Skocz do zawartości

Pioneer 1400 co dokupić na start ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów.

 

Planuję zakup pierwszego samolotu RC do nauki latania. Po analizie forum plan jest taki:

1. Aparatura Turnigy 9x z wyposarzeniem (aku, ładowarka)

2. Model Pioneer 1400 ARTF + co tam jest niezbędnę do latania, akumulator.....

 

Plan prosty. Trochę już latałem na symulatorze, idzie coraz lepiej. Wykorzystuję do tego starą aparaturę 4 kanałową od śmigłowca. Gdy zakup dojdzie już do skutku, a warunki będą sprzyjające można będzie zacząć latać samolotem w realu.

Mam świadomość, że bez kretów i wpadek się nie obejdzie. Moje pytanie, co dokupić do modelu, żeby potem nie stać w polu i nie beczeć.

Gdzieś w czeluściach wiedzy tego forum mignęlo mi, że na dzień dobry przerabiane jest mocowanie skrzydeł... inna rurka. Gdzieś wyczytałem, że pekają snapy w tym modelu i żeby od razy kupić na zapas. Możę coś jeszcze jest, co będzie potrzebne, jakieś kleje materiały potrzebne do napraw. Chciałbym mieć to wszystko już kupione, zebrane, żeby nie marnować czasu tylko latać. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dużo latasz na symulatorze i wybierzesz odpowiednią pogodę na oblot to nie masz się co martwić.

Modelu raczej nie skasujesz. Warto jednak kilka rzeczy z zestawu zmienić od razu.

Tak jak wszędzie piszą - śmigło. 6x3, 6x4, 6x5 najlepiej APC. Do wyboru do koloru. Do nauki to pierwsze będzie super.

 

Tak jak piszesz, snapy i co ważne dźwignie powierzchni sterowych. Mi fabryczna została tylko na kierunku. Reszta pękła jak były większe mrozy.

 

Bagnet skrzydeł fabrycznie powinieneś mieć węglowy, rurkę - raczej nie złamiesz.

Z doświadczenia mogę doradzić ze jedno, co warto z nią zrobić to wypełnić końce doszlifowaną na walec balsą albo styrodurem.

Może się tam rozwarstwić przy wkładaniu lub wyjmowaniu ze skrzydła i pękać dalej wzdłużnie w czasie lotu. Później złamanie takiej pękniętej rurki to nie problem.

 

Mocowanie skrzydeł to inna bajka. Tego fabrycznie po prostu nie ma i każą wklejać na stałe.

Tu wedle uznania zrobisz sobie na gumkę, na rzepa albo magnesy.

 

Oczywiście taśma na oblot i klej CA w razie gdyby trzeba było zakryć małe pęknięcie i latać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem ofertę sklepu i widzę, że śmigła mają, do wyboru do koloru. Składane, stałe. Snapy jakieś też są. Myslę, że przy zamawianiu poproszę obsługę sklepu, żeby dorzucili te właściwe.

Zastanawia mnie wzmacnianie skrzydeł... wymiana tej rurki na pręt jak gdzieś sugerują. Latając na symulatorze doszedłem do wprawy i wiem jak złożyć skrzydła w modelu ;-) Latam na Aero Fly Pro Deluxe. Zassałem gdzieś z sieci model Easy Star (najbardziej zbliżony do Pioneer`a) Gdy pikuję z dużą prędkością i pociągnę ster wysokości ostro w górę skrzydła składają się prawie na bank. Nie wiem na ile realistycznie jest oddany ten efekt w symulatorze. W realu chciałbym tego uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim jest oryginalna rurka i przy pikowaniu na silniku przez dłuższą chwilę i przejściu do lotu poziomego metodą gwałtowną skrzydła wyginają się w rozciągnięte "U" i nic więcej. To przy pakiecie 2200 i z kamerą więc model dość mocno obciążony.

Ale jeśli chcesz pancernie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurka potrafi się niestety złamać. Jest bardzo cienka, a dość szeroka. Warto ją potraktować raczej jako kieszeń na bagnet, przeciąż na pół i wkleić w skrzydła, a wsadzić do środka spasowany pręt węglowy. o ile pamiętam, to 5 albo 6mm, który wytrzyma raczej wszystko. co model potrafi zrobić. Choć w ekstremalnych przypadkach, skrzydła potrafią wówczas rozerwać całe gniazdo mocowania skrzydeł. Ale to tylko przy mega ekstremistycznych akrobacjach z przeciążeniami rzędu 30G czy więcej.

 

Śmigło bym do nauki nie zmieniał. Jest wystarczające do spokojnego latania. Warto zmienić natomiast markę śmigła na wspomnianą APC do napędów bezpośrednich. Oryginał nie jest najwyższej jakości, łatwo łapie wibracje. Piasty śmigła też bywają wykonane tragicznie i niecentrycznie, co skutkuje biciem śmigła. Dlatego warto ją też wymienić na coś porządniejszego.

Jak opanujesz model, to wtedy warto zmienić śmigło dla poprawy osiągów.

 

Warto też przykleić taśmą klejącą (bezbarwną) zawiasy lotek i sterów. Są z pianki i lubią pękać. A z taśmą nie ma problemu. bo nawet jak pęknie pianka, to taśma zadziała jak zawias i utrzyma ster na miejscu. Jeżeli stwierdzisz pęknięcia zawiasów, to wtedy stery się odcina i wkleja normalne, sztywne zawiasy do modeli.

Dźwignie może nie są super mocne, ale jakiś czas wytrzymają. Warto je tylko przykleić dodatkowo żywicą epoksydową. Oryginalne klejenie jest mizerne. A jak się popsują, wtedy zmieniamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za sugestie. Przy zamawianiu podam listę dodatkowych elementów i materiałów. Mam nadzieję, że w ABC-RC dobrze mi dobiorą wszystko jak trzeba.

Nie znam póki co tego Pionerka i dopóki nie wpadnie mi w łapki nie wiem co i jak wygląda. Na zdjęciach wszystko jest ładne ;-)

Model i składniki będę kupował w jednym sklepie, aparatury tam nie mają więc niestesty będę musiał poszukać w innym miejscu.

Jeśli chodzi o skrzydła i ekstremalne przeciążenia to nie planuję ewolucji 3D na tym modelu, ma służyć do nauki, ale zawsze może się zdarzyć sytuacja ekstremalna. Dopiero zaczynam przygodę z samolotami i może dojść do nieplanowanego pikowania i potrzeby gwałtownego wyjścia z tej figury.

 

Mam jeszcze pytanie. Widzę, że sklepie pojawiła się aparatura FlySky. Czy to dokładnie to samo co Turnigy? Muszę się jeszcze dowiedzieć jakie oprogramowanie jest wgrane. Z tego co wyczytałem wersja V1 miała jakieś błędy i aparatury Turnigy 9x są obecnie sprzedawane z V2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie. Widzę, że sklepie pojawiła się aparatura FlySky. Czy to dokładnie to samo co Turnigy? Muszę się jeszcze dowiedzieć jakie oprogramowanie jest wgrane. Z tego co wyczytałem wersja V1 miała jakieś błędy i aparatury Turnigy 9x są obecnie sprzedawane z V2.

Tak to to samo i jest to wersja V2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc. Wysłałem w piątek maila z listą potrzebnych rzeczy do ABC-RC z prośbą o skompletowanie części i ofertę. Do tej pory nie odpisali, chyba im nie zależy. Trzeba będzie poszukać w innych sklepach.

Szkoda, bo sprzęt pewnie już by dziś był. Pogoda w ostatnich dniach jest super do latania. Byłem dziś na uszkodzeniu, wlazłem na 30m i zero wiatru, bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem...

Wysłałeś listę rzeczy i czekałeś, aż przygotują ofertę???

 

Wejdź na stronę sklepu zamów co trzeba, zapłać, czekaj, aż przyjdzie i się ciesz. Jeśli masz problem z doborem wyposażenia to mogłeś albo napisać na forum albo wkładać przedmiotu do koszyka z słuchawka w ręku, mi w abc rc zawsze doradzili.

 

Nie odbierz tego jako ataku.

Pozdrawiam

 

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odbieram. Wg mnie obsługa sklepu mogłaby się odrobinę wysilić i doradzić w zakupach. Ja nie muszę się na wszystkim znać, oni powinni. Za to biorą pieniądze. To chyba zdrowe podejście do zakupów, tym bardziej, że zakupy były na niemałą kwotę, więc łaski jakiejś nie robili.

No nic sprzęt już kupiony, wczoraj zjechało wszystko do domu. Czytam instrukcje.... trochę tego jest i składam całość do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów.

 

Planuję zakup pierwszego samolotu RC do nauki latania. Po analizie forum plan jest taki:

1. Aparatura Turnigy 9x z wyposarzeniem (aku, ładowarka)

2. Model Pioneer 1400 ARTF + co tam jest niezbędnę do latania, akumulator.....

 

Plan prosty. Trochę już latałem na symulatorze, idzie coraz lepiej. Wykorzystuję do tego starą aparaturę 4 kanałową od śmigłowca. Gdy zakup dojdzie już do skutku, a warunki będą sprzyjające można będzie zacząć latać samolotem w realu.

Mam świadomość, że bez kretów i wpadek się nie obejdzie. Moje pytanie, co dokupić do modelu, żeby potem nie stać w polu i nie beczeć.

Gdzieś w czeluściach wiedzy tego forum mignęlo mi, że na dzień dobry przerabiane jest mocowanie skrzydeł... inna rurka. Gdzieś wyczytałem, że pekają snapy w tym modelu i żeby od razy kupić na zapas. Możę coś jeszcze jest, co będzie potrzebne, jakieś kleje materiały potrzebne do napraw. Chciałbym mieć to wszystko już kupione, zebrane, żeby nie marnować czasu tylko latać. Z góry dziękuję za pomoc.

 

Proponuje dokupić pręt weglowy zamiast rurki do mocowania skrzydełek bo przy solidniejszym ladowaniu może sie pokruszyć na połowie długości, zamienic popychacze lotek na solidniejsze bo oryginalne są bardzo słabe (pęka część plastykowa szczegulnie przy mrozie ), powiększyć ster kierunku ( model lepiej reaguje na wychlenia) poza tym model jest OK i można nim polatać spokojnie lub agresywnie (zależy od silnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamoty co prawda już przyszły w zeszły piątek, ale będę jeszcze musiał domawiać. Zamówiłem rurkę 6x4, przysłali 8x6. Śmigło też nie takie jak chciałem. Po za tym wertując lekturę forum doczytałem że lepszy od CA (taki kupiłem)do klejenia będzie UHU POOR. No i w końcu miałem na zywo model w ręce, więc mogłem organoleptycznie zobaczyć co, gdzie i jak. Zamówiłem dodatkowe dźwignie, snapy, chyba bedą dobre, ale poprzymierzam w ten weekend i nowe zamówienie, a wtedy montaż, regulacja i pierwsze loty.

Na razie pościągałem instrukcje do aparatury, ładowarki... poczytałem. Aku podładowane. Pospinałem wszystko na stole i ładnie działa. Silnik kreci, serwa działają jak trzeba.

Zanim zacznę sklejać zrobię dokładne fotki co ważniejszych elementów modelu i wrzucę na forum. Z tego co widzę sporo osób pyta się o ten model jako początkowy, padają pytania co dokupić, więc żeby nie dublować tematów, może admin zrobi coś przyklejonego w stylu. "Na początek PIONEER1400, lista zakupów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.