Skocz do zawartości

Mój nowy model...


Pawel_W

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wieczorową porą zrobiłem zbjęcia całości, niestety zapodziałem gdzieś tylne kółko podczas sprzątania przedświątecznego...]

 

2ddf47f792a2121e.jpg

226642a546a52d2a.jpg

 

Przepraszam za jakość zdjęć, ale mój aparat albo robi słabe zdjęcia przy słabym świetle bez lampy, albo takie na których nic nie widać z lampą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za jakość zdjęć, ale mój aparat albo robi słabe zdjęcia przy słabym świetle bez lampy, albo takie na których nic nie widać z lampą...

Nie są takie tragiczne, to kwestia ustawień balansu bieli, jaki to aparat ?, pytam ot tak z ciekawości.

O balansie jak masz ochotę możesz u mnie poczytać :

http://www.tbm.lasowice.net - klawisz FOTORADY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witamy Państwa po dłuższej przerwie :D

 

W końcu coś drgnęło, mam chwilę czasu więc trzeba dalej budować, bo nowe pomysły lęgną się w głowie :) Zająłem się napędami lotek, zacząłem od mocowania serw w skrzydłach. No i wpadłem na głupi pomysł, żeby były zamontowane w sposób umożliwoający bezproblemową wymianę bez niszczenia czegokolwiek. Po dłuższym porzemyśleniu, kilku olśnieniach i w drugim podejściu zupełnie od nowa, wyszło mi tak:

 

d6882a293f47cb7a.jpg

 

6222a48b20de04a2.jpg

 

A po zamontowaniu wszystkiego w skrzydle, wygląda tak:

 

 

5c111f5ec15386ec.jpg

 

eae3e4263fe17f12.jpg

 

4dd032ab17ac2c2b.jpg

 

Uprzedzając pytania - te kołeczki z wykałączek mocujące klapkę z przodu, będą wzmocnione, bo nie ufam im w takiej postaci jak są teraz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie wtrącić zdanie na temat statorów do silnika .Do większych silników używamy wirników od wiertarek .Najlepsze do tego są do tego celu zielone Celmy.Najłatwiej się je rozbiera (wirniki) i średnica odpowiada steramerowi .Resztę niestety trzeba zrobić samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... mam zieloną celmę ze zmieloną przekładnią :):)

 

Żeby nie offtopować - pokrywa silnika została wyszpachlowana, wyszlifowana, pociągnięta 2 warstwami Caponu, znów wyszlifowana i pomalowana lakierem, nazwijmy to, podkładowym, czyli białym DecoLack-iem. Jutro dalsza zabawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł w jaki sposób zamocowałeś podwozie ? jakiś szkic opis cokolwiek co może pomóc początkującemu w rozwiązaniu tego problemu . Buduje elektrycznego trenerka

kadłub mam balsowy a podwozie chcę zbudować z pręta węglowego 4mm i niewiem jak ten pręt przymocować do kadłuba :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sposób na mocowanie:

 

Zrobiłem wręgę z balsy o grubości równej średnicy goleni i wyażurowałem. Potem wyciąłem w dolnej części wręgi trójkątny fragment, UWAGA! nie wyrzucać wyciętego elementu! Sposób cięcia widać mniej - więcej na rysunku. Wogóle to przepraszam za jego jakość, ale mam nadzieję że pomoże :) Potem przykleiłem golenie, czyli pręt do wręgi - czerwone wypełnienie to klej, oczywiście goleń powinna się opierać o wręgę z góry, a z dołu być podparta wyciętym z wręgi elementem, narysowałem tak ale chodziło mi o to że tam jest wklejone a nie o ilość kleju :). Potem, jak już to wszystko wyschnie, okleiłem tak do górnej czerwonej linii sklejką 0,5mm obustronnie. Koła są zamocowane na ośkach z drutu stal. 2mm wygiętego pod odpowiednim kątem, i przyklejonego do węglowego pręta najpierw kropelką cyjanoakrylu, a później łączenie owinięte bawełnianą nicią i nasączone cyjanoakrylem. Jeśli coś jest niejasne, pisz.

 

628bdfc86e299f18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak akrobat się ma :?: poleciał :D

Jestem strasznie ciekaw jak się będzie spisywał w powietrzu a to z tego względu że mamy identyczne zespoły napędowe ( chyba że już kupiłeś li polki ?) ja zamierzam pędzić ten silnik na kanach 1050 8 sztuk .

 

Ps liczyłem ile wyjdzie inwestycja w zasilanie li polkami i wyszło mi z ładowarką , balancerem ze wszystkim ponad 270 zł - co jak na moje trochę za dużo :lol: Za taka cenę można kupić silnik spalinke 2,5 cm i do tego wszystkie akcesoria potrzebne do uruchomienia :D

rachunek jest prosty -niedługo dołącze do grona babrających się w rycynie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to więcej ganiam po uczelni i okolicach niż dłubię w balsie... Brak mi jeszcze owiewki kabiny, bowdenów (będą zamontowane po pokryciu kadłuba), pokrycia, muszę wykończyć skrzydła (krawędź natarcia, wzmocnienia końcówek) i zrobić "coś" do łączenia skrzydeł z kadłubem :) W sujmie pracy na 2-3 wieczory, ale jakoś się zebrac nie mogę...

 

A co do Li-Polków - brak mi jeszcze ok. 50 zł i będą :) 1350mAh, 11,1V. Zdecydowałem jakie, czekam tylko na finanse :)

 

EDIT: A co do rycyny - pomyśl, o ile tańsze w ekspoloatacji, prostsze w budowie i równie sympatyczne w lataniu są elektryki :) Mam w domu dwie spalinki, kupione przez tatę dawno temu, nówki sztuki, 3,5ccm Irvine i 6,5ccm ASP. Obydwa od ok. 10-15 lat leżą zakonserwowane i czekają. Ale chyba ich narazie nie odpalę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako że to niedopuszczalne, żeby ten temat był tak daleko ;) Wrzucam najnowsze fotki mojego - dalej nienazwanego - modeliku. AKtualnie ma wykończone skrzydła (natarcie, końcówki), porobione przejścia dla kabelków serw lotek, oraz = co najważniejsze - wystrugane kopyto pod oszklenie kabiny. Próbowałem dziś coś stworzyć, ale niestety mój zapas butelek okazał sie za mały. W kazdym razie wiem o co chodzi.

 

A oto najnowsze fotki:

 

df2266d4a985228c.jpg

 

 

04d99f914077a546.jpg

 

 

a78099708d2bf976.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.