Skocz do zawartości

Piknik Zar 2008


Piotrp_de

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Marku,

 

tylko jak mamy zmusić kolegów do podania danych modeli? Jakoś nie kwapi się towarzystwo do podsyłania fotek i danych modeli do galerii. Trzeba by się może zastanowić nad wyjściem alternatywnym? Drukowany formularz i reszta ładnym pismem mazakiem? Tyle, że to będzie sporo roboty na miejscu. Jak myślisz? Dobrze by było, by taka tabliczka jak w ub. roku była podporą "konferansjera". Tak, by dało się coś o modelu publice opowiedzieć.

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

przypominam o zapisach! Już tylko niecały tydzień do zamknięcia listy! Proszę też o podsyłanie zdjęć do galerii!

 

Cały czas zdarzają się zgłoszenia z niedozwolonymi w Polsce częstotliwościami. Te kanały skreślam i nie są one publikowane na liście. Przypominam, że na Pikniku wolno używać wyłącznie kanałów dopuszczonych w Polsce.

 

Jest też mała zmiana co do pasma 2,4 GHz. Przygotowałem mianowicie odpowiednie naklejki oznakowujące ten sprzęt. Tak, że każdy taki nadajnik trzeba przed jego włączeniem zgłosić w kontroli częstotliwości. Po zarejestrowaniu zotanie on odpowiednio oznakowany. Nie trzeba będzie ich oddawać do depozytu!

 

Pozdrawiam Piotr

 

www.piotrp.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze .

Nie jestem w temacie 2,4GHZ ,ale w Polsce to pasmo jest dozwolone .

A dlaczego nie pozbierać wszystkich nadajników nawet na 27MHz?

Pozdrawiam grześ

 

Ale ja nigdzie nie wspomniałem, że 2,4 nie jest legalne!? Tyle, że chcę by każdy nadajnik był oznakowany aby nie było dla nikogo żadnych wątpliwości. Każdy nadajnik bez klamerki czy naklejki jest nadajnikiem potencjalnie podejrzanym i niebezpiecznym. Na starcie, kierownik lotów powinien widzieć albo klamerkę (na kanałach legalnych i kontrolowanych), albo naklejkę na legalnym 2,4 GHz. Sensu zdawania nadajników 2,4 GHz nie widzę. A poza nimi, wszystkie nadajniki, nawet te na 27 MHz i te mające kanały niedozwolone podlegają zdawaniu lub nie mają prawa być wyjęte z bagażnika czy z torby.

 

Tu uczulam wszystkich, żeby zwracać baczną uwagę na to co się dzieje na parkingu, przed dolnym hangarem czy gdziekolwiek jak ktoś ma nadajnik bez klamerki czy naklejki 2,4 GHz. Natychmiast stanowczo i skutecznie (!) interweniować gdy ktokolwiek z nas widzi jakiś nadajnik w akcji. Firmy mają absolutny zakaz handlu i demonstrowania jakichkolwiek nadajników - nawet zabawkowych.

 

Jeszcze raz by nie było cienia wątpliwości. Fakt, że nie kontrolujemy częstotliwości niedozwolonych nie znaczy, że takie nadajniki będę mogły być używane na własną rękę! Każdy gotowy do użytku nadajnik musi być zdany do depozytu. Nawet ten na niedozwolone pasma. Najlepiej wszystkie takie wynalazki zostawić odrazu w domu!

 

Bezpieczeństwo widzów, nasze i modeli jest dla nas absolutnym priorytetem!

 

Pozdrówka Piotr

 

www.piotrp.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam parę dodatkowych informacji dotyczących Pikniku.

 

Znów pada rekord uczestnictwa. Mamy już prawie 150 zapisanych pilotów! Z jednej strony tak wielka popularność tej imprezy bardzo mnie cieszy, z drugiej jednak obliguje do jeszcze większego wysiłku (i to nas wszystkich) jak chodzi o zapewnienie ładu i bezpieczeństwa.

 

Software do kontroli częstotliwości jest aktualnie prze ze mnie i przez kilku kolegów intensywnie testowane. Mam nadzięję, że do trzech razy sztuka i że tym razem usprawni nam on pracę przy kontroli częstotliwości.

 

W tym roku jest też zmiana dotycząca czasu lotów. W sobotę i w niedzielę będą wprowadzone konkretne godziny pokazów, tak by nikt nie musiał na darmo czekać aż np. skończy się pokaz a zacznie "wolna amerykanka" lub odwrotnie. Myślę tym zaprowadzić nieco więcej ładu i porządku.

 

Czasy te są podzielone następująco:

 

Sobota - ramy czasowe pokazów są wyznaczone na godziny:

 

11:00 - 11:45

12:30 - 13:15

14:00 - 14:45

15:30 - 16:45

17:30 - 18:15

 

Niedziela - ramy czasowe pokazów są wyznaczone na każdą pełną godzinę, począwszy od godz. 11:00 a skończywszy o 15:00. Niedzielne pokazy trwają po pół godziny.

 

Gdyby było mniej chętnych na wykonywanie lotów pokazowych by wypełnić te ramy, będziemy wcześniej zaczynali latanie swobodne.

 

Informacje o godzinach pokazów będą też wywieszone na miejscu i proszę o zgłaszanie chęci latania w danym bloku czasowym najpóźniej na 15 minut wcześniej. W tym momencie proszę też mnie lub osobie komentującej wręczyć wypełniony formularz z informacją o modelu, programie lotu itp. tak by można było coś powiedzieć do mikrofonu o tymże pokazie. Po locie proszę od komentatora zabrać ową kartkę bo przyda się ona przy następnym locie. Nie będziemy dopuszczali do pokazu gdy nie zostanie oddana kartka z informacjami! Proszę też być przegotowanym do wykonania lotu pokazowego odpowiednio wcześniej by możliwie najlepiej wykorzystać ramy czasowe. Proszę też w razie wielu chętnych do takich lotów ograniczyć czas lotu pokazowego do ok. 10 minut, tak by i inni mogli odbyć swoje loty. To nawiasem dotyczy również latania swobodnego. Proszę brać pod uwagę że i inni czekają na wolny kanał.

 

Listy kierowników lotów i dyżurów przy kontroli częstotliwości zostały rozesłane do wpisanych tam osób już ze 2 tygodnie temu. Jednak napewno będzie tak, że będzie jeszcze konieczna dalsza pomoc – tak więc bardzo proszę zgłaszać się samemu z propozycją pomocy w innych przypadkach będę sam musiał (stanowczo) ;-) o tą pomoc prosić.

 

Następna sprawa, to wycieczka autobusem do Krakowa. Jak zwykle, we czwartek rano będę starał się o załatwienie autobusu tak by odwiedzić Muzeum Lotnictwa i potem pojechać na starówkę. Jeżeli jest ktoś na tą wycieczkę chętny, to proszę o wcześniejsze zgłoszenie.

 

Pozostało jeszcze wspomnieć, że jutro po południu zamykam listę zgłoszeń no i do miłego zobaczenia na Pikniku. Ja już się nie mogę doczekać!

 

Piotr

 

www.piotrp.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty nie z Bawarii?

 

Kiedyś latali ludzie z okolic Monachium na lotnisku (nie modelarskim) w Feldkirchen w Austrii dając modelami pokaz dla publiki zebranej z okazji jubileuszu owego lotniska. Komentator podziękował za lot "kolegów z Niemiec". Po chwili ci modelarze podeszli do tego komentatora a on za chwilę musiał prostować swą wypowedź - przepraszam, to nie byli koledzy z Niemiec a z Bawarii. Taka żenada jak Twoja...

 

A ja sobie wyobraź lata całe mieszkałem na pięknej Gdańskiej starówce.

 

Sorry za OT - Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja chciałbym sie dowiedziec czy ktos z modelarzy jadac na zar nie bedzie przejezdzał przez Gorzów wlkp. Dołoże sie do kosztow paliwa. Chciałbym pojechac samochodem gdyz nie musiał bym poruszac sie komunikacja zbiorowa(wszyscy wiemy jak to wyglada). Jestem kierownikiem lotow dlatego nie zabieram własnych modeli. Czekam na odzew modelarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem z pikniku do domu :-)

 

Niestety oprócz bardzo miłych wspomnień, kilku zdobyczy i nowych znajomości, przywiozłem też oparzenie słoneczne :-)

 

Ale zdecydowanie warto było :-)

 

Przede wszystkim była to największa impreza na jakiej latałem (i sprawiłem troszkę kłopotów kierownikom lotów, bo latałem rzutkiem).

 

Warunki były jak dla mnie cudowne, wprawdzie wymagały ciągłego skupienia na sterowaniu, ale latało się pięknie.

 

Wyjazd zdecydowanie bardzo udany :-)

 

Później powstawiam trochę zdjęć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w niedzielę po południu. Niestety impreza miała się ku końcowi, tak że w przyszłym roku spędzę sobotę. Mam pytanko: czy na tym lotnisku można sobie w noralny weekend polatać, bo jak dla mnie jest rewelacyjne a dojazd nie znowu taki daleki.

 

Jedno mi się tylko nie podobało. Już po wydaniu nadajników z depozytu i rozpoczęciu lotów "na klamerki" kolega żółtą wilgą kilkukrotnie bawił się w pikowanie nad publiką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latamy koło hotelu i nie słyszałem o żadnych incydentach z szybowcami ( dużymi ). Lata się tam fajnie jak wieje od strony Żywca ( chyba kierunek pł-wsch ) czyli wzdłuż lotniska od dołu. Jak kierunek przeciwny to się lata na Jaworzynie ( na przeciwko ). Mówię oczywiście o startach z reki i lądowaniach na brzuchu, o kółkach to raczej zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w niedzielę. Impreza wspaniała! Dla tych, którzy nie byli, i dla tych co byli też, zmontowałem mały filmik. Oczywiście najwięcej czasu poświęca lataniu najładniejszego modelu na zlocie: RWD-6 :-) Poza tym szybowce, szybowce i szybowce ... ale nie tylko :-)

 

Żar 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.