzi kompresor

 

Oczywiście masz rację i dobrze o tym wiem ;)

Prawo dżungli niestety, lżej nie będą miały.

 

Co do mojego agregatu:

Brązowy z czarnym i ruszył od ręki.

Dobrze przypuszczałem, nic nie wybuchło, jedyna ofiara to stół zasikany olejem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołgiem Panowie ;)

 

Niestety skończył mi się zapas agregatów lodówkowych (chyba z 12 skatowałem*) i musiałem kupić coś nowego.

Tyle, że agregacik który udało mi się okazyjnie kupić, ma sterowanie takie na jakie jeszcze nie trafiłem (wybaczcie jakość zdjęcia, tylko komórkę miałem pod ręką):

Dołączona grafika

I teraz pytanie - co z czym zewrzeć, żeby się nie spalił?

Ja stawiam na konieczność zwarcia czarnego do niebieskiego, ale chcę mieć pewność ;)

 

Stawiałeś na czarny z niebieskim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd bierzecie te agregaty? Bo szukałem w skupie złomu i nie było... żaden ze znajomych też się żadnej lodówki nie pozbywa :( . Może ktoś z Wrocławia ma do odsprzedania?

Znalazłem to: http://tablica.pl/oferta/kompresor-z-lodowki-IDs8FW.html#b07d604b;r:;s: i to http://tablica.pl/oferta/agregat-lodowka-zamrazarka-kompresor-sprezarka-ID1s1ET.html#9aacb2af;r:;s:. Ale musiałbym płacić za przesyłkę :angry:, ale jeśli już to taki z zamrażarki jak w drugim ogłoszeniu może być? Zależy mi na tym bo model już czeka na malowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie skąd bierzecie agregaty mnie rozbawiło

 

Elektro eko działa w całej Polsce google Twoim przyjacielem ;)Nazwa: Spółdzielnia Pracy Argo-Film Miejscowość: Wrocław Kod pocztowy: 52-015 Ulica: Krakowska 180 Telefon: 0605 31 70 66 Adres email: biuro@argo-film.com Osoba kontaktowa: Krzysztof Borzęcki Godziny otwarcia: od 1 września

pon. - pt.8:00-16:00

 

do tego każdy jeden serwis AGD ... wystarczy troszkę ruszyć główką - kazdy sklep ze sprzetem AGD - sprzedają nowy sprzęt odbierają stary - czesto sprawny ..pogadaj choćby z transportem w media markt czy innym markecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie urwalem z choinki, ale "w swiecie" serwisy i parki kontenerow ze zdechlym AGD nie moga oddawac czy odsprzedawac czesci (w trosce o srodowisko...)

 

I jeszcze jedno a propos oleju do agregatu. Ktos moze wie jakim ewentualnie uzupelnic? Ten olej jest bardzo rzadki. Mialem ochote dolac hydraulicznego ale jakos sie balem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie urwalem z choinki, ale "w swiecie" serwisy i parki kontenerow ze zdechlym AGD nie moga oddawac czy odsprzedawac czesci (w trosce o srodowisko...)

 

I jeszcze jedno a propos oleju do agregatu. Ktos moze wie jakim ewentualnie uzupelnic? Ten olej jest bardzo rzadki. Mialem ochote dolac hydraulicznego ale jakos sie balem...

 

W kazdym punkcie recyklingu sprzetu chłodniczego odkupisz dowolny element urzadzenia . Nie ma żadnych zakazów prawnych.

 

Rodzaj oleju ziębniczego jest zależny od rodzaju freonu w układze . Hudrauliczny sie nie nadaje - za gesty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.