Jump to content
Sign in to follow this  
Lenad

Problem z aparaturą

Recommended Posts

Witam,

posiadam model motoszybowca sky hawk wraz z aparaturą oryginalną. Mianowicie ostatnio byłem polatać i zaliczyłem przy lądowaniu drobne stuknięcie w glebę. Jednak nic się nie stało. Po powrocie w celu sprawdzenia czy wszystko jest ok podpiąłem pakiet zasilania i wszystko było dobrze. Poprawiałem ster wysokości a tu nagle po podłączeniu wszystko zaczęło żyć własnym życiem serwa zaczynają ruszać się we wszystkie strony. Silnik o ile jest włączony też jest włączany. Wszystko dzieje się tylko wtedy, gdy włączony jest nadajnik (27 mHz). Proszę pomóc wskazać mi winowajcę. Pozdrawiam

A napięcie zasilające aparaturę jest odpowiednie? Pewnie to są "paluszki" i mogły się już trochę wyczerpać.

Używam akumulatorów ENLOOP które ładowałem już bo też taką ewentualność przewidywałem. Więc to nie to.

W aparaturze i odbiorniku są kwarce. Może któryś z nich wysunął się z gniazda? Sprawdź czy po wyłączeniu aparatury zachowanie serw w modelu będzie takie samo jak przy włączonej.

1.kiedyś podczas bindowania pojawił mi się podobny problem, zniknął gdy odłączyłem wtyczkę do bindowania; może to więc to

Czy na pewno wiesz o czym jest temat, kolego? Aparatur 27mHz i im podobnych nie binduje się! Po prostu wpinasz kwarce do nadajnika i odbiornika i wszystko hula.

2. Aparatury 27mHz to felerne aparatury, często tracą sygnał; może w pobliżu była załączona niania elektryczna(wokie-tokie), CB-Radio itp.

z doświadczenia?

<p>Witam, mam problem z aparaturą od małego helikoptera w systemie 2,4ghz, mianowicie nie mogę uruchomić modelu gdyż trymer gazu jest maksymalnie do góry, a przycisk odpowiadający za trymowanie w dół nie działa, po każdorazowym wciśnięciu przycisku  na tej apce słychać beep, w przypadku tego przycisku nic nie słychać więc stwierdzam żę jest uszkodzony. Czy da się to naprawić? Jaka może być przyczyna. Poniżej zdjęcie, Mode 2, dolny przycisk trymera gazu. </p>

<div>nkiy.jpg</div>

<div> </div>

<div>Uploaded with ImageShack.us</div>

Spróbuj zalać ten przycisk spirytusem, poruszać nim ostro i po kilku minutach spróbować czy działa. Jeśli nie pomoże to trzeba go będzie odlutować i przylutować nowy (koszt kilka groszy, max. 1zł), o ile to on jest przyczyną problemu.

Spirit nie pomógł, więc wziąłem się za wylutowanie przycisku, po stopieniu 4 nóg, delikatnie go ruszyłem i zaczeło działać.

Z tym lutowaniem musisz bardzo uważać, żeby nie przegrzać elementów znajdujących się w pobliżu ;).

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Bravo Sierra 25
      Witam,
      Posiadam takie radio: https://www.radiocontrolledshop.ie/radio-transmitters-rc-model-receivers/12333-radio-controll-models-transmitter-receiver-radiolink-t8fb-24ghz-8-channel-transmitter-with-2x-r8ef-receivers-rlkt081000.html
      Oraz dwie sztuki takiego samego odbiornika: https://www.robotshop.com/eu/en/radiolink-r8ef-8-ch-24ghz-fhss-receiver-t8fb.html?gclid=CjwKCAiA7t3yBRADEiwA4GFlI0teStFFjrIc5TQOOeDKHns7JlCxORcdSdEYzA7HG240pdiyOJ4P6BoCO_oQAvD_BwE
      Mam też dwa modele, jeden to górnopłat, drugi dolnopłat. Pytanie - jak rozwiązać przełączanie się między tymi modelami? Raz chcę latać pierwszym modelem, innym razem drugim modelem. Każdy z tych modeli jest wytrymowany inaczej, ma inne wychylenia sterów ustawione itd. Okazało się, że jak przekładam ten sam odbiornik z jednego modelu do drugiego, to ten model do którego przełożyłem radio trzeba trymować od nowa itd. Jest to uciążliwe. Z kolei jak będę miał te dwa odbiorniki zainstalowane w dwóch różnych modelach, to przed lotem danym modelem, będę musiał parować (bindować, tak się mówi?) się z tym konkretnym odbiornikiem od nowa i od nowa ustawiać wychylenia sterów itd. Nie ma chyba dobrego rozwiązania w tej kwestii. Jak wy to rozwiązujecie? 

Pozdrawiam. 
    • By Robert
      A to moja foto relacja.
      model do pikniku w Nowy Targu jest na sprzedaż.
      Gdyby ktoś chciał taki model a nie miał ochoty na składanie, lub po prostu nie umie itp. z chęcią zbuduję kolejnego MX-a
      jakby co to ventus2b@interia.pl
      lub 660682059

• By Szczery
      Witam wszystkich.
      W necie znaleźć nie mogę wiec zapytam was.
      Wygrzebałem taki pilot od helikoptera. Da się z niego cos zdobić? Czy takim mogę sterować np autem?
      Czego bym potrzebował by samodzielnie poskładać podstawowe klocki które "ruszą" z tym.
      Na początek niee chce nic skomplikowanego i drogiego.
      Na początek minimalny budżet i co się da chce zrobić samemu.

Mam dostęp do lasera, gietarek, spawarek itd wiec podwózkę samemu wykombinuje tylko co z elektroniki potrzebuje
      Proszę o link do tematów które powinienem ms początek przeczytać i ewentualnie jakiś "zestaw" który na początek powinien zagrać

• By Psychotrop
      Witam
      Chciałbym ogłosić otwarcie nowego sklepu stacjonarnego, oraz internetowego MARVIO RC.
      Sklep powstał z inicjatywy kilku zapalonych krakowskich modelarzy.
      Oferujemy asortyment firm nie tylko ogólnie dostępnych w Polsce, ale i także produkty "ciężko dostępne" na naszym rynku, takich producentów jak np Prismalia.
      To co mamy w ofercie, zostało wybrane spośród wielu "chińskich" produktów, na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia w modelarstwie zdalnie sterowanym.
      Oczywiście, nie oznacza to, że nie możemy na życzenie klienta sprowadzić jakiegokolwiek innego produktu.

Dzięki naszemu doświadczeniu, możemy także zaoferować Wam pełen serwis w zakresie modeli latających, jeżdżących, oraz pływających, napędów spalinowych, elektrycznych.
      Zawsze służymy dobrą poradą.

Niedługo zacznie się sezon modelarski jeśli chodzi o latanie.
      Nie umiesz latać ?
      To żaden problem.
      Prowadzimy także naukę latania. Terminy trzeba dopasowywać indywidualnie, ze względu na warunki pogodowe.

Adres naszego sklepu internetowego:
      http://www.marvio-rc.pl
      Produkty znajdujące się w sklepie internetowym, są produktami fizycznie znajdującymi się na stanie magazynowym naszego sklepu stacjonarnego.
      Oczywiści można zamówić praktycznie każdy produkt dostępny na naszym rynku, a także na rynkach zagranicznych.
      Wiąże się to jednak z wydłużonym czasem oczekiwania na dostawę.
      Z czasem będziemy w sklepie internetowym dodawać produkty dostępne na zamówienie, jednak na ogrom asortymentu, zajmie nam to trochu czasu.
      Póki co zamawiać można telefonicznie.

Idąc z duchem czasu, mamy także tak zwany FanPage na portalu społecznościowym Facebook:
      http://www.facebook.com/MarvioRc

Na FanPage będziemy ogłaszać terminy spotkań na lotnisku, publikować zdjęcia, filmy, informować o naszych nowych, wybranych spośród wielu produktach.

Jak do nas trafić ?
      Znajdujemy się w Krakowie, przy ul. Marii Kownackiej 16

dojazd komunikacją miejską:
      -autobusy nr 122,182,422, 511 - przystanek Jagiełły

dojazd samochodem:
      - parking przed sklepem

Godziny otwarcia sklepu:
      Pn-Pt: 17:00-19:30
      Sob-Nd: można się umówić

Jak się z nami skontaktować ?
      tel:502-830-261, 502-830-284
      email: biuro@marvio-rc.pl
      lub przez formularz kontaktowy na naszej stronie.

p.s.
      A tutaj link do wątku, w którym znajduje się kilka zdjęć z otwarcia sklepu:

http://pfmrc.eu/inde...396#entry429396
    • By krewetki
      Witajcie.
      Czy aparatury mają w swoim oprogramowaniu autotest?
      Kupuje właśnie używanego FrSky'a X9D Plus i chciałbym go przetestować przy sprzedawcy bez modelu.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.