Jump to content

GRAUPNER - polskie pliki głosowe do telemetrii


psiwak
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

Piszę ten "post"  aby rozeznać się w temacie czy istnieje zapotrzebowanie na polskie pliki głosowe w radiach GR tak jak mają Rosjanie, lub może pójść dalej...

Jakiś czas temu skontaktowałem się Graupnerem i przy tej okazji dostałem program do wgrywania własnych plików dźwiękowych do nadajnika, tzn można podmienić istniejące na własne. Szczerze mówiąc chciałem dla zabawy wgrać polski głos, skończyło się tylko na chęci i krótkim testowaniu w deszczowy dzień na wakacjach bo wolny czas poświęcam lataniu.

 

Przy tej okazji pomyślałem że może zapytać aktualnych użytkowników czy istnieje w ogóle taka potrzeba? Jeżeli tak i są chętni wykonać część pracy, to może by tak zrobić to oficjalnie.

Tzn. skontaktować się z GR z prośba o aprobatę. Stworzyć polskie pliki głosowe (Z tego co pamiętam w sumie jest około 250 plików dźwiękowych, pewnie około 200 trzeba było by zamienić na polskie) jako pakiet vdf i opublikować to przekazując to do GR. 

 

Dajcie znać kto byłby chętny na pliki a kto by chciał pomóc.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A co to za program ? Ja kiedyś szukałem jakiegoś software umożliwiającego otwarcie kontenera "vdf" z dźwiękami graupnera i poległem. A może autor tematu udostępni software ? 

Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisałem, chciałem wgrać dodatkowe pliki dźwiękowe aby można było je wykorzystać do funkcji "Announce" dostępnej w wersji 2 oprogramowania. Później pomyślałem o polskiej telemetrii. Ale napotkałem problemy i stwierdziłem że nie ma sensu poświęcać tyle czasu na "jeden nadajnik" i tak zrodził sie ten pomysł żeby może coś wspólnie zrobić.

Mój problem jaki mam aktualnie, związany jest pewnie z zabezpieczeniem komputera przed zapisem na zewnętrzne dyski (USB i inne). Muszę to przetestować na innym komputerze w wolnej chwili. Tylko raz udało mi sie dotychczas wczytać pełna listę plików z radia (przeważnie przerywa w trakcie)   

 

Robert 

Co do programu to jest VoicePackage jako oddzielny program z dołączonym oddzielnie kodekiem a nie cześć Firmware_Upgrade_grStudio. Poproszono mnie o nie dzielenie sie tym. Miałem taki sam problem i dostałem od nich ten program.

 

Tłumaczenie menu wg. mnie to niezłe wyzwanie, język modelarski jest zaśmiecony angielskimi zwrotami (do tego stopnia ze wentylatory nazywa się turbinami ) i trudno będzie znaleźć kompromis. Moim zdaniem menu po polsku nie załatwi sprawy, kluczowe moim zdaniem jest załapanie ideologii (najczęściej "wykładana" na przykładach w starych wersjach instrukcji), reszta to kliko-logia.  

Proponuje zebrać grupę (tu są pierwsze "schody"), która podjęła by się na początek tego mniejszego zadania (telemetria) i zobaczenia co będzie. Ja mogę napisać do GR i zobaczymy jaki będzie odzew. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tak na szybko

Zielone światło i wsparcie z ich strony jest. Tak jak pisałem wcześniej chodzi o pliki "dźwiękowe" na razie tylko.  

Jak w domu będę miał chwilkę to zapoznam się z danymi.

Grzegorz tylko na razie "zgłosił" się do pomocy z plikami, jest ktoś jeszcze chętny?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam

A może by tak każdy zainteresowany (lub nie) poświęcił troszeczkę swojego modelarskiego czasu i przetłumaczył np jeden mały rozdział z instrukcji?

Biorąc pod uwagę ilu Nas (użytkowników) jest, powstała by nasza polska instrukcja do MZ24.

Też jestem posiadaczem Graupnera (MZ24) i chętnie bym się z taką instrukcją zaznajomił.

Aby nie być gołosłownym mogę zacząć.

Poniżej "próbka", może komuś się przyda. Rozdział "Trim serttings" i Q Link.

Mój angielski jest raczej mierny, jednak obecne translatory naprawdę nieźle dają radę.

No cóż rodacy :) do pracy  :D  :D  :D

Mz24 manual cz I pl.pdf

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.