Skocz do zawartości

Mx 16 IFS nowy moduł


dorod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem z moją aparaturą graupnera MX-16 IFS. Podczas ostatniego lotu, samolot wpadł mi w korkociąg i wbił się w ziemię. Sam samolot przeżył bez szfanku, jednakże akumulator pod wpływem dużej siły wyczepił się i przejechał do przodu kadłuba łamiąc po drodze osłonkę anteny odbiornika. Po powrocie rozkręciłem, naprawiłem, zrobiłem test zasięgu. Wszystko wygląda tak jakby nic się nie stało, jednakże gdy zobaczyłem na stronie Graupnera, że mój odbiornik to jest XR-16 IFS przestał być już produkowany, postanowiłem zmienić system nadawania. I tutaj moje pytanie, jaki moduł do tej aparatury podejdzie. Chciałbym przejść na jakiś system nadawania tak by dało się łatwo dokupić odbiornik. Oraz drugie pytanie, czy jeśli da się do tej aparatury zamocować jakiś moduł inny niż HOTT (drogie i mało dostępne w polsce odbiorniki) to czy poprzez zamocowanie modułu o większej mocy będzie dało się zwiększyć zasięg?

 

EDIT:

 

w słowie czy podejdzie nie chodzi mi o to czy wejdzie do nadajnika i będzie ładnie wyglądał, tylko czy będzie kompatybilny z elektroniką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja myślałem nad jeti ponieważ dużo się naczytałem na forum, że są świetne. Może to wynika z mojej niewiedzy więc tak: Do modułu z aparatury przekazywany jest sygnał, który jest przez moduł odpowiednio wysyłany i teraz czy sygnał w aparaturze mojej (IFS) jest inaczej "kodowany" niż w np. MX-16S do którego mogę podpiąc moduły różnych marek które umożliwiają przejście na 2,4Ghz? Bo jeśli jest to "ten sam" sygnał to rozumię, że wszystkie moduły które są w standardzie JR będą z nią współpracowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po sklepach i allegro to widzę, że jeti. A jak z ich zasięgiem (jeti) bo w opisach produktów nie mogę nic znaleść?

 

EDIT:

 

A jeśli chodzi o HOTT to jaka to właściwie modulacja jest, bo na stronie producenta pisze, że FHSS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które lepsze? raczej poszukaj które są dostępniejsze

 

Dzisiaj cos takiego jak dostepnosc nie istnieje,no chyba ze bez netu.

 

Patrząc po sklepach i allegro to widzę, że jeti. A jak z ich zasięgiem (jeti) bo w opisach produktów nie mogę nic znaleść?

 

EDIT:

 

A jeśli chodzi o HOTT to jaka to właściwie modulacja jest, bo na stronie producenta pisze, że FHSS?

 

HoTT to FHSS,co do zasiegu to zalezy od obiornika,od 800m do 4000m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię jeszcze jedno pytanie: Czy sygnał ppm idący do modułu w aparaturze 35Mhz (np MX16s) jest inny od sygnału ppm idącego z MX16ifs, bo z tego co się doczytałem to będzie szedł w obu przypadkach ppm-8 czy jakoś tak. Dobrze rozumuję?

 

EDIT:

 

po przeanalizowaniu forum zdecydowałem się na zakup modułu FRsky z telemetrią do tego odbiornik 8 kanałów z telemetrią. Moc wyjściowa modułu 60mW (jak wszystkie? FRsky). Jeśli będę chciał w przyszłości FPV to będę mógł pokombinować z antenkami i wzmacniaczami. Narazie zasięg mi wystarczy. Ceny telemetrii Jeti są lekko mówiąc powalające, a brak odbiorników satelit oraz mniejszą moc modułu zrekompensuje sobie ceną oraz jak wcześniej napisałem antenkami kierunkowymi albo wzmacniaczem który da się wykonać samemu poniżej 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.