Skocz do zawartości

Symulatory i modele do 3D


Ładziak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Interfejsy można też kupić na www.pitlab.pl

Do każdych aparatur tam są.

 

I tez smigam w AFPD od dlugiego czasu z ADD Onem plus kilkadziesiąt innych modeli. W tym Zeppelinem i.. uwaga... U-bootem :shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja od 7dni latam w Real flight G3.5 + 4 x expansion pack i musze powiedziec , ze jestem w szoku. W standarcie bez dodatków lata sie tak sobie, ale po dodaniu kilku modeli typu extra 330L Composite ARF czy 50% Edge 540 Bill Hempel oraz kilku zmianach w ustawieniach kamery symulator wciaga, a modele lataja bardzo realistycznie. W sumie nie widze róznicy w zachowaniu sie Edga z filmu, a tym z symulatora. Aerofly pro deluxe miałem przez 2 lata , ale juz go odinstalowałem i wiem, że juz nie zainstaluje . Co najlepsze latamy z kolegami online ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

AFPD zapodany, interfejs dotarł, działa bez zarzutu. Jednak mam spory kłopot z G3.

Instaluję czystą wersję G3, bez expansion packów i update do 3.5.

Na początku miałem potężny kłopot ze znalezieniem odpowiednich kanałów na emulatorze. W końcu się udało. Mapowanie kanałów poszło w miarę ok.

Jednak za chiny ludowe nie mogę skalibrować wychyleń.

 

Wchodzę w opcje, kalibracja, trymery na 0 > Next, drągi na 0 > Next, drągi na max i... w tym momencie "gaśnie" mi przycisk Finish i nie mogę zakończyć kalibracji. Aktywny jest tylko Cancel

 

Czy ktoś miał takie cuda u siebie?? Jeżeli niezbyt jasno to opisałem, to po południu wrzucę screeny z G3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że u wszystkich działa :). Prawdopodobnie to wina kabla. :(

 

Ok, z innej beczki. Poszukuję modelu YAK 54 do AFPD ale o rozpiętości ok 140 cm. Czy tak małe modele są w ogóle gdzieś dostepne? Bo jak przeglądałem strony, to tylko giganty trafiałem.

 

Jakby miał ktoś takie cudo to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Może ktoś z Was wie w jaki sposób można przesuwać środek ciężkości w modelach w programie AFPD ?

Witam,

to prosta operacja.Trzeba edytować model, kliknąć na kadłub i na dole na ikonkę CG.

Nastepnie w polu numerycznym wpisać zminioną odległość np o 1 cm. Warto też zmieniać środek ciężkości w przekroju podłużnym modelu. lepiej - stabilniej "harrieruje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziś miałem okazję skonfrontować ćwiczenia na symulatorze z rzeczywistością.

Tu zaczyna się pewien problem, o którym słyszałem już od bardziej doświadczonych Kolegów.Symulator sobie , a latanie w "realu" to inna bajka.

Dwa loty zanim na nowo nuczyłem się zachowań modelu. Przy piątym locie było już całkiem nieżle.Inne ustawienia aparatury inne reakcje modelu.

Po raz kolejny potwierdza się ,że na symulatorze można uczyć się tylko odpowiednich odruchów , a dłuższe latanie na komputerze powoduje utratę umiejętności na lotnisku.

Pewien zawodnik uczył się roll harriera na symulatorze. Wychodziło pięknie.Przystosowanie do latania na lotnisku zajęło cały sezon.

Umiem już zawis i rolling harrier siedząc na krześle. Teraz już tylko lotnisko.

A propos, jutro ładna pogoda , latamy na Chobocie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.