Skocz do zawartości

Multiplex - nowe modele 2013


ahaweto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

NIE Tucano, tylko Tucan.

Co ciekawe, byłem niedawno u jednego z dystrybutorów i te modele już są dostepne. PLUs dla Multiplexa. Pokazali nowości na targach a tydzień później można już nabyć model.

Tucan to pierwszy model MPXa z chowanym podwoziem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To się zgrzałem na niego,tylko szkoda że mnie nie stać,bo nie dosyć że model 500zł to jeszcze napęd 117zł no i regiel 100zł.Kosmos

 

A przydałoby się jeszcze jakieś chowane podwozie.

Nietstety wyposażenie Tucana nawet na ekonomicznym osprzęcie nie wyjdzie tanio. Tak to już jest - większy model z bajerami, to większe pieniądze na osprzęt.

 

Ja mam już 4 modele Multiplexa i według mnie są warte tych pieniędzy (co nie znaczy, że są tanie). Wszystko pasuje, jakość bdb i b. dobre właścicwości lotne. Choć przyznam, że czasem można coś poprawić - urok modelarstwa :)

 

Czasem można ttafić bdb promocje. Dostałem od Żony Acromastera za 368 zł.

 

Dla ciekawości polecam się zapoznać:

http://www.der-schwe...ane_bnf_1360_mm

i w Polsce

http://www.scorpio-p...id=21&kat_typ=0

Niedawno ten E-FLite u Austriaków był bez łądowarki i baterii za 119 euro. Od 90 wysyłają za free do PL.

 

P.S. w czerwcu MPX wypuści jeszcze jeden nowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to chyba tak całkowicie nie jest to konstrukcja Multiplexa. Poniżej zamieszczam zdjęcia okładki i artykułu zamieszczonego w FMT z lutego 2012roku.

 

91ebf44e0068cc3e.jpg

 

4c08a96d7b4e3230.jpg

 

4ff3546cd5c418f2.jpg

 

c81235d6c9872fdd.jpg

 

Jest to dokładnie ten sam model. Firma Novaflight chyba już nie istnieje (w ub.roku ten model był jeszcze w jej ofercie ), a MPX wyrzucił ostatnią literę z nazwy modelu poczynił drobne zmiany kosmetyczne i ma nową konstrukcję w swoim dorobku. Można przypuszczać że jest to konstrukcja udana i dlatego też MPX zdecydował się na taki krok.

W bliżej nieokreślonej przyszłości napewno na niego się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to chyba tak całkowicie nie jest to konstrukcja Multiplexa. Poniżej zamieszczam zdjęcia okładki i artykułu zamieszczonego w FMT z lutego 2012roku.

 

To ciekawe i troche smutne... Szkoda, że MPX się sam nie wysylił. FunMan, to też nic innego jak MiniMag po liftingu (chyba tylko naklejki i koła)

 

Zobaczymy co MPX zaprezentuje w czerwcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FunMan, to też nic innego jak MiniMag po liftingu (chyba tylko naklejki i koła)

Zmienili koła na większe, naklejki na inne, serwa sterów są teraz chowane w kadłubie. No i model jest przygotowany pod 3F, a nie jak MiniMag pod napęd szczotkowy. Przynajmniej tyle wynika ze zdjęć. Ale i tak to jest tylko model po liftingu, tak jak piszesz. W końcu to tylko zmiana paru detali, nie mających większego wpływu na własności lotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Stałem się posiadaczem tego modelu, kończe właśnie go składać i mam pytanie zupełnie z innej beczki. Macie jakieś sprawdzone sposoby na mocowanie serw w fabrycznych otworach w piance ? Wcześniej wklejałem je na CA, tutaj pokusiłem się na inne mniejsze gabarytowo serwa http://www.cyber-fly.pl/pl/p/Serwo-Turnigy-R5180MG-metal/3282 dorobiłem w otworach dodatkowe ścianki z balsy (zmniejszają otówór tak aby pasowało mniejsze serwo, ścianki przyklejone na CA) w ten sposób serwa siedzą w gniazdach sztywno i nie latają na boki. Czy dodatkowo je jakoś przyklejać ? Chodzi mi o to, żeby w razie awari mógł je łatwo zdemontować nie niszcząc pianki.

 

Z góry dzięki za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twin Starze zrobiłem tak.

 

da744b11d7d41694.jpg

 

Wkleiłem dwa kawałki EPP, grubością dobrane tak aby serwa ciasno weszły w gniazdo. Model wykonał już kilkanaście lotów i serwa nadal mocno siedzą. Uważam że balsa się nie nadaje, dlatego że nie sprężynuje. Ale jeżeli serwa sztywno siedzą w gniazdach no to chyba wszystko w porządku.

 

PS. Napisz coś więcej o modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Koszkin,

 

rozwiązanie Ahaweto jest OK. Też tak robię jak jest potrzeba. Serwa zawsze oklejam jedną warstwą taśmy typu Scotch. CA klei się do taśmy a nie do obudowy serwa.

Jeszcze niegdy nie miałem awarii serwa (od 5 lat) ale używam droższych wersji Hiteca na metalowych trybach (patrz mój podpis - to działa!)

 

P.S. opisz może trochę jakie wrażenia z lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie wystarczy włożyć je na wcisk... no nic także chyba daruje sobie ich wklejanie. Szkoda, że się pospieszyłem i zrobiłem podkładki z balsy. Mimo to serwa wchodzą teraz bardzo ciasno, także nie powinno być chyba z nimi problemu. Oczywiście po oblocie skrobnę coś na temat tego modelu. Przy składaniu model wydaje się być spasowany itp jak to bywa w Multiplexie.

 

 

Jutro postaram się wkleić jakieś fotki z wersji surowej modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie wystarczy włożyć je na wcisk... no nic także chyba daruje sobie ich wklejanie.

 

Kropelka kleju nie zaszkodzi, a masz większą peność, że nic się nie przesunie. To już spory i szybki model i sily działające na powierzchnie nośne i sterowe też są większe.

 

Będzie chowane podwozie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.