Skocz do zawartości

Nowa modelarnia


Warhawk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem sobie że dość klejenia w moim pokoju i że nadszedł w koncu czas na budowę czegoś większego.

Znalazłem 2 miejsca na strychu które mógłbym wykorzystać:

post-10278-0-22536400-1362037984_thumb.jpg

post-10278-0-41375100-1362038045_thumb.jpg

 

Jako że w budowie takich "rzeczy" mam spore doświadczenie nie będę miał z tym problemu. Zamierzam wszystko obudować płytami osb ( myślałem o 12mm) bo akurat dźwigary mi sprzyjają ;D

 

I teraz pytania:

1) Które miejsce wybrać ( w tym jednym miejscu widzicie że są okienka i że trudno było by mi je zakryć chociaż te miejsce jest trochę lepsze.

2) Na co powinienem zwrócić uwagę przy budowie?

3) co w takiej modelarni powinno się znaleść oprócz długggiiiieegggoo stołu?

 

Jeżeli możecie wstawcie zdjęcia waszych modelarni :)

 

PS: Wybaczcie za jakość. zdjęcia robione globusem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lecie gorąco, ale to można jakoś przeżyć jeszcze, natomiast zimą, będzie problem większy, bo nie będzie się dało kleić, czy laminować, o sztywniejących palcach nie mówiąc. Trzeba zaizolować- pod te płyty wełna mineralna i folie zabezpieczające. Poszukaj w necie jak to się. Robisz to po to, żeby tam przebywać raczej godzinami- musi być jakiś minimalny komfort dla Ciebie i całej chemii (właśnie te wszystkie kleje, lakiery itd.) Wikol na przykład w niskich temperaturach się ścina, robi się matowy, szorstki i kruchy, albo jak jest trochę cieplej- schnie bez końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze jest : większe, bliżej wejścia, przy przewodzie kominowym (grzanie, wentylacja), ale też ważne co jest pod nim (sypialnia, a ty po nocach będziesz tam stukał, podłoga może trzeszczeć mamie nad głową itd.). Czyli sam musisz to wszystko rozważyć, bo masz najwięcej danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

Tak jak koledzy Ci radzą, zacznij od izolacji całego poddasza wełną mineralną.

 

To niestety trochę będzie kosztować, ale namów rodziców na zakupy, bo ciepłe poddasze to mniejsze zużycie opału zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ani komina ani sypialni (jadalnia) a wejście to samo. Jedyna różnica to to że w tym jednym miejscu są małe okienka. To nie wystarczyło by same płyty osb? Nie chcę wydać za wiele myślałem o max 500zł

 

Mam wełnę piętnastkę ale starczyło by tylko na dach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

 

Mam wełnę piętnastkę ale starczyło by tylko na dach

 

 

No i dach masz ocieplić, bo gołe deski i dachówki nie izolują.

 

Zużyj to co masz z materiałów izolacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

A ściany ocieplac?

 

To powinno robić się od zewnątrz, ale od biedy możesz dać 5mm styropianu od środka i okleić płytami gk.

 

Ja bym na razie zostawił i zobaczył, czy będzie wystarczająco ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym też na razie nie ruszał.

Postaw sobie jakiś stół, krzesło.

Ten strych to dobre miejsce na brudną robotę, wyskoczyć na pare minut popiłować, poszlifować, ale precyzyjną robotę klejenie i montaż lepiej w przyjemniejszym miejscu wykonywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Jako że w budowie takich "rzeczy" mam spore doświadczenie nie będę miał z tym problemu. Zamierzam wszystko obudować płytami osb ( myślałem o 12mm) bo akurat dźwigary mi sprzyjają ;D

 

I teraz pytania:

1) Które miejsce wybrać ( w tym jednym miejscu widzicie że są okienka i że trudno było by mi je zakryć chociaż te miejsce jest trochę lepsze.

2) Na co powinienem zwrócić uwagę przy budowie?

3) co w takiej modelarni powinno się znaleść oprócz długggiiiieegggoo stołu?

 

Jeżeli możecie wstawcie zdjęcia waszych modelarni :)

 

PS: Wybaczcie za jakość. zdjęcia robione globusem

 

 

Cześć,

 

obawiam się, że nie masz doświadczenia.

Po pierwsze okienek się nie zatyka.

Musisz zapewnić prawidłową wentylowaną izolację aby nie zgniły deski i wełna stanowiące konstrukcję poddasza i dachu oraz jego ocieplenie.

Musisz zapewnić dobrą wentylację pomieszczenia które zamierzasz zbudować.

Musisz zapewnić stałe ogrzewanie - grzanie tylko wtedy kiedy masz ochotę popracować to za mało z powodów opisanych przez kolegów (niszczenie modeli i materiałów)

Musisz prawidłowo wykonać instalację elektryczną aby nie było pożaru.

Zaopatrzyć się w gaśnicę.

To tak na początek

 

wersja B to sklecić jedno pomieszczenie z dostępnych materiałów, wstawić elektryczny grzejnik nie posiadający nieosłoniętych elementów grzejnych z drutu oporowego np. olejowy z termoregulatorem.

Zamontować wentylator wywiewny + rura wyprowadzająca powietrze na zewnątrz z kratką zamykaną ręcznie żeby nie wiało do środka jak wentylator nie pracuje.

Prace elektryczne pod nadzorem kogoś rozsądnego i dorosłego.

Grzać kiedy pracujesz a chemię modelarską i materiały trzymać w innym pomieszczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.