Skocz do zawartości

F 15 z zestawu GWSa (2xEDF) (+Video)


Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem ARF bo zasugerowałem się tym opisem: http://www.rcuniverse.com/magazine/article_display_preview.cfm?article_id=362

 

Co do ciągu, to z pomiaru obrotów i tabelki GWSa wynika, że 500g/sztuka (turbinki niezabudowane), ale sprawdzę jeszcze na gotowym modelu i zwykłej wadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tych chińskich nie dałem rady sprawdzić, miałem problemy z silnikami i na razie czekają na lepsze czasy.

Ale podobnoż wytrzymują do 1,5kg (według strony sprzedawcy).

 

Przed chwilką sprawdziłem ciąg zabudowanej turbinki - wyszło 480g przy 4S 1700mAh 20C

Mierzyłem tylko jedną, bo nie mam jeszcze odpowiednio wydajnego pakietu.

Zrobiłem to bardzo prymitywną metodą, ale do moich porównań wystarczy (trzeba sobie tylko obrócić monitor :oops: ):

f15q.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowity ciąg na 4S2250mAh 25C wynosi 1,05kg - pobór prądu 50A, regulatory na high timing.

Przy low timing na regulatorach, ciąg jest 0,95kg i pobór prądu 44A.

 

Znalazłem też pilota 8) ; pozostaje malowanko, wyważenie i można kombinować gdzie oblot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosunek ciagu do wagi lepszy niz w moim F-15 z turbiną

Tak, ale to fałszywy urok EDF udającego turbinę.

Szacunkowo moje "gazy spalinowe" mają prędkość 60m/s (tak mi wychodzi z pomiaru obrotów i Motocalca), a Tomek Kiciński podaje, że jego turbina ma ten parametr na poziomie 250m/s :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunkowo moje "gazy spalinowe" mają prędkość 60m/s (tak mi wychodzi z pomiaru obrotów i Motocalca), a Tomek Kiciński podaje, że jego turbina ma ten parametr na poziomie 250m/s :shock:

 

no tak ,tylko co to nam daje?

 

No brak 3 prędkości kosmicznej . :devil:

 

A poważnie to Hubert chciał zrobić model o dużym speedzie ,a zdaje się ,że wyjdzie parkflayer :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunkowo moje "gazy spalinowe" mają prędkość 60m/s (tak mi wychodzi z pomiaru obrotów i Motocalca), a Tomek Kiciński podaje, że jego turbina ma ten parametr na poziomie 250m/s :shock:

 

no tak ,tylko co to nam daje?

 

No brak 3 prędkości kosmicznej . :devil:

 

A poważnie to Hubert chciał zrobić model o dużym speedzie ,a zdaje się ,że wyjdzie parkflayer :?

 

Zanim "przesiadłem "się na jety latałem modelami z napędem tunelowym ,wierz mi Tomku że osiagane nimi prędkości nie były dużo mniejsze niż te,które osiągam jetami...

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem próbkę dźwięku: www.hubert.evosoft.pl/hubert/f15proba.wmv ok. 3MB

Niestety, po prostu słychać wycie silników (plus pogłos w pustej piwnicy).

 

Jaka kasa, taka muzyka :lol:

 

Edit

Jak link komuś nie działa, to trzeba wcisnąć prawy przycisk myszy i wybrać "zapisz jako" (lub coś w tym stylu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to fałszywy urok EDF udającego turbinę.

Szacunkowo moje "gazy spalinowe" mają prędkość 60m/s (tak mi wychodzi z pomiaru obrotów i Motocalca), a Tomek Kiciński podaje, że jego turbina ma ten parametr na poziomie 250m/s :shock:

Hubert to dodaj do modeliku "butle" z gazem do zapalniczek, dodaj stalowa dysze, komorę spalania, zapłon i co tam jeszcze trzeba... tunel będzie tylko tłoczył powietrze :) Zobaczysz, że prędkość gazów wzrośnie ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem próbkę dźwięku: www.szabatowski.livenet.pl/hubert/hubert/f15proba.wmv ok. 3MB

Niestety, po prostu słychać wycie silników (plus pogłos w pustej piwnicy).

 

Jaka kasa, taka muzyka :lol:

 

Nagrał bym i ja takową , ale sasiadów mi szkoda :devil:

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.