Skocz do zawartości

PETYCJA dot ORTOGRAFII


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :!:

 

Jako, że coraz częściej dzieje się tak, że błędy ortograficzne i błędy w pisowni skreślają dla mnie niektóre tematy z listy potencjalnie interesujących, pragnąłbym wysunąć taką inicjatywę:

 

Dodać punkt do regulaminu, który zobowiązuje każdego użytkownika do przestrzegania choćby podstawowych zasad ortografii i polskiej pisowni pod groźbą zablokowania możliwości pisania postów.

 

W wielu wątkach tworzą się niepotrzebne dyskusje na temat błędów ortograficznych nowo zarejestrowanych osób.

 

A nie jest chyba problemem podczas pisania posta wkleić jego treść do Worda, który sprawdzi pisownię i poprawić byki! Z tego co wiem to niektóre nowsze wersje Firefoxa mają moduł sprawdzania pisowni. OpenOffice jest darmowy i też sprawdza ortografię.

 

Pragnąłbym aby w tym temacie nie prowadzić zbędnych dyskusji na temat wszelkiego rodzaju dysleksji i innych "pseudo-zboczeń".

 

Kto popiera niech się podpisze.

 

Pozdrawiam!

 

EDITED

 

Jako że jeden z kolegów słusznie zauważył, że na forum regulaminu nie ma, to zawsze można do formularza rejestracji dodać klauzulę, która będzie zobowiązywać do przestrzegania ortografii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie trzeba żadnego regulaminu... dla osób, choć trochę "normalnie myślących" oczywiste jest, że należy pisać tak, aby było OK i bez błędów. Naturalnie nienależy traktować osób, które naprawdę mają DYSLEKSJĘ inaczej to jest jakaś tam przypadłość, która nie wyklucza ze społeczeństwa i należy to zaakceptować!!!. Niestety na tym forum jest pewna liczba osób, które w najprostszy sposób swoje lenistwo czy coś podobnego zwalają na dysleksję lub "złych" nauczycieli itp. Mam nadzieje, że wystarczy pozostawić bez echa ich posty lub notorycznie pokazywać błędy, czyli tzw. presja otoczenia powinna im wystarczyć, aby się poprawili w pisowni! Jak napisał strejla_u istnieją odpowiednie programy takie jak word, openoffice lub przeglądarka Thunerbird, które sprawdzają pisownie !

 

 

EDIT: tak dla poprawy byka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów nie należy tolerować - to chyba oczywiste. W dzisiejszych czasach nawet dyslektyk nie ma podstaw obrony dla własnej osoby pisząc z błędami - na forum. (i o tym też trzeba pamiętać - bo albo wszyscy piszą jak przystaje albo nikt) Jak wcześniej wspomnieliście istnieją metody na pozbywanie się tych najbardziej rażących błędów. Nic nie stoi na przeszkodzie aby i dyslektyk posługiwał się tymi narzędziami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów nie należy tolerować - to chyba oczywiste. W dzisiejszych czasach nawet dyslektyk nie ma podstaw obrony dla własnej osoby pisząc z błędami - na forum.

 

Bez przesady nie tędy droga aby uzdrawiać na siłę tych prawdziwych dyslektyków ! Od tego są odpowiednie poradnie i lekarze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przysięga raczej sie na niewiele zda, bo po jakimś czasie zapomnisz ze coś takiego napisałeś.

 

jestem również ZA.

 

proponuje żeby każdy kto chce coś napisac, sprawdzał przed "wysłaniem" przynajmniej raz całą treśc, aby uniknąc niepotrzebnych uwag...

za nie przestrzeganie zasad panujących na forum można dostac przecież ostrzeżenie, w takim wypadku, jeśli ktoś notorycznie próbuje przewyższyc "regulamin" powinien zostac ukarany przez administrację.

 

i dobrze by było miec Firefoxa, lub inną przeglądarkę od Mozilli, żeby sprawdzac pisownię. na prawdę warto...

 

uprzedzam jeszcze innych użytkowników, że nie mogę napisac "C z kreską" gdyż mam coś nie tak z klawiaturą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady nie tędy droga aby uzdrawiać na siłę tych prawdziwych dyslektyków ! Od tego są odpowiednie poradnie i lekarze :D

 

A kto chce ich uzdrawiać? Wskazuje jedynie na to że iż już głupi firefox podkreśli każdy błędnie napisany wyraz. Wystarczy napisać go tak aby podkreślenie znikło :) Podstawowe rażące błędy załatwione. Z tym chyba sobie każdy mający tylko troszeczkę dobrej woli poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo masz racje i chodzi o tzw. "klawisze skrótu" w opcjach co niektórych kart graficznych. Aby problem znikł wystarczy właśnie wyłączyć tą opcje i już możemy pisać ć ź ń itp.

 

Sam mam Radeona i też ten problem. Niestety, wyłączenie klawiszy skrótu nic w mym przypadku nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Poprawa jest i to z pewnością. Tyle że to nie koniecznie dzięki temu tematowi. Nowe przeglądarki internetowe wyposaża się w słownik który sam podkreśla błędy. Więc jeżeli ktoś ma nowego FireFoxa czy Opere (nie wiem jak jest z IE) to po prostu każdy swój błąd zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.