Skocz do zawartości

Hitec Optic 6 problem z odbiornikiem ...


tomekRC

Rekomendowane odpowiedzi

Być to może - ale najpierw sprawdź czy:

1. kwarc jest pojedynczej przemiany (a nie podwójne)

2. nadajnik nie jest w trybie QPCM

3. odbiornik jest sprawny (działa z innym nadajnikiem)

 

Dopiero po tym szukaj winy w nadajniku

Problem był rozwiązany 5 minut po zadaniu pytania, tylko TomekRC potrzebuje trochę doświadczenia, żeby konkretniej zadawać pytania i rozumieć odpowiedzi.

W każdym razie efekt został osiągnięty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek rzeczywiście potrzebuje trochę doświadczenia, natomiast dziwi mnie to, że osoba sprzedająca mu nadajnik nie pomyślała o rodzaju kwarcu.

 

Conajmniej trzech modelarzy tutaj rozważało ten powód nie działania sprzętu, jako pierwszy.

 

Natomiast sprzedający, zostawił Tomka z problemem. On na etapie zakupu nie miał pojęcia o krotności przemiany odbiornika i prawdopodobnie nie poradził sobie ze zrozumieniem tego co piszecie.

 

W efekcie odbiornik jest znów u mnie (bo nie lubię dawać niedziałających prezentów) i znów będzie wysyłany.

Edit:

Była edycja treści trzeciego akapitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mam problem rozwiany , wczoraj jeszcze polutowałem antenę bo wychodziły 2 ostatnie segmenty .Zrobiłem zakład 1 cm i wszystko polutowałem . Na jakiś czas będzie .. na nowy sezon kupie nową . Do radyjka dostałem kabel LPT i nie wiem czy on jest dobrze polutowany ; piny 4 i 5 są zlutowane razem . od kabla idzie czerwony przewód i jest przylutowany do 6 pinu . Z kabla wychodzi też biały i jest przylutowany do 2 . i tylko tyle co z pozostałymi pinami bo tam jest jeszcze więcej kabli gruby niebieski , żółty i brązowy . te kable nie są już przylutowane ...

Teraz opisze sposób w jaki konfigurowałem sprzęt może coś zrobiłem nie tak i dlatego nie działa :

zainstalowałem PPJ ustawiłem najpierw virtual joystik . potem radio control TX i jeszcze kilka kombinacji

w zainstalowały sie sterowniki no i wszystko powinno działać ale tak nie jest . Wchodzę do panelu sterowania tam biorę kontrolery gier i chce wy kalibrować w następnym oknie sprawdza sie czy działa jest w małym ekraniku plus i trzeba go przesunąć . jednak po poruszaniu kilka razy drążkami plus nie daje znaków ....

wychodzę ustawiam w manager urządzeń ustawiam ten port LPT jeszcze raz tam kilka krotnie . kilka kombinacji sprawdzam i nie działa . Dla upewnienia sie włączyłem najpierw Areo fly ustawiłem w grze też miliony rzeczy i miliony prób z ustawieniem i nadal nie działa . Włączyłem FMS ustawiłem joystick i coś mnie zadziwiło kanał pierwszy super drga od góry do dołu tylko pierwszy kanał .... reszta do połowy ruszam samolotem drążki nie działają ani jeden ... Rozlutowałem tą wtyczkę bo myślałem że coś jest nie tak przylutowane bo nie było to dość estetycznie przylutowane przylutowałem jeszcze raz identycznie jak tam . podłączam ni działa .... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku:

 

Tutaj masz rozrysowaną wtyczkę dla radia Optic 6. Tutaj jest prosty schemat pod LPT. (działa także z XP) --> być może kabel masz dobry a jedynie co źle robisz to źle konfigurujesz PPJOY`a.

1. W Biosie port LPT1 musi być ustawiony na ECP/EPP

2. Wejść -> Menedżer urządzeń -> Porty (COM/LPT) -> Port drukarki LPT1

3. W ustawienia portu zaznaczyć Użyj dowolnego przypisania do portu oraz włącz wykrywanie starszego sprzętu PLUG&PLAY

4. Zrestartować komputer

5. Zainstalować PPJOY

6. Uruchomić Konfigure Joystick kliknąć Add w polu interface type wybrać PPM radio control tx windows sam powinien zainstalować sterowniki.

7. Pozostaje kalibracja aparatury tak samo jak Joysticka.

 

Musisz pamiętać też że wszystkie ustawienia aparatury musisz mieć wyzerowane (center=0 EPA=100)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka jest prawidłowo polutowana dla nadajników Hitec. Zwarcie na 4 i 5 wyłącza moduł HF nadajnika. Dzięki temu radio z włożoną wtyczką nie nadaje. Zmniejsza się konsumpcja prądu i eliminowane jest ryzyko ewentualnego spalenia modułu z powodu złożonej anteny.

6 to masa, a 2 to sygnał z nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógłbym dostać instrukcje jak zimnic ten LPT :)

 

Nie bardzo ponieważ bios różnych płyt nie jest identyczny.

W moim przypadku jest to w zakładce Integrated Peripherals pozycja Parallel Port Mode

 

Teraz nie mam jak sprawdzić ale teraz zauważyłem że mam ustawione SPP i też działało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wogóle proponuję na początek, przy Twojej znajomości tematu, nie rzeźbić za bardzo z lutowaniem czegokolwiek przy elektronice, bo skończy się tak, że przekombinujesz i spalisz coś zanim wzniesiesz się w powietrze. Powstaną niepotrzebne szkody i dodatkowe koszty. Szczególnie nie grzeb przy nadajniku. Dostałeś jakiś kabel. Prawdopodobnie sprawny, skoro sprzedał Ci to modelarz, uzywający go wcześniej. Nie próbuj go udoskonalać. Przyczyna jest raczej w konfiguracji. Sprawdzanie fizycznie tego kabla to ostatni etap, jak wszystkie inne pomysły zawiodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.