Skocz do zawartości

Kto lata w zimie?


Urhel

Rekomendowane odpowiedzi

Łódź też lata zimą.

Takie szybkie kilka sekund w szaro-szarej scenerii.

 

Pokrywa śnieżna ok 10cm

Temperatura +1

Wiatr ok 22km/h w porywach do 40km/h (info z portali meteo) - po naszemu wiało tak mocno, że powrót z uciętą tasiemką pod wiatr był niemożliwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiało od gór halnym, śnieg niknie w oczach, robi się błotniście i mokro. Wiatr 5 km/godz. w porywach 20. Temperatura +1 - +3 stopnie C. Dziś testujemy pokrowce na aparaturę. W rączki ciepło i nie napada...

 

 

Pozdrawiam wszystkich bohaterów zimowych lotów

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a myśmy czekali do 12:20, nawet Betę udało nam się rozbić :D z nadmiaru latania.

 

Urhel.. to udowodniliście, prawdę podobną do Titanica. Nie zatapialnego można zatopić, podobnie z nierozbijalną pianką EPP;).

 

Tak se teraz patrze, na pogodę, a raczej wiatr.. zero dobrych wiadomości, ten weekend raczej odpadnie, no chyba, że się mylą..ale w duży wiatr już nie będę latał, a patrze, że na weekend 20km/h, w porywach do 40 :), czyli o 2 x za dużo hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..........ale w duży wiatr już nie będę latał, a patrze, że na weekend 20km/h, w porywach do 40 :), czyli o 2 x za dużo hehe.

 

Moj filmik przedstawia "JAK NIE NALEZY STARTOWAĆ W WIETRZE -A ZWRACAĆ UWAGE NA KRĘCĄCY WIATR" - rekawa brak :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes50, filmik wygląda jak byś był dilerem Peugota he he.Jak to dobrze , że jakiś traxxas się znalazł ;) .

Pozdr.

:) ..a po czym to poznać ze dilerem peugeota ? :)- ale nie nie jestem poprosu nie potrafiłem wyciąć reszty filmu a kamera była włączona , a traxxasik -owszem jeden z moich trzech i to nie byle jaki -tylko jedyny w swoim rodzaju :)- nie to zebym sie chwalił :):)hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się FunCub, mam pytanko, łatwo się nim lata??, póki co mam Cessne 182 o rozpiętości 980mm, i Easy Star I. Zaczołem od Cessny, aż dziw że przeżyła te pierwsze krety (model nie z pianki EPP, a styropianu hehe). Easy star gdy nie ma za dużego wiaterku to praktycznie jakby miał autopilota;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się FunCub, mam pytanko, łatwo się nim lata??, póki co mam Cessne 182 o rozpiętości 980mm, i Easy Star I. Zaczołem od Cessny, aż dziw że przeżyła te pierwsze krety (model nie z pianki EPP, a styropianu hehe). Easy star gdy nie ma za dużego wiaterku to praktycznie jakby miał autopilota;).

 

Czy łatwo się nim lata? FunCub nawet przy wiekszym wiaterku lata praktycznie sam, wystarczy mu nie przeszkadzac. Jak widac na nagraniu samolocik latał sobie 2,5 metra nad ziemią a ja w tym czasie bawiłem sie telemetrią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem jednak model drewniany trenerek pod silnik spalinowy 6,5-7,5cm3. Easy star z EPP owców wystarczy. Czekam na paczuszkę to zrobię fotki, no i trzeba będzie kompletować części. Silnik to kupię ASP S46 II, serwa jakieś standard, odbiornik z nadajnikiem i pakietem, będę przekładał z cessny ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg zniknął, ale dalej jest zimno. Aparatura w futerale, razem z rączkami, wtedy da się wytrzymać. Wiatr zmienny, kreci, raz ze wschodu, raz z południowego wschodu. Maleńki, lekki Shogo w wietrze podrygiwał i pląsał jak baletnica...

 

http://youtu.be/emskb9INxbA

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wykonałem kolejne dwa loty, tym razeem testowe z nową aparatura Turingy. Wrażenia bardzo pozytywne- jakoś wszystko działa bardziej precyzyjnie. Wiało mocno, ale stabilnie- udało się zawisnąć w miejscu przez jakieś 30 sekund, delikatnie korygując obroty, na dużym kącie natarcia, jak to robią jastrzębie. Niestety nie mam sprzętu do filmowania, ani pomocnika, który by to robił. Ale z górą 2 godziny nalotu w tym roku już mam. Może dzisiaj też się uda, jak wiatr ucichnie pod wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły lot, koniec nie najlepszy hehe. Szkoda że dziś taki wiatr, no u mnie tak wieje, że jak siedziałem w aucie na parkingu to bujało, a auto waży 1355kg. Makabra.

Adasiu, skonstruuj giganta w ciężarze auta, nie będzie bał się wiatru, a tak na marginesie, nie ma śniegu, zmieńmy nasze szalone loty zimowe, na loty w wietrze, to też jest wyzwanie - co Panowie Modelarze, Piloci na to? Wiosna i jesień, to niezły poligon...

Wyzywam Twardzieli! Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.