Skocz do zawartości

Hitec Optic 6 problem z odbiornikiem ...


tomekRC

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdź sobie pakiet odbiornika. Tak sie składa że ten nadajnik latał u nas na lotnisku, i wszystko było ok. Będę w ten wekend we Włoszczowie, jak cos to podjedz to Ci pomoge sprawdzic. Kwarce takie czy inne to i tak powinien sie odzywać coś (tylko nie podwojna przemiana). Ja obstawiam że albo odbiornik albo pakiet odbiornika. Dobrze podłączyłeś serwa i pakiet do odbiornika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tikicaca nie masz racji . odbiornik sprawdziłem działa na 100 % wysłałem go do kolegi do wawy od ma też nadajnik Hitec i działa ten odbiornik ...:( kwarce dał tez hitec tak jak ja i jemu działa a mi nie działało . ja nie podłączałem wszystkiego tylko kolega który mi to sprzedał ....

i moim zdaniem jeśli on jest modelarzem to powinien to wszystko oki podłączyć i pewnie tak było a nadajnik nie zadziałał .....:(

szukam innej przyczyny ...

tikicaca, kiedy będziesz w wawie może przyjedziesz z grzeskiem do mnie ja mu tam miałem jeszcze za pakiet dać ... ale dopiero koło 20 listopada jak byście podjechali ale jak coś to sie zmówimy . Musielibyście przywieść odbiornik najlepiej 2

kwarce ...

pakiet li pol

silnik bo regiel mam no i jakieś serwa bo tez na dzień dzisiejszy nie posiadam pozdrawiam i czekam na odpowiedź cze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik bo regiel mam no i jakieś serwa bo tez na dzień dzisiejszy nie posiadam pozdrawiam i czekam na odpowiedź cze ;]

 

A jak sprawdzałeś wówczas czy odbiornik działa ???

 

 

odbiornik sprawdziłem bo wysłałem go do kolegi z wawy i przysłał mi go i powiedział że działa

pakiet był chyba 11,1V do regła . a nadajnik pakiet 9,6 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem do poniedzialku we wloszczowie, jak chcesz to mozesz zajrzec i sprawdzimy na miejscu. Ale nadajnik jest dobry, znam go i znam grzeska, bubla by Ci nie sprzedal. Pewnie cos zle popodlaczales, albo rex jest walniety, latwo jest je spalic poprzez zamiane biegunow w pakiecie, u nas Zbyszek juz dwa tak usmazył :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupowałem nadajnik to kolega przyjechał z całym modelem tylko bez odbiornika podłączył mój odbiornik dał swoje kwarce i nie zadziałało (

To w jaki sposób Ten kolega Ci wytłumaczył to że nie działa jego nadajnik z Twoim odbiornikiem?

Widzisz trudno zrozumieć o co tu chodzi i trzeba ciągnąć Cię za język żeby wydusić jakieś szczegóły.

Trzeba opisać wszystko ,pytałeś się kolegi z jakim odbiornikiem ten nadajnik działał u niego?

Jakie to były kwarce które przywiózł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tikicaca, odbiornik działa !! pisałem już ....

odbiornik to JETI REX 5 PLUS Grzesiek przywiózł CAŁY SAMOLOT I JA TEGO NIE podłączałem

ON przywiózł jakieś kwarce hitec włożył i nie działa a teraz nie sprawdziłem bo na czym ...

i nie wiem co teraz zrobić pozdrawiam .... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tikicaca, odbiornik działa !! pisałem już ....

odbiornik to JETI REX 5 PLUS Grzesiek przywiózł CAŁY SAMOLOT I JA TEGO NIE podłączałem

ON przywiózł jakieś kwarce hitec włożył i nie działa a teraz nie sprawdziłem bo na czym ...

i nie wiem co teraz zrobić pozdrawiam .... :?

 

Pierwsza sprawa JAKIE MIAŁ KWARCE!! Hitec do zestawu Optica daje do zestawu oryginał na podwójną przemianę (bo taki odbiornik jest w zestawie) a Twój odbiornik jest pojedynczej. Jakie miał kwarce lub jaki miał wcześniej odbiornik w tym modelu samolotu?! Podaj więcej szczegółów! Najprawdopodobniej wszystko działa tylko nie macie pojęcia co macie i co sprawdzacie.

 

Nie jest to wina wyłącznie użytych kwarców? Do Optic'a musisz użyć kwarca z podwójną przemianą. A skoro tak to i do odbiornika musisz dać z podwójną przemianą. Ale czy Rex jest na podwójną? Mam Rexa 7 ale ten jest na pojedyńczą.

 

Jezu... fokker :shock: :shock: uznam że nigdy tego postu nie napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rex 5 plus jest na pojedyncza przemianę, więc do odbiornika powinieneś włozyć kwarc na pojed. przemianę ale o tym samym kanale co w nadajniku. Jeśli do nadajnika ktoś wklładał swój kwarc pojedyn. przemiany to nie miało prawa zadziałać.

 

EDIT ; Tak Marcin z pośpiechu namieszałem ale już jest dobrze :devil: Pisząc to jakoś skojarzyło mi się z odbiornikiem z zestawu czyli na podw. przemiane dlatego napisałem , że te same kwarce muszą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rex 5 plus jest na pojedyncza przemianę, więc do odbiornika powinieneś włozyć kwarc na pojed. przemianę ale o tym samym kanale co w nadajniku. Jeśli do nadajnika ktoś wklładał swój kwarc pojedyn. przemiany to nie miało prawa zadziałać.

 

Dla sprostowania.

Kwarc nadawczy jest TYLKO JEDEN!

Tylko kwarce odbiorcze dzielą się na pojedynczą i podwójną przemianę.

 

Oryginalny zestaw Optica wyposażony jest w kwarc odbiorczy podwójnej przemiany i taki też odbiornik. Jeti Rex plus jest odbiornikiem pojedynczej przemiany więc i takowego kwarca odbiorczego potrzebuje (zaleca się stosowania kwarcy nadawczych marek nadajnika a odbiorczych odbiornika - nie par jednego producenta!).

Czyli jak będziesz miał nadawczy Hitec to odbiorczy do tego odbiornika Jeti na pojedynczą przemianę tego samego kanału - nie ma bata musi działać!

KWARCA NADAWCZEGO SIĘ NIE ZMIENIA!

 

Fokker spoko - chyba się troszkę pośpieszyłeś z pisaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.