Skocz do zawartości

MVVS 8cm gaśnie bez żarzenia.


darzur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

MVVS 8cm (niebieski dekiel) to moja pierwsza spalina. Z ustawieniem gaźnika w zasadzie sobie poradziłem i przejście od niskich obrotów do pełnej mocy jest idealne. Śmigłem też kręci całkiem w porządku, bo MA 10x6 rozpędza do 15800 - 16000 RPM a więc tyle ile powinienem oczekiwać od tego silnika. Problemem jest to, że gaśnie po zdjęciu żarzenia świecy kiedy nie pracuje z w pełni otwartą przepustnicą. Z pełnym otwarciem problemu nie ma i chodzi super, ale nie jestem w stanie zejść poniżej połowy otwarcia bo momentalnie gaśnie. Nie mam pojęcia co może być problemem. Na razie bawię się nim przykręconym do stołu i wypaliłem już 5L paliwa więc powinien być dotarty. Świeca to dostarczona z nim NovaRossi nr.6 a paliwo ModelTechnics 80/20. Czy myślicie że wymiana świecy na jakąś inną może coś pomóc?? A może to kwestia zestarzałego paliwa - stało ponad dwa lata w do połowy wypełnionej bańce? Jest jeszcze kwestia rozruchu. W wielu miejscach czytam, że ten silnik powinien palić od pierwszego kopnięcia palcem ale ja niestety nie jestem w stanie go zapalić ręką. Mam wprawdzie rozrusznik więc to nie problem, ale czasami byłoby dobrze zapalić go palcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MASK iglicę wolnych obrotów mam już dokręconą do momentu po którym gaśnie podczas przyspieszania i nie da się go na wolnych uruchomić innymi słowy robi się za ubogo. Mimo tego nadal gaśnie bez żarzenia.

 

Marcin K. zamówiłem właśnie NovaRossi C5 a więc o stopień cieplejszą. Mam nadzieję, że pomoże a jak nie to włożę jeszcze cieplejszą zwłaszcza że planuję używać paliwa 80/20. Niemniej jednak sądziłem, że powinien chodzić właściwie na tej która była z nim fabrycznie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.