Skocz do zawartości

Air

Rekomendowane odpowiedzi

.... wstyd się przyznać co ?

 

;)

 

Dobra koniec głupot.

 

Radio z pewnością nie jest złe ;)

A nawet jest dobre. Czy bardzo dobre to nie wiem. Jak będzie miało fajna cene to będzie mieszać na rynku. Choć ... nie lubie ekranów dotykowych. W domu to i owszem, na lotnisku juz nie specjalnie.

Cularisa miałem ;) No i ze trzy miesiące chyba nim latałem. Potem sie znudził.

 

Bananki chjyba dalej ma w odbiornikach. Na zdjęciach na stronie nic sie nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Jurek - w tych 12-bitowych serwach jest dalej potencjometr ?

Stosując np: JR-168 DS, JR-368 DS, Futabę 3150, nie widzę żadnej (!) różnicy w pracy, dokładności, centrowaniu przy zastosowaniu rozdzielczości 512 i 2048 !! Bo i nie może jej być z uwagi na potencjometr ! Czujniki magnetyczne jeszcze raczkują. Aha - mówimy o serwach nieobciążonych. Z obciążonymi jest znacznie gorzej...

Natomiast na oscyloskopie - tak, tam można te 4k zauważyć. 1k, 2k, 4k - przedszkolne wyliczanki !

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. takie są: http://www.hitecrcd....hs-m7990th.html

 

Jurku! Również według mnie w rzeczywistości różnica może być żadna. Czy naprawde tak małym drążkiem jesteśmy w stanie ustawić 512 rożnych położeń? Nie mówiąc o 2 czy 4 tysiącach. I czy to rozdzielczość całego toru w nadajniku (palec, drążek, potencjometr, elektronika) czy tylko elektroniki ;) Może jeśli zrobimy bardzo duże expo to w pewnym zakresie może cos uda się da zauważyć, ale tez nie jestem tego pewien. I tego czy tak duże expo ma sens.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

O.K. ! Te serwa też znam (widziałem) ale widziałem też 12 bitowe z potencjometrem....

Ale nawet czujnik magnetyczny nie pomoże uzyskać rozdzielczości 1k na serwie. Twoje oczywistości pomijam w rozważaniu a wiadomo, że po ich uwzględnieniu tylko na super sprzęcie da się odwzorować 100 powtarzalnych pozycji serwa a na końcu, czyli sterze - jeszcze mniej.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

można do niej stosować tańsze odbiorniki jesli ktoś chce : http://www.hobbyking...4Ghz_Hitec.html

 

tylko po co ? no chyba że ktoś ma jeden nadajnik i che coś tańszego do jakiegoś deproniaka ... bo raczej do jakiejś pożądnej maszyny za kika tysięcy nie wsadzi takiego odbiornika za 22$ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Można używać i optim. Maximy mogą być ponoć używane tylko z serwami cyfrowymi ale potwierdzę jak przeczytam instrukcję. Może pokuszę się o tłumaczenie.

Pozdrawiam

Piotr

 

 

P.S. Już sprawdziłem. Maxima działa tylko z serwami cyfrowymi. Nie współpracuje z Aurorą 9. Maxima jest jednokierunkowa a więc chyba nie nadaje się do telemetrii?!!

czytam dalej, może się wyjaśni. Doczytałem nie nadaje się.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jakiś zły sen. Kasę już prawie uzbierałem a tu jakieś "tylko serwa cyfrowe". I co mam wydac kolejne 220 złociszy na dodatkowy odbiornik by używać zwykłych serw???? Pietka, może źle przetłumaczyłeś? Sprawdź proszę jeszcze raz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę sprawdzać.

 

The Maxima series is designed for use with the Aurora 9X. The older Aurora 9 transmitter cannot be used with the

Maxima series receiver. USE ONLY Digital SERVOS with the Maxima receivers. Analog servos cannot be used with the

Caution Maxima series receivers.

 

Przetłumaczyłem prawidłowo. A jeśli chodzi o zakup to jeżeli nie masz jakichś super sportowych potrzeb to kup zwykłą aurorę i będziesz miał po kłopocie. Naprawdę, wiele się nie różnią. Mam to wiem. Poza widoczną różnicą w rozdzielczości ekranu i kilkoma nowymi bajerami i funkcjami różnice nie są jakoś drastycznie zmieniające użytkowanie na plus. Miałem kupować 9X ale po przeczytaniu instrukcji zrezygnowałem. Myślę, że 9x nie będzie takim sukcesem sprzedażowym jak poprzedniczka, choć cena jest przystępna.

Piotr

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.