Jump to content

MVVS 8cm gaśnie bez żarzenia.


darzur

Recommended Posts

Witam,

 

MVVS 8cm (niebieski dekiel) to moja pierwsza spalina. Z ustawieniem gaźnika w zasadzie sobie poradziłem i przejście od niskich obrotów do pełnej mocy jest idealne. Śmigłem też kręci całkiem w porządku, bo MA 10x6 rozpędza do 15800 - 16000 RPM a więc tyle ile powinienem oczekiwać od tego silnika. Problemem jest to, że gaśnie po zdjęciu żarzenia świecy kiedy nie pracuje z w pełni otwartą przepustnicą. Z pełnym otwarciem problemu nie ma i chodzi super, ale nie jestem w stanie zejść poniżej połowy otwarcia bo momentalnie gaśnie. Nie mam pojęcia co może być problemem. Na razie bawię się nim przykręconym do stołu i wypaliłem już 5L paliwa więc powinien być dotarty. Świeca to dostarczona z nim NovaRossi nr.6 a paliwo ModelTechnics 80/20. Czy myślicie że wymiana świecy na jakąś inną może coś pomóc?? A może to kwestia zestarzałego paliwa - stało ponad dwa lata w do połowy wypełnionej bańce? Jest jeszcze kwestia rozruchu. W wielu miejscach czytam, że ten silnik powinien palić od pierwszego kopnięcia palcem ale ja niestety nie jestem w stanie go zapalić ręką. Mam wprawdzie rozrusznik więc to nie problem, ale czasami byłoby dobrze zapalić go palcem.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie musisz sporo dokręcić iglice tzw. wolnych obrotów. Z grzałką na świecy, to żadna regulacja - silnik reguluje się przy zdjętej grzałce, ale najpierw musisz dojść do miejsca, gdzie silnik będzie pracował bez aku na świecy.

Link to comment
Share on other sites

MASK iglicę wolnych obrotów mam już dokręconą do momentu po którym gaśnie podczas przyspieszania i nie da się go na wolnych uruchomić innymi słowy robi się za ubogo. Mimo tego nadal gaśnie bez żarzenia.

 

Marcin K. zamówiłem właśnie NovaRossi C5 a więc o stopień cieplejszą. Mam nadzieję, że pomoże a jak nie to włożę jeszcze cieplejszą zwłaszcza że planuję używać paliwa 80/20. Niemniej jednak sądziłem, że powinien chodzić właściwie na tej która była z nim fabrycznie....

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.