Skocz do zawartości

Symulatory i modele do 3D


Ładziak

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie symulatory i modele do nich oraz ew. ustawienia polecacie do wirtualnych treningów 3D na długie zimowe wieczory?

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że będziemy się poruszać raczej w obszarze komercyjnych produkcji, zwłaszcza jeżeli chodzi o symulatory.

Wszelkie linki mile widziane (idę na łatwiznę, a co!) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Przede wszystkim wszechmocny Aerofly Professional Deluxe. Bardzo dobry symulator. Latam na nim od dluzszego czasu. Poza tym jest G3/G3.5- latalem na nim, jednak bardziej odpowiada mi AFPD. Mimo to, mozna tez sie na nim sporo nauczyc- widac jakie postepy porobil alchemique.

Co do modeli to kilka dosc dobrych (w tym moj ukochany Votec) ze strony http://www.docinsane.com/downloads/aerofly-pro-deluxe-planes/

I ogromna baza www.rc-sim.de Mnostwo samolotow. Jedne lataja ciut lepiej, inne troche gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również korzystam z Aerofly Professional Deluxe jak Boogie. Oczywiscie wybralem model extra 330 , lata troche zbyt trenerkowato ale po zmianie parametrów (dołożylem jej kilka kg) jest nawet całkiem ok.

Myśle, że to aktualnie jeden z najlepszych symulatorów na rynku. Jeszcze długo będzie na topie chociaż na G3 też mi sie dobrze latało.

Symulator Reflex bardzo dobrze spisuje sie na Heli, brakuje mi flip 3D wraz z jego własciwosciami. Te które sciągnąłem do Aerofly lataja bardzo nie naturalnie, zreszta cięzo cos wybrać naprawdę dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam swojego AFPD na notebooku o następujących parametrach:

- procesor Intel Centrino Sonoma 1,6GHz (drugie wydanie Centrino ale jedno rdzeniowe)

- pamięć 1,25GB

- grafika Radeon Mobility X700 64MB

- dysk 5400 obr/s (dość wolny)

 

Chodzi płynnie i bez zacięć ale procesor się strasznie grzeje (muszę czyścić wiatraczek przed prawie każdym uruchomieniem bo inaczej się przegrzewa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja na fms spoko symulator wejdz na ta strone masz sporo modeli 8) :lol: i scen modele te nowsze i starszej produkcji bardzo realistycznie lataja ale i tak fms wymięka przy afpd i g3.5 i innych ale jak za darmo symulator to polecam jak znacie polskie sklepy gdzie kupic afpd to prosze o kontakt mail lub gg grzechotnik124@wp.pl lub gg 10227136 http://www.rc-sim.de/dl_engine_eng/index.php?subcat=52&sort=dl_date%20DESC&PHPSESSID=1382e567c4c7ff095fda55ec29617dad&start=0 tu masz sporo modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nigdy nie latalem na afpd i innych mi fms wystarczał do dziś bo sie napaliłem na kupno afpd i nie wiem z kąd i za ile najlepiej by było z polski bo jakos nie mam zaufania do kupowania z zagranicznych sklepów :( ale jak nie ma z polski to kupie z zagranicznego mile widziany polski sklep pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie wybralem model extra 330 , lata troche zbyt trenerkowato ale po zmianie parametrów (dołożylem jej kilka kg) jest nawet całkiem ok.

 

DJDIT, możesz napisać ile dokładnie jej dołożyłeś żeby latała bardziej realnie :?: Czy poza tym coś zmieniałeś :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu nowej windy nie wgrywalem aerofly na kompa a minęło juz okolo 4 msc, ale z tego co pamietam to dołożyłem jakies 3kg wagi.

Co do realizu to niestety zaden symulator nie odzwierciedli prawdziwego modelu. Np na aerofly zawis extra jest tak prosty ze można sie zanudzić, w rzeczywistosci model bardziej ucieka jak wieje i brak mi sterów aby utrzymac model w zawisie. W aerofly jak bys nie ustawil parametry przy najgorszych zalozeniach zawsze jest zapas na sterach aby model utrzymac w zawisie. Reszta powiedzmy zblizona do rzeczywistosci.

 

Innych modeli już nie będe próbował sciagnietych gdzies z sieci, ponieważ czesto sie zdarza, że widnieje np katana 3m a zachowuje sie jak parkflayer wazący 150gram... Trzeba pamiętac, że czesto sa to modele tworzone amatorsko bez zmudnego dopasowywania do rzeczywistosci i bardziej autorowi chodziło o odzwierciedlenie wygladu jako głowne załozenie a nie odtworzenie jego własnosci lotnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.