Skocz do zawartości

PETYCJA dot ORTOGRAFII


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki panel, ludzie. Same sterowniki do karty zainstalować bez jakiegoś bzdurnego panelu ATi. Sam jeżdżę na Radku x1950xtx i mam tylko sterowniki. Panel mnie tylko drażnił nie mówiąc o tymn że zamulał kompa na starcie. Wracając do tematu jestem ZA. A że niektórzy zasłaniaja sie że "mają" dyslekcje to im po prostu nie wierzę. Imsię nie chce sprawdzać i myśleć przy pisaniu. Nawet sprawdzić czy napisali dobrze. Tacy w ogóle książek nie czytają bo inaczej choćby na pamięć wiedzieli jak się pisze "chrzonszcz" 8) :mrgreen: Tyle mojego z mojej strony;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

może jestem "starej daty", ale uważam, że poprawne pisanie jest ważne i świadczy także o poziomie piszącego. Niestety, rażą mnie bardzo podstawowe, naprawdę podstawowe błędy w postach. Mam dziecko z dysleksją - potwierdzoną specjalistycznymi badaniami. Ale on przynajmniej sprawdza pisownię podstawowymi narzędziami, zawartymi choćby w Firefoksie (cała rodzina używa Linuxa, więc Internet Explorera nie znamy).

Najwięcej błędów widzę u młodszych forumowiczów. Mój apel - zwracajcie uwagę na błędy, one świadczą o Was. To naprawdę nie jest wszystko jedno...

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czytanie książek zanika a to dzięki nim w dużej mierze można nauczyć się wzrokowej ortografii. I nie chodzi tu nawet o lektury bo przecież teraz jest tyle różnych książek, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Kiedy nie jestem pewien jak coś się pisze- piszę oba wyrazy jeden koło drugiego i wybieram ten moim zdaniem ładniej wyglądający :) Sprawdza się w 100%.

 

Dysleksją tłumaczy się każdy leń, któremu nie chce się uczyć i mówiąc brzydko- ma to w dupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku niestety jak na oczytanego , wypowiadasz się jak totalny ignorant.

Mam za sobą przeczytane przynajmniej 3 biblioteki niemal w 80 % każda i niestety, jak robiłem błędy , tak robię i mimo że jestem wzrokowcem , to pisanie w dwóch wersjach wyrazów nic mi nie daje .

Całe szczęście ,że są programy typu Firefox. :D

 

Dlatego pisanie na forum z bykami to faktycznie czyste lenistwo, w realu jest już różnie ... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady Tomku. Oczywiście, że są wyjątki ale przecież nie o nich tu mowa.

A tak na marginesie to wcale nie jestem oczytany :) Prócz lektur i paru innych książek to marnie mi to idzie :D Nie lubię czytać.

 

Mój sposób 2 wyrazów stosuję oczywiście pisząc na papierze bo firefox podkreśla je za mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytałem kilka swoich postów zanim zacząłem używać FiereFox-a to się przeraziłem.

Normalnie do zakrawatowania.

Całe szczęście ,że mało kto tak daleko zagląda na forum. 8)

To zrób sobie autolustrację zanim jakiś ortograficzny IPN zacznie Ci grzebać w życiorysie :devil: .

Jesteś chlubnym przykładem, że jak się chce to się da :jupi: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.