Skocz do zawartości

RWD-5 Budowa


kamil1556

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

http://www.sgm.siedl...odele&Itemid=79

kolejna strona poświęcona budowie RWD 5 poczytaj, pooglądaj zdjęcia a z pewnością dostrzeżesz mocowanie skrzydła za pomocą gumek ... dodatkowo przeszukaj sam dział "Od czego zacząć??" w sumie w nim nawet znajduję się Twój temat (taka mała ciekawostka ;) ) tematów o budowie RWD 5 by skazoo jest od groma wystarczy użyć wyszukiwarki a jak nie to samemu poprzeglądać forum a zapewniam Cię że znajdziesz ... wystarczy tylko chcieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet dobrze, tylko ta wręga silnikowa trochę taka krzywo wycięta.Widzę, że z lewej strony odkleja ci się kadłub od wręgi, najlepiej wzmocnij wszystko jeszcze raz klejem. Mi tą wręge po prostu wyrwało jak włączyłem silnik -,-

A tu masz link do http://pfmrc.eu/index.php?/topic/8776-moj-pierwszy-model-czyli-rwd-5/ czyli pierwszy z podpiętych tematów w "Od czego zacząć"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie jest źle, ale proponowałbym od nowa wykonać maskę silnika, bo ta trochę się zdeformowała(nawet zaszaleć i zrobić otwieraną), oraz jak pisze Szymon podoklejać odchodzące listewki i przede wszystkim wręgę silnikową, bo to może być trochę niebezpieczne. Sam byłem świadkiem jak po dodaniu "gazu" wręga z silnikiem wyrwała się na wysokości oczu kolegi gdy ten trzymał model pionowo i przypadkiem zahaczył ręką drążek gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można też dać popychacze na zewnątrz. Estetyka tylko trochę na tym cierpi, ale Twój RWD i tak makietą nie jest ;)

Zastanawia mnie jaki będziesz miał silnik. Bo jak dzwonek Tower Pro, to go nie zamocujesz, gdyż w miejscu gdzie masz przykręcić silnik ty masz dziurę.

Trzeba troszkę poprawić tą maskę, bo razi okropnie, ale dopóki model będzie idealnie prosty, symetryczny, będzie miał takie same kąty i wyważenie jak w planach to będzie latał ;)

Kibicuję i trzymam kciuki za udany koniec budowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ciężkiego może być w usadowieniu popychaczy po wklejeniu górnej części kadłuba?

 

Będzie mu trudniej umieścić poychacze w kadłubie. Załóżmy, że będzie chciał umieścić końcówkę popychacza gdzieś na środku zakończenia kadłubu, a popychacz może mu wyjść w dolnej części kadłuba. No ale to tylko takie moje przypuszczenia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu cisnął bym całością w kąt i zaczął budowę od nowa tylko tym razem dobrze poczytaj różne wątki o budowie RWD dodatkowo przeczytaj i przeglądnij dwie strony o budowie RWD które się już przewinęły w Twoim temacie bo czytając Twój wątek to idzie stwierdzić że nie czytałeś o budowie a raczej przeglądałeś tylko zdjęcia. Wiesz że dzwoni w kościele tylko nie wiesz w którym. Zamknąłeś już kadłub i dopiero teraz chcesz puszczać bowdeny co raczej jest bezsensu, wiem bo sam ten model budowałem jako mój pierwszy model RC. Druga rzecz użyj ostrego nożyka bo po zdjęciach widać, że depron jest poszarpany. RWD lata się fajnie i przyjemnie to dobry model jako pierwszy więc więcej mobilizacji kolego a latanie swoim własnoręcznie wykonanym modele przyniesie Ci dużo satysfakcji :) Pozdrawiam i liczę na film z pierwszego lotu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.