Skocz do zawartości

Wicherek 10, mój pierwszy spalinowy samolocik


Ghandi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

i kolejne drobne kroczki....

 

wi4.jpg

 

dzisiaj machnąłem statecznik poziomy + oklejenie no i jeden boczek kadłubka ;)

Przy okazji zadam pytanie czy mogę na modelu użyć logo forum ;)?

 

napisy wydrukowałem na papierze etykietowym no i wyciąłem własnoręcznie ;)

 

a teraz lecę lulu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz moje błogosławieństwo! :]

 

dzieki ;) jesli nie widzisz nic na przeciw to na modelach opisywanych na forum bede wlasnie naklejał logo ;)

 

Nie wiem co jest w tych Wicherkach, ale jak widzę Twojego (świetne malowanie), to aż mnie korci żeby... odkurzyć i uruchomić swojego staruszka, ale własnie z napędem spalinowym :D

 

zdecydowalem sie na klasyczne malowanie ;) z dwoch powodów:

1. Klasyczne = miłe

2. nie mam innej folii :lol:

 

Ciągle ciekawi mnie czy COX da rade temu modelowi... w razie czego i tak planuje zakup ASP 15 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj niestety postęp prac żenujący... ale...

 

wicherek_10_parts1.jpg

 

Zapomnialem ze jedno rzeberko mam wzmocnić i się trochu skrętło :( oczywiście rzecz do poprawy ;) na tym skończy się już artystyczne wyżywanie się na elementach dekoracyjnych ;) spód wicherka będzie jadowito-czerwony, góra biała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ( a raczej miałem do soboty) Wicherka10 i po 100tyś. napraw, zamontowaniu standardowych serw w ogonie i wyważeniu kupą żelastwa, kluczami nasadowymi sie zwącą, ważył bagatela 1230g.

Na silniczku niewiele większym od Twojego, bo ASP.09 i śmigle 7x4 (11000 obr./min.) spokojnie przemierzał przestworza.

Tak że przy Twojej wadze z cox'ikem na łożu, to będzie szatan w porównaniu z moim.

Na pewno nie będzie to pionowzlot, ale pohulasz aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mierzyłeś jakie obroty wykreca silnik z danym smigłem? Znając wartosć tą możesz z przybliżeniem oszacować ciąg statyczny napędu.

 

niestety nie mam czym tego zmierzyć, przymierzam się do zrobienia sobie czujnika obrotów itp itd, ale narazie nie znam nikogo kto by mi mógł go zaprogramować :( taki multimetr znalazlem na jednej ze stron modelarskich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam czym tego zmierzyć, przymierzam się do zrobienia sobie czujnika obrotów itp itd, ale narazie nie znam nikogo kto by mi mógł go zaprogramować :( taki multimetr znalazlem na jednej ze stron modelarskich...

Czyżbyś przegapił okazję: http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=3221 :shock: . Obrotomierz miodzio :mrgreen: . Spróbuj zapytać Piotra- może jeszcze ma jakieś zapasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyżbyś przegapił okazję: http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=3221 :shock: . Obrotomierz miodzio :mrgreen: . Spróbuj zapytać Piotra- może jeszcze ma jakieś zapasy.

 

Spytałszy już Piotra, spytam ponownie ;) moze si ena mnie nie wscieknie ;)

 

Wichurek dostał dzisiaj troche detali, wieczorem ( późnym) fotexy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

POLECIAŁ :)

 

Musze silnik skłonić nieco w dół bo na silniku ostro go podrywa w górę, jednak po skończeniu się paliwka... model ładnie szybuje - no moze jeszcze ze 10 gram na dziób i będzie wzorowo.

 

Jednym słowem - model strasznie mi się spodobał i po ustawieniu go tak jak chcę przystępuję do nauki latania ... syna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert, nie jesteś osamotniony ;)

 

 

Nie bijcie ale...

Po jaką cholerę trzymać się "przepisu" sprzed 100 lat i robić kadłub z sosny? :)

Kiedyś inaczej się nie dało bo nie było balsy.

Bristol f2B o rozpiętości 2m, który zbudowałem miał kadłub zrobiony tylko i wyłącznie z listew balsowych 6x6mm. Napędzany był 15ccm 4-taktem i po oklejeniu był sztywny jak skała.

Spalinowy Decathlon o rozpiętości 160cm napędzany 10cm 2-taktem także miał kadłub (poza mocowaniem silnika) wykonany z balsy.

Sporo wagi można zaoszczędzić :)

Wicherek to nie akrobat więc obciążenie konstrukcji będzie "zerowe".

Silnika dużego też się tam nie wsadzi więc nic go nie "roztłucze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mRqS, zgodze sie z Twoja wypowiedzą, lecz niektóry mogą poprostu mieć taki grymas by wykonać model w 100% zgodnie z załozeniami projektanta tamtej epoki :mrgreen: Sądze że kazdy jest świadom dostępności jak i rozmaitości materiałów potrzebnych do budowy.

 

Można zrobić z balsy ale po co?? :D

 

Ghandi, bardzo piękny model, masz u mnie pełne uznanie, malowanie pierwsza klasa, najważniejsze że zadawala Ciebie i posłuży innym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.