Skocz do zawartości

Mig 29 EDF od Sebart


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kończę składać (co prawda trwa już to trochę, bynajmniej nie ze względu na stopień trudności, tylko brak czasu).

Ale do wiosny się wyrobię :)

Z informacji z zagramanicznych forów i z filmów model wydaje się jak najbardziej godny polecenia.

Co do samego składania, instrukcja dość przejrzysta, części poszczególne płatowca jak klocki lego, instrukcja programowania aparatury dość dokładnie opisana, ale do tego jeszcze nie dotarłem.

Pozdrawiam

Viper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wersja z żyrkiem.

Start z rączki - i to sam sobie rzucam - :D Trochę to niewygodne, ale trzeba potrenować i da się radę - przy trzymaniu do wyrzutu nalezy model uchwycić za jeden z tuneli dolotowych, gaz i model w górę.

Przyznam, że model jest piekielnie szybki i dość specyficzny w pilotażu - to chyba przez ten system żyroskopu zastosowany w nim przez producenta. No i to co rzuciło mnie się w oczy i trochę dało we znaki w sprowadzaniu go na ziemię - model jest dobrze wyważony i z użyciem EDF-ów leci poziomo, natomiast jak tylko zamknie się gaz i jeszcze jest się pod wiatr, model zwalnia, ale doś mocno zadziera dziób do góry.

Ale wydedukowałem, że to wynik takiego wariantu usterzenia.

 

Przemyśl, czy nie korzystniej byłoby zrobić małego przedłużacza tak jak na fotce:

 

dscf52031600x1200.jpg

 

I na nim dopiero wlutować właściwy wtyk - przy okazji mniej roboty - ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z filmów wynikało że harierka robi cudnie i stanie na dyszach też (bo przecież to nie zawis na śmigle z oczywistych względów :)).

Ja mam wersję bez żyrka, zobaczymy jak się sprawuje.

A co do wyrzutu zastanawiam sie nad sposobem jaki wykorzystuję w Stingerze, który przecież nie ma nadmiaru ciagu, trzymam za grzbiet i zdecydowanym acz nie za silnym ruchem wyrzucam.

Mig teoretycznie ma większy ciag niż masę, trzymanie za grzbiet powinno wyjść, jakoś rzucanie lewą ręką od spodu, bo prawą wolę mieć na lotkach/wysokości nie za bardzo mi wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymanie za grzbiet powinno wyjść

- no to zapewniam Ciebie, że taki uchwyt nie jest możliwy - zbyt obłe kształty kadłuba.

 

No i to co rzuciło mnie się w oczy i trochę dało we znaki w sprowadzaniu go na ziemię - model jest dobrze wyważony i z użyciem EDF-ów leci poziomo, natomiast jak tylko zamknie się gaz i jeszcze jest się pod wiatr, model zwalnia, ale doś mocno zadziera dziób do góry.

Tym bardziej nie dawało mi to spokoju, że nawet przesunięcie pakietu do przodu o 4-5 cm nie przyniosło zmiany w zachowaniu modelu przy ograniczeniu prędkości.

Myślę, że wiem gdzie tkwi powód takiego zachowania się modelu przy wyłączeniu-zredukowaniu napędu.

Instrukcja nakazuje takie ustawienie w neutrum lotek:

 

mig1.jpg

 

mig2s.jpg

 

Lotki są zespolone na stałe ze swego rodzaju klapami i to one mają być w powierzchni płata skrzydłowego, natomiast lotki w takim układzie są uniesione w górę w neutrum. I myślę, że takie ich ustawienie skutkuje zadzieraniem nosa przy ograniczeniu prędkości. Zmniejszyłem o połowę wychylenie lotek - tym samym klapy będą trochę niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotki i instruktaż. Co do klap/lotek to szczerze mówiąc zrozumiałem że klapy mają być w dole a lotki na poziomie skrzydła - w neutrum, ale jeszcze się zagłebię w instrukcję, a co do przedłużacza to też o tym myślałem, ale niestety nie mam takich wtyków jak w bateriach i będę musiał przelutowywać na DEANy (takich używam standardowo we wszystkich modelach), zobaczę więc czy sięgną do kabli, jeśli tak to nie będę kombinował, zwłaszcza że jak zrozumiałem pośrednio z Twoich postów model wyważony jest dobrze, rozumiem że przy umieszczeniu zalecanej baterii w przewidzianej dla niej wnęce.

A co do obłości kształtu, już robiłem przymiarki aby złapać go z przodu, jakoś wychodzi :)

Wszystko zależy tylko od tego czy przy takim dość ostrym kącie model rzeczywiście pójdzie w górę.

Ale jeśli na sucho sie nie uda, to zrobię tak jak opisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrozumiałem że klapy mają być w dole a lotki na poziomie skrzydła - w neutrum, ale jeszcze się zagłebię w instrukcję,

te fotki, które zamieściłem powyżej są oryginalnymi z manuala do modelu - więc chyba powinny przedstawiać prawidłowe ich ustawienie ;) .

 

Wszystko zależy tylko od tego czy przy takim dość ostrym kącie model rzeczywiście pójdzie w górę.

- trochę szkoda pakietów, aby od razu na starcie dawać tak mocno w gaz. Robiłeś już próby zespołów napędowych EDF? Kiedy ja je wykonałem to lekko zaniepokoiłem się, kiedy na maksa rozkręciłem EDF-y na czas 12-15 sekund, a tu kabelki prądowe ciepłe, no i pakiecik również ze trzydzieści parę stopni już miał.

 

Dlatego też mój egzeplarz został wyposażony przeze mnie w telemetrię, która monitoruje zarówno napięcie w pakiecie, jak i jego temperaturę.

A tak odnośnie EDF-ów. Zwróć uwagę i koniecznie przeprowadź ich testy wstępne. Napędy są przeciwbieżne, a o dziwo posiadają taką samą piastę do wiatraków, czyli z prawym gwintem. Podczas prób jeden z wiatraków nie był właściwie skręcony i po prostu rozkręcił się na części pierwsze. Sprzedawca na moje zgłoszenie o tym fakcie kontaktował się z Sbastiano Silvestrim, który zapewnił, że takie piasty są właśnie w zestawie i jedna z nich była niewłaściwie skręcona - wszystkie te potyczki opisałem i udokumentowałem fotograficznie w wątku na rcradom.pl

 

Trzymam kciuki za Twój projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przeciwbieżności wiatraków wiedziałem, ale o tej piaście to ciekawe co piszesz, dzięki, zwrócę na to uwagę.

Co do manuala to masz jakąś inną wersję, ja mam fotki czarnobiałe i inne zdjęcia.

Teraz pędzę na łaczkę polatać innymi modelami, ale później sie zabiorę za lutowanie i podłączanie.

Co do przeciażania pakietów, w stingerze zawsze startuję tak gdzieś na 80-90%, po kazdym locie i bateria i regulator sa ciepłe, ale jakoś wszystko działa, a mam mniej wydajne prądowo baterie niz te które zakupiłem dla miga.

Gdybym miał jakieś wątpliwości z podłączeniem i programowaniem będę Cię niepokoił :)

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.