Skocz do zawartości

8 PODHALAŃSKI RC AIR SHOW


grzes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Już po 8 PODHALAŃSKIM RC AIR SHOW .

53 pilotów , ok 70 modeli ,i latanie kto ile chciał.120 porcji góralskiego jadła wydane o 20 00 i jeszcze loty nocne no i ta pogoda 30 sobota i 30 niedziela UPAŁ.

Czy modelarstwo makietowe istnieje w POLSCE ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????.

Chyba nie oprócz oprócz kilku modelarzy którzy pojawili się w Nowym Targu.

Wielkie podziękowania dla tych którzy nie zwracająć uwagi na upał pojawili się na pikniku i wieli w nim udział.

Dużo pucharów wyróżnień i FREE STYLE - super pokaz

I DARIUSZ SOBASZEK

II DARIUSZ CZEKAJ

III TOMASZ SOBOTKA

Jakie wrażenia niech się pochwalą Ci co byli.

Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy modelarstwo makietowe istnieje w POLSCE ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????.

Chyba nie oprócz oprócz kilku modelarzy którzy pojawili się w Nowym Targu.

Istnieje istnieje ale Podhalański AIR SHOW ma wśród makieciarzy opinię zlotu pilotów F3M i stąd tak mała frekwencja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje istnieje ale Podhalański AIR SHOW ma wśród makieciarzy opinię zlotu pilotów F3M i stąd tak mała frekwencja.

 

Witam .

jaki zlot pilotów F3M żaden z nich nie lata zawodniczo a Ci co lataja to ich w niema .

Jedna godzina Freestyle w niedzielę to jest wszystko dla publicznosci ,a naprawdę wygląda to super.

Od samego początku nie było makiet na naszym pikniku ,proszę sobie przeglądnąć zdęcia z lat ubiegłych.

Dużo latają akrobaty ale kto na latac jak makieciarze siedzą w domu i boją sie pokazać na zlotach ,strach latania przed publicznością ,bo jak się jedzie na zawody to są tylko sami swoi.

Takie są realia MAKIET MADE IN POLAND.

Przygotowujemy puchary i wyróznienia I i II WŚ Polskie kontrukcje a t wielkie D. i trzeba zmieniać tabliczki.

Dlaczego nie można zrobić SHOW z 4 makietami w powietrz albo i więcej .

Raz było 7 PIPER CAP i wszystkie polecialy razem .

To właśnie się ludziom podoba .

Zrobiliśmy holowanie szybowców 4+4 otrzymali wielkie brawa.

Na palcach można policzyć ilu pilotów z makietami było w Nowym Targu.

Proszę nie przesadzać

Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proszę nie przesadzać

Grześ

Ja nie przesadzam tylko piszę jak jest a jest tak że P.A.S. ma łatkę pikniku gdzie głównie samoloty latają jak helikoptery czyli wiszą na śmigle. Co do makiet i pokazów to nie należy się dziwić że nie są one tak powszechne jak Jaki, Extry, Pitsy itp. Wykonanie modelu to masa pracy wiec nie każdy ma chęć siedzieć w modelarni i dłubać. Kolejne sito to pilotaż. Większość "mistrzów" efektownie mielących akrobatami tuż nad ziemię zapewne miała by duże trudności z posadzeniem na pasie makiety która przy tej samej rozpiętości często waży od 1/3 do 1/2 więcej i nie mam silnika o ciągu równym wadze modelu. Na moim lotnisku co za pewne jest odbiciem dla skali całego kraju makiety lub raczej półmakiety stanowią 5-10% modeli reszta to wszelkiej maści akrobaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przesadzam tylko piszę jak jest a jest tak że P.A.S. ma łatkę pikniku gdzie głównie samoloty latają jak helikoptery czyli wiszą na śmigle. Co do makiet i pokazów to nie należy się dziwić że nie są one tak powszechne jak Jaki, Extry, Pitsy itp. Wykonanie modelu to masa pracy wiec nie każdy ma chęć siedzieć w modelarni i dłubać. Kolejne sito to pilotaż. Większość "mistrzów" efektownie mielących akrobatami tuż nad ziemię zapewne miała by duże trudności z posadzeniem na pasie makiety która przy tej samej rozpiętości często waży od 1/3 do 1/2 więcej i nie mam silnika o ciągu równym wadze modelu. Na moim lotnisku co za pewne jest odbiciem dla skali całego kraju makiety lub raczej półmakiety stanowią 5-10% modeli reszta to wszelkiej maści akrobaty.

 

Kolego drogi. Nie tłumacz się i nie zwalaj winy na pilotów akrobacyjnych bo piknik ten ma w nazwie AIR SHOW. Mam przedłożyć to na język Polski?

Więc widowisko powietrzne każdy z pilotów robi sobie sam na tyle na ile potrafi. F3M'owcy wiszą na śmigle i łapią modele za ogon bo to najbardziej rajcuje widzów, z kolei szybownicy starają się zrobić w powietrzu jak największy tłok (to też się ludziom podoba), a helikopciarze prezentują pokaz ekstremalnej akrobacji 3D. Szacunek tutaj dla rodzynków makieciarzy, którzy również znaleźli sposób na to by się w efektowny sposób zaprezentować przed publicznością. Czy to imitują zrzut bomby wodnej, czy to skoczka, robią wolne realistyczne przeloty będące gratką dla fotografów lub niskie kosiaki na pełnej prędkości.

Trzeba mieć odrobinę kreatywności i odwagi. Czyli to czego większości niestety brakuje i zasłaniają się właśnie takimi wymówkami- jedni mówią, że to impreza nie dla szybowników (a w tym roku w powietrzu byliśmy ponad 3 godziny- z czego sam Biniu wylatał jednorazowo ponad 40 minut swoją Czaplą), a drudzy, że to folwark dla pilotów F3M. Oczywiście, że akrobacji jest najwięcej ale tylko dlatego, że trzeba się prosić o to aby ktoś z wyjątkowym modelem dał pokaz.

 

edit: A co do tego, że piloci latający wielkimi akrobatami nie poradzili by sobie z makietami to jesteś w olbrzymim błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego drogi. Nie tłumacz się i nie zwalaj winy na pilotów akrobacyjnych bo piknik ten ma w nazwie AIR SHOW. Mam przedłożyć to na język Polski?

Więc widowisko powietrzne każdy z pilotów robi sobie sam na tyle na ile potrafi. F3M'owcy wiszą na śmigle i łapią modele za ogon bo to najbardziej rajcuje widzów, z kolei szybownicy starają się zrobić w powietrzu jak największy tłok (to też się ludziom podoba), a helikopciarze prezentują pokaz ekstremalnej akrobacji 3D. Szacunek tutaj dla rodzynków makieciarzy, którzy również znaleźli sposób na to by się w efektowny sposób zaprezentować przed publicznością. Czy to imitują zrzut bomby wodnej, czy to skoczka, robią wolne realistyczne przeloty będące gratką dla fotografów lub niskie kosiaki na pełnej prędkości.

Trzeba mieć odrobinę kreatywności i odwagi. Czyli to czego większości niestety brakuje i zasłaniają się właśnie takimi wymówkami- jedni mówią, że to impreza nie dla szybowników (a w tym roku w powietrzu byliśmy ponad 3 godziny- z czego sam Biniu wylatał jednorazowo ponad 40 minut swoją Czaplą), a drudzy, że to folwark dla pilotów F3M. Oczywiście, że akrobacji jest najwięcej ale tylko dlatego, że trzeba się prosić o to aby ktoś z wyjątkowym modelem dał pokaz.

 

edit: A co do tego, że piloci latający wielkimi akrobatami nie poradzili by sobie z makietami to jesteś w olbrzymim błędzie.

No cóż skoro uważasz że makiecairze uwzięli się i nie chcą przyjeżdżać. Coś w tym jest. Na Żar jeżdżą zdecydowanie częściej ale tu dla odmiany mniej pilotów akrobacyjnych. Na Radawiec też dopisali i w tym i w ubiegłym roku. Tak na prawdę nie ma pikniku dla makiet. jak np.

. Polscy piloci latający modelami makiet to ledwie marny procent w skali kraju. Dla odmiany piloci szybowców mają swoje imprezy i ich też raczej trudno ściągnąć. Tak jak pisałem makiet a w zasadzie 100% makiet w Polsce jest najwyżej kilka wiec skąd miały by się wziąć w dużej ilości na każdej imprezie? Co do umiejętności pilotowania makiety to jak wszystko jest do nauczenia i nie święci garnki lepią ale wiem że łatwość pilotażu modelu akrobacyjnego i makiety to dwie różne rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !!!!

Ja nie chcę tu rozstrzygać kto ,jak kiedy bo to niejest problem modelarskiego pikniku.

Bardzo bardzao dziekuję tym co przyjechali bo bez ich by nie było pikniku.

ALE zawsze mi się marzyło i dlatego to robię /tylko z pasji jak długo niewiem/

żeby mogliśmy się pokazać światu jako modelarze z POLSKI co mają i co potrafią .

Zebrać w jednym miejscu jak największą liczbę modeli i pilotów.

Wraz z kolegami przygotowujemy to miejsce do latania zabezpieczone jak tylko możliwe pod pełna kontrolą kierownika lotów który zawsze pomoże w trudnych sytuacjach.

CZYTO COŚ ZŁEGO.

Makiety na Żarz były jak Piotrek zaprosił Greków i kolegów z Niemiec ,a Ja kolegami z Aeroklubu ZAPRASZAMY polskich modelarzy i CO!!

Niema co gdybać za rok będzie lepiej .

Pozdrawiam

grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.