Skocz do zawartości

F 15 z zestawu GWSa (2xEDF) (+Video)


Rekomendowane odpowiedzi

ja sie zastanawiam jak pomalowac mojego F-15... chciałem całego na szaro,z szachownica na stateczniku(biało-czerwona oczywiscie :) )i paroma jakimis nr...tylko mam pare pytan co do niego...mam pare nierównosci np to:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c9fe78ec4790e565.html

widac jaki dzób jest...chciałem to wyrównac tylko nie wiem jak :?: a potem czym to malowac??prosto na depron?/sprayem??jakis podkład??

Ps.sory za Offtopic ale nie chce robic nowego tematu o podobnym modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
...mam pare nierównosci np to:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c9fe78ec4790e565.html

widac jaki dzób jest...chciałem to wyrównac tylko nie wiem jak :?:

 

Do tych nierówności to polecam szpachlówkę poliuretanową , jest b. lekka więc masa modelu zbytnio nie wzrośnie :wink:

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Hubert podoba mi się ta Twoja "rura" ( raczej dwie rury), ładnie dzwigneła sie z ziemi.

Najpierw chciałem wystartować delikatniej, ale tylko 2x przejechałem prawie przez całe to boisko (na zdjęciach widać co tam rośnie).

Prędkość w granicach 100km/h - jakoś nie mogę złapać krzywych do pomiaru, może przez dźwięk wywołany przez silny wiatr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

hubert_tata - mam pytanko:

 

Naprawiam takiego GWSa po kraksie. Niestety poprzedni właściciel w taki sposób wykonał sterolotki, że z tylnej części kadłuba nie wystaje kawałek, który umożliwia zorientowanie się w jakiej pozycji "neutralnej" powinny być ustawione (nie wiem czy rozumiesz, co piszę....) - może pamiętasz?

 

Albo innymi słowy- czy kąt zaklinowania skrzydła w tym modelu jest zerowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stateczniki są równoległe do linii łączenia połówek kadłuba (jak masz to zeszlifowane, to też jest równolegle do dołu i góry w ogonowej części kadłuba).

Skrzydło jest zaklinowane kilka stopni + (krawędź natarcia kilkanaście mm powyżej spływu - spływ w linii łączenia połówek kadłuba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Serdeczne dzięki za szybką odpowiedź.

 

--edit-------------------------------------------------------------------------

 

Pozwolę sobie dołączyć do tematu hubert_tata:

 

W końcu, po prawie roku od zakupu uszkodzonego modelu i ja oblatałem swojego, krótka relacja tutaj:

 

http://www.sgm.siedlce.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=185:deszczowyoblotf15&catid=36:obloty&Itemid=89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Po kilku latach mój F15 ciągle lata, ma mocniejszy akumulatorek, jest trochę cięższy no i jedną kraksę na koncie =>

nie wytrzymał nowego rodzaju startu: wyrzut oburącz z całych sił na pełnym gazie i dalej w glebę bez kontroli - od zamaszystego wyrzutu nadajnik na smyczy mi się obrócił i nie połapałem się gdzie są drążki :D

 

Na szczęście w Świdniku jest (póki co) super lotnisko modelarskie i można korzystać z podwozia.

f15start2012.jpg

f15lot2012a.jpg

f15lot2012b.jpg

f15lot2012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.